Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot RCZ 1,6 thp 156 km - Wymiana rozrządu

Robguz8354 19 Maj 2018 00:11 624 6
  • #1 19 Maj 2018 00:11
    Robguz8354
    Poziom 2  

Witam

Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa obecnie przy wymianie rozrządu. Czy faktycznie te części zostały zmodernizowane? Czy wiadomo Wam coś o tym , że po wymianie pełnego rozrządu jest na długi czas spokój ? W internecie czytam tylko o tym, że po naprawie problem znów wraca. Fakt, że większość to stare posty.

Można wyczytać też, że z łatwością znajdziemy niezależny warsztat samochodowy, który podejmie się naprawy. Czterech mechaników już mi odmówiło (nawet ci którzy specjalizują się w naprawie francuskich aut) mówiąc, że nie podejmują się naprawy łańcucha rozrządu w tych silnikach.

Jak sprawa wygląda w przypadku naprawy peugeota w serwisie citroena, czy mogę liczyć w takim wypadku na "promocję wieku" ?

0 6
  • #2 19 Maj 2018 19:40
    paszczakq
    Poziom 20  

Tam oprócz rozrządu sa inne kwiatki w silniku odnośnie zmiennego skoku zaworów .

0
  • #3 19 Maj 2018 19:58
    Robguz8354
    Poziom 2  

Póki silnik jest zimny to klekocze. Póki co nic innego się nie dzieje. W serwisie radzili żeby przyjechać dopiero jak zaczną wyskakiwać błędy o wypadających zapłonach...

0
  • #4 19 Maj 2018 20:06
    paszczakq
    Poziom 20  

Zmień serwis , bo takie problemy to już za późno może być .

0
  • #5 20 Maj 2018 00:25
    Robguz8354
    Poziom 2  

Mimo tego, że tak radzą i tak chcę oddać auto do serwisu. Tego samego, chociaż podejście jest dziwne. Tylko co mam zrobić kiedy każdy inny mechanik nie chce się tego podjąć.
    Co takiego mogłoby być jeszcze do naprawy oprócz rozrządu? Nie chcę się upierać, że to będzie to, mówię tak opierając się na opinii mechaników, którzy mieli okazję go osłuchać.
    W serwisie jeszcze nie mieli takiej możliwości bo kiedy tam dojadę silnik jest już nagrzany. Przed naprawą zostawię go u nich na noc żeby mogli sprawdzić.

0
  • #6 20 Maj 2018 06:31
    paszczakq
    Poziom 20  

Lubi sobie gniazdo zaworowe wypaść albo wypalić się .

0
  • #7 20 Maj 2018 10:13
    Robguz8354
    Poziom 2  

I jakie objawy jeśli byłoby to ?

0
  Szukaj w 5mln produktów