Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator HIK VISION- problem z wykryciem kamery IP

iDest 10 Cze 2018 20:47 234 3
  • #1 10 Cze 2018 20:47
    iDest
    Poziom 4  

Witam.
    Posiadam rejestrator HIK VISION DS-7608NI-E2/8P/A. Do zestawu 3x kamera IP HIK DS-2CD2632F-I. Zestaw pochodzi z demontażu, ale jest wszystko 100% sprawne.
    Do tego dokupiłem jedną nową kamerę IP, HIK DS-2CD2742FWD-IS.
    Rejestrator oraz 3 kamery przywróciłem do ustawień fabrycznych. Po podłączeniu na nowo kamer do rejestratora, od razu wszystkie trzy poprawnie zadziałały i pojawił się obraz. Problem jest natomiast z tą nową kamerą, którą dokupiłem- HIK DS-2CD2742FWD-IS

Po podpięciu kamery do rejestratora, zero reakcji. Tak jakby rejestrator jej nie wykrył.
    Aktywowałem więc kamerę w programie SADP TOOL, nadałem adres IP z puli adresów rejestratora oraz nowe hasło. Po podpięciu kamery do rejestratora nadal nic. (rejestrator kamerę "widzi", bo po podpięciu zmienia się pole "Nazwa Kamery", ale obrazu brak)
    Kamera sama w sobie jest sprawna, po wpisaniu adresu IP w przeglądarkę jest normalnie obraz i wszystko działa.

Tak więc, co może być nie tak, że nie mogę uzyskać obrazu z kamery w rejestratorze?

Tak to wygląda po podpięciu tej nowej kamery:
    Rejestrator HIK VISION- problem z wykryciem kamery IP

0 3
  • CControls
  • #2 10 Cze 2018 21:33
    dawidedziu
    Poziom 28  

Zapodaj zdjęcia bezpośrednio z rejestratora, a konkretniej z menu dodawania kamer IP. Napisz jeszcze jaki firmware ma rejestrator, stare kamery i ta nowa. Ewentualnie spróbuj ją na nowo dodać z poziomu menu rejestratora, albo i nawet ustawienia fabryczne kamerki.

0
  • CControls
  • #4 10 Cze 2018 23:07
    gradek83
    Poziom 36  

iDest napisał:
    HIK DS-2CD2742FWD-IS

Pewnie kolega płytkę ma do tej kamery i USER MANUAL w PDF podesłał by tu kolega o ile to możliwe w załączniku.

0