Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot RCZ 1,6 thp 156 km - Wymiana rozrządu

19 May 2018 00:11 3252 6
 • Level 2  
  Witam

  Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa obecnie przy wymianie rozrządu. Czy faktycznie te części zostały zmodernizowane? Czy wiadomo Wam coś o tym , że po wymianie pełnego rozrządu jest na długi czas spokój ? W internecie czytam tylko o tym, że po naprawie problem znów wraca. Fakt, że większość to stare posty.

  Można wyczytać też, że z łatwością znajdziemy niezależny warsztat samochodowy, który podejmie się naprawy. Czterech mechaników już mi odmówiło (nawet ci którzy specjalizują się w naprawie francuskich aut) mówiąc, że nie podejmują się naprawy łańcucha rozrządu w tych silnikach.

  Jak sprawa wygląda w przypadku naprawy peugeota w serwisie citroena, czy mogę liczyć w takim wypadku na "promocję wieku" ?
 • Level 26  
  Tam oprócz rozrządu sa inne kwiatki w silniku odnośnie zmiennego skoku zaworów .
 • Level 2  
  Póki silnik jest zimny to klekocze. Póki co nic innego się nie dzieje. W serwisie radzili żeby przyjechać dopiero jak zaczną wyskakiwać błędy o wypadających zapłonach...
 • Level 26  
  Zmień serwis , bo takie problemy to już za późno może być .
 • Level 2  
  Mimo tego, że tak radzą i tak chcę oddać auto do serwisu. Tego samego, chociaż podejście jest dziwne. Tylko co mam zrobić kiedy każdy inny mechanik nie chce się tego podjąć.
  Co takiego mogłoby być jeszcze do naprawy oprócz rozrządu? Nie chcę się upierać, że to będzie to, mówię tak opierając się na opinii mechaników, którzy mieli okazję go osłuchać.
  W serwisie jeszcze nie mieli takiej możliwości bo kiedy tam dojadę silnik jest już nagrzany. Przed naprawą zostawię go u nich na noc żeby mogli sprawdzić.
 • Level 26  
  Lubi sobie gniazdo zaworowe wypaść albo wypalić się .
 • Level 2  
  I jakie objawy jeśli byłoby to ?