Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera Tino 1.8 16V 84k - Słaby na benzynie, błędy drugiej sondy i walka

21 Maj 2018 22:59 720 8
  • Poziom 28  
    Witam

Auto:
    Nissan Almera Tino 1.8 16V 84kW 2003rok LPG BRC Sequent 24

Objawy:
    Na benzynie słaby, szarpie przy przyspieszaniu. Na LPG jest w miarę ok, choć jak na 84kW wydaje mi sie, że auto powinno lepiej jechać.

Co kilkaset km zapała check, błąd drugiej sondy lambda i czujnika położenia wałka rozrządu.

Świece założone nowe.
    Co może być przyczyną ?
    Po zapachu spalin jakby za dużo paliwa. Mowa o benzynie.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 28  
    Rozrządu jeszcze nie sprawdzałem. Z tym, że tam jest chyba na łańcuchu. To by przeskoczył czy rozciągnął. Jakiś czas temu czujnik walka był wymieniany. Widać to w w zapiskach poprzedniego właściciela. Jak sprawdzić czy czujnik ten jest ok ? Miernikiem się da ?

Odłączyłem czujnik walka i bez zmian na benzynie średnio i na gazie w miarę ok. Jedynie silnik nie mógł zapalić bez podlaczonego czujnika.

Po podłączeniu kompa pokazuje na biegu jałowym na pierwszej sondzie ubogo/bogato czyli ok, ale na drugiej sondzie cały czas bogato. Wychodzi na drugą sondę ?
  • Poziom 28  
    Witam ponownie

Wracam do tematu, bo problem mimo upływu czasu sam się nie rozwiązał.
    Jest jak było.
    Wracając do poprzedniego posta w którym zadałem pytanie ?
  • Poziom 32  
    Nie podałeś żadnych konkretów, np wyniku analizy spalin. Odpowiadając w tej narracji podpowiem, ze ostatnio dokładnie w tym samym silniku przy takich objawach winna była pierwsza sonda. Założyłem uniwersalną Bosch 200PLN.
  • Poziom 28  
    Podłączyłem auto pod DS150. Był błąd drugiej sondy. Pierwsza sonda ładnie oscyluje 0-0,8V, a druga non stop 0,68 bogato. Zamówiłem sondę Bosch 208zł. Jutro wymiana. Pewnie od razu trzeba będzie dokupić tulejkę do wkręcenia nowej sondy i wspawać ją obok starej, bo pewnie stara się nie odkręci...
  • Poziom 28  
    Sonda wymieniona, stara była zmasakrowana. Ale zauważyłem że ktoś tam założył potencjometr między sygnałem sondy a przepustnica . Potencjometr o rezystancji 25kohm wieloobrotowy. Kręcąc nim ustawiam w ds150 Delphi poprzez obd wartość jaką widzi sterownik benzynowy.
  • Poziom 7  
    Kolego mam te same objawy czy po wymianie 2 sondy wszystko wróciło do normy?
  • Poziom 28  
    Witam

Właśnie nic to nie pomogło. Auto warte niewiele, więc klient pozbył się tego wynalazka.