Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra c 1.8 122 km - Szarpanie silnika przy przyspieszaniu

20 Maj 2018 00:01 1671 3
  • Poziom 3  
    Witam, mam pytanie. Otóż oglądałem ostatnio samochód do kupna i wszystko wydaje się okej z jednym problemem.

Może zacznę od początku. Najpierw podjechałem na stacje diagnostyczną i sprawdzili spaliny, ogólnie całe podwozie i tak dalej.

Zawieszenie, silnik i ogólnie cały stan samochodu jest naprawde bardzo dobry. Spaliny na benzynie wyszły wręcz perfekcyjnie, lecz na gazie wyniki były trochę dziwne. Mechanik powiedział że trzebaby podjechać do gazownika żeby to ogarnąć i on podejrzewa lambdę.

Problem polega na tym, że przy spokojnej jeździe podczas przyspieszania samochód zaczyna szaprać. Na gazie jakoś 2 razy bardziej niż benzynie. Gazownik dzisiaj po jeździe stwierdził że albo świecie do wymiany, albo cewka zapłonowa.
    W skrócie: samochód w stanie idealnym po każdym względem, jedynie przy przyspieszaniu szarpie.
    Opel Vectra C 2003r 1.8 122km.
    Cena to z 10 tysięcy przedający zszedł na 9000.
    W tym roku pod koniec sierpnia będzie mijało 10 lat od założenia gazu i czekała mnie będzie homologacja.

Co sądzicie? Kupić ten samochód za 9000 i spróbować wymienić świecie i ew. cewke zapłonową czy jednak lepiej się w to nie pchać? Mechanik stwierdził że silnik jest w świetnym stanie.
  • Poziom 12  
    Gazownik dobrze mówi.
    Wymiana samych świec raczej nie pomoże. Te cewki zespolone często padają w Opelkach.

Oczywiście przyczyna może być inna. Dobrze by było zrobić pomiary poszczególnych cewek, żeby potwierdzić usterkę, jeśli właściciel się zgodzi.
  • Poziom 3  
    El Tomasso napisał:
    Gazownik dobrze mówi.
    Wymiana samych świec raczej nie pomoże. Te cewki zespolone często padają w Opelkach.

Oczywiście przyczyna może być inna. Dobrze by było zrobić pomiary poszczególnych cewek, żeby potwierdzić usterkę, jeśli właściciel się zgodzi.

Ile takie sprawdzenie może kosztować?
  • Poziom 12  
    Myślę, że do pięciu dych. Chyba że zrobisz to sam, jeśli masz miernik uniwersalny i klucze nasadowe torx.