Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wybór antena satelitarna- 4k

21 Jun 2018 18:22 10335 20
  • Level 11  
    Witam
    Panowie przymierzam się do zakupu anteny satelitarnej i uchwytu. Zastanawiam się jak duża muszę kupić aby w przyszłości starczyła do kanałów 4K i jakiej firmy najlepiej. Możecie coś doradzić?
  • Level 37  
    Minimum 80cm. Ile kasy chcesz wydać?
  • Level 43  
    Taką jaka zapewni pewny odbiór w obecnym standardzie. To jest podobnie jak z antenami TV naziemnej. Do odbioru TV naziemnej cyfrowej nadaje się antena która zapewniała dobry odbiór TV analogowej. Nie ma czegoś takiego jak antena do odbioru DVB-T (naziemna cyfrowa) chociaż marketingowo tak są teraz określane czy antena satelitarna do 4K.
  • Level 11  
    Chodzi mi o rozmiar który zapewni w przyszłości możliwość odbioru kanałów satelitarnych w 4k.
    Podobno minimalny rozmiar to 120 cm.
  • Level 21  
    Witam.
    Osobiście mam kilkunastoletnią 80 z konwerterem unicable i programy nadawane w 4k działają bez problemów.
    Pozdrawiam.
  • Level 43  
    szach11 wrote:
    Chodzi mi o rozmiar który zapewni w przyszłości możliwość odbioru kanałów satelitarnych w 4k.
    Podobno minimalny rozmiar to 120 cm.

I z naklejonym napisem 4k :wink:
  • Level 37  
    Cieszy mnie niezmiernie ta informacja :cunning: . Parę milionów anten do wymiany :D . Będzie co robić. :lol:
  • Level 43  
    andpol 33 wrote:
    Cieszy mnie niezmiernie ta informacja :cunning: . Parę milionów anten do wymiany. Będzie co robić.

Ty tak na poważnie czy z uśmiechem? Ikony emocji nie dałeś na końcu czyli na poważnie myślisz, że aby odbierać jakość 4k potrzebne będą nowe anteny. Przyznaj się ŻARTOWAŁEŚ :?:
  • Level 37  
    Faktycznie, jeszcze ktoś źle zrozumie. Już się poprawiłem.
  • Level 11  
    To powiedzcie jak to jest z tym rozmiarem.
  • Level 37  
    Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jednak czym większy tym lepszy :D .
  • Level 43  
    andpol 33 wrote:
    Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jednak czym większy tym lepszy.

Przy antenie i nie tylko ma znaczenie i czasami nawet duże. Im większa tym lepsza jak napisałeś. Przy każdej odbiór zaniknie jeżeli od południa pojawi się ciężka chmura burzowa. Przy większej odbiór zniknie później a pojawi się wcześniej ale nie ma to znaczenia czy akurat odbierane jest w standardzie 4k.
  • Level 11  
    Czyli jaka wielkość kupić?
  • Level 37  
    Zależy ile masz kasy. Pamiętaj o tym, że duża antena to duży żagiel i musi być solidny uchwyt. Resztę już @DiZMar napisał.
  • Moderator
    I dodajmy: im antena większa tym uchwyt - i cała konstrukcja - musi być sztywniejsza, gdyż antena ma węższą charakterystykę. Do średnicy 1 m udaje się najczęściej stosować zwykłe uchwyty, powyżej są już specjalistyczne i dość drogie a wizowanie nie jest już takie proste.
    Mam w ogródku dwie dość duże anteny - jedna 1,4 metra i druga 1,8 metra, stoją na samonośnych podstawach (bez fundamentów) obciążonych bloczkami o łącznej wadze kilkuset kg a uchwyty maja zawiasy osiowe i regulacje przy pomocy gwintowanych cięgieł.
    Do "normalnego" odbioru wykorzystuję jednak zwykłe "sklepowe" 80-ki i są zupełnie wystarczające, także do 4K.
  • Level 37  
    Niestety większość gotowych uchwytów jest marnej jakości i nie ryzykowałbym powieszenia na nich anteny powyżej 1m. Chyba jedynie samemu coś wyspawać.
  • Moderator
    Jest jakiś powód stosowania konwertera typu Unicable?

Uchwyt należy stosować taki, na którym antena da się ustawić we właściwym kierunku. I powinien być możliwie jak najkrótszy.
  • Level 38  
    szach11 wrote:
    antene chciałem 90 lub 100 cm inverto

W ofercie Inverto są anteny 60, 80, 90 i 120 cm. Niektórzy sprzedawcy tak manipulują specyfikacjami, by anteny mniejsze sprzedawać jako większe, np. 80-ki jako 90-ki, a 90-ki jako 100-ki. Przy wyborze anteny kieruj się wymiarami części roboczej anteny, a nie jej oznaczeniem marketingowym.
  • Level 21  
    irekr wrote:
    Jest jakiś powód stosowania konwertera typu Unicable?

Posiadam Unicable + Double = 6 konwerterów w jednej obudowie z 3 kablami. Na jednym kablu są 4 konwertery na kilku podnośnych, na pozostałych 2 kablach pojedyncze konwertery.
    Możliwość nagrywania 3 (trzech) programów i oglądania 4 (czwartego) na dekoderze nc+ 4K ULTRABOX+ (do dekodera podłączony jest jeden kabel). Do tego mam 2 niezależne do 2 wifiBox SAGECOM DSIW74 do multiroomu (do każdego jeden kabel).
    Pozdrawiam.
  • Level 26  
    Powieś 90 Coraba. Solidna antena.
    Jak nie masz elewacji a ją planujesz to zamocuj solidny uchwyt na lata.
    UCHWYT ŚCIENNY 60cm USL60/500
    Stosuję taki gdy muszę sporo odsunąć antenę od ściany.