Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wentylator chłodnicy - Nie załącza się wentylator od chłodnicy

gosikjanosik 29 May 2018 08:58 2412 3
    gosikjanosik
    Level 2  
    Tydzień temu w moim seju nastąpiło zwarcie kabli pod kierownicą, okazało się było tam mnóstwo niepotrzebnych kabli polizolowanych razem, w wyniku tarcia nastąpiło zwarcie które spaliło nowy rozrusznik. Po jego wymianie jadąc do pracy zaświeciła sie kontrolka temperatury, okazało sie ze nie chodzi wentylator od chłodnicy, mechanik sprawdzał go na krótko i działa, kazał wymienić czujnik temperatury, czujnik wymieniony. Przy wymianie wyleciał cały płyn. Płyn uzupełniony, dojechałam do pracy i zaglądam pod maskę zobaczyć jak sie maja rzeczy a tam korek od zbiornika gdzieś miedzy kablami i ubylo polowe płynu. Nie wiem czy wentylator sie nie załączył? Kontrolka sie nie zaswieciła. Zbiornik od płynu gorący. W jakiej temperaturze załącza się wentylator? Co jeszcze mogę sprawdzić?
    tomek1986tomek
    Level 9  
    Odepnij kostkę od czujnika i zewrzyj kable ,jeśli nie chodzi to czujnik choć nowy to może być uwalony.Jesli nie zareaguje sprawdz bezpiecznik,przekaznik,instalacje.Korek pewnie był nie dokręcone dlatego poleciał :)
    gosikjanosik
    Level 2  
    Mechanik sprawdzał go w ten sposób i wentylator chodzi. Powiedział żeby wymienic ten czujnik. Brat go wczoraj wieczorem wymienił. A płyn pewnie zleciał bo przy wymianie czujnika wypłynął cały i jak odpaliłam silnik to pewnie zassało do układu chłodzenia a ja myślałam że sie wygotował.
    A ten bezpiecznik to jak wygląda i w którym jest miejscu?
    ladamaniac
    Level 38  
    Sądząc po wcześniejszych postach to masz Seja na jednopunkcie. Bezpiecznik jest w takiej małej skrzynce za akumulatorem, na wieczku jest rozpiska. Ale jeśli wentylator pracuje po zwarciu przewodów czujnika, to bezpiecznik jest ok. Zostaje czujnik, poziom płynu i jego obieg, czyli ewentualnie pompa wody.
    Po zalaniu nowego płynu układ pasuje odpowietrzyć, w Seju są do tego kraniki w okolicach nagrzewnicy i koło chłodnicy.