Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór antena satelitarna- 4k

21 Cze 2018 18:22 5730 20
  • Poziom 11  
    Witam
    Panowie przymierzam się do zakupu anteny satelitarnej i uchwytu. Zastanawiam się jak duża muszę kupić aby w przyszłości starczyła do kanałów 4K i jakiej firmy najlepiej. Możecie coś doradzić?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    Minimum 80cm. Ile kasy chcesz wydać?
  • Poziom 43  
    Taką jaka zapewni pewny odbiór w obecnym standardzie. To jest podobnie jak z antenami TV naziemnej. Do odbioru TV naziemnej cyfrowej nadaje się antena która zapewniała dobry odbiór TV analogowej. Nie ma czegoś takiego jak antena do odbioru DVB-T (naziemna cyfrowa) chociaż marketingowo tak są teraz określane czy antena satelitarna do 4K.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Chodzi mi o rozmiar który zapewni w przyszłości możliwość odbioru kanałów satelitarnych w 4k.
    Podobno minimalny rozmiar to 120 cm.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Osobiście mam kilkunastoletnią 80 z konwerterem unicable i programy nadawane w 4k działają bez problemów.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    szach11 napisał:
    Chodzi mi o rozmiar który zapewni w przyszłości możliwość odbioru kanałów satelitarnych w 4k.
    Podobno minimalny rozmiar to 120 cm.

I z naklejonym napisem 4k :wink:
  • Poziom 36  
    Cieszy mnie niezmiernie ta informacja :cunning: . Parę milionów anten do wymiany :D . Będzie co robić. :lol:
  • Poziom 43  
    andpol 33 napisał:
    Cieszy mnie niezmiernie ta informacja :cunning: . Parę milionów anten do wymiany. Będzie co robić.

Ty tak na poważnie czy z uśmiechem? Ikony emocji nie dałeś na końcu czyli na poważnie myślisz, że aby odbierać jakość 4k potrzebne będą nowe anteny. Przyznaj się ŻARTOWAŁEŚ :?:
  • Poziom 36  
    Faktycznie, jeszcze ktoś źle zrozumie. Już się poprawiłem.
  • Poziom 11  
    To powiedzcie jak to jest z tym rozmiarem.
  • Poziom 36  
    Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jednak czym większy tym lepszy :D .
  • Poziom 43  
    andpol 33 napisał:
    Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jednak czym większy tym lepszy.

Przy antenie i nie tylko ma znaczenie i czasami nawet duże. Im większa tym lepsza jak napisałeś. Przy każdej odbiór zaniknie jeżeli od południa pojawi się ciężka chmura burzowa. Przy większej odbiór zniknie później a pojawi się wcześniej ale nie ma to znaczenia czy akurat odbierane jest w standardzie 4k.
  • Poziom 11  
    Czyli jaka wielkość kupić?
  • Poziom 36  
    Zależy ile masz kasy. Pamiętaj o tym, że duża antena to duży żagiel i musi być solidny uchwyt. Resztę już @DiZMar napisał.
  • Moderator
    I dodajmy: im antena większa tym uchwyt - i cała konstrukcja - musi być sztywniejsza, gdyż antena ma węższą charakterystykę. Do średnicy 1 m udaje się najczęściej stosować zwykłe uchwyty, powyżej są już specjalistyczne i dość drogie a wizowanie nie jest już takie proste.
    Mam w ogródku dwie dość duże anteny - jedna 1,4 metra i druga 1,8 metra, stoją na samonośnych podstawach (bez fundamentów) obciążonych bloczkami o łącznej wadze kilkuset kg a uchwyty maja zawiasy osiowe i regulacje przy pomocy gwintowanych cięgieł.
    Do "normalnego" odbioru wykorzystuję jednak zwykłe "sklepowe" 80-ki i są zupełnie wystarczające, także do 4K.
  • Poziom 36  
    Niestety większość gotowych uchwytów jest marnej jakości i nie ryzykowałbym powieszenia na nich anteny powyżej 1m. Chyba jedynie samemu coś wyspawać.
  • Moderator
    Jest jakiś powód stosowania konwertera typu Unicable?

Uchwyt należy stosować taki, na którym antena da się ustawić we właściwym kierunku. I powinien być możliwie jak najkrótszy.
  • Poziom 36  
    szach11 napisał:
    antene chciałem 90 lub 100 cm inverto

W ofercie Inverto są anteny 60, 80, 90 i 120 cm. Niektórzy sprzedawcy tak manipulują specyfikacjami, by anteny mniejsze sprzedawać jako większe, np. 80-ki jako 90-ki, a 90-ki jako 100-ki. Przy wyborze anteny kieruj się wymiarami części roboczej anteny, a nie jej oznaczeniem marketingowym.
  • Poziom 21  
    irekr napisał:
    Jest jakiś powód stosowania konwertera typu Unicable?

Posiadam Unicable + Double = 6 konwerterów w jednej obudowie z 3 kablami. Na jednym kablu są 4 konwertery na kilku podnośnych, na pozostałych 2 kablach pojedyncze konwertery.
    Możliwość nagrywania 3 (trzech) programów i oglądania 4 (czwartego) na dekoderze nc+ 4K ULTRABOX+ (do dekodera podłączony jest jeden kabel). Do tego mam 2 niezależne do 2 wifiBox SAGECOM DSIW74 do multiroomu (do każdego jeden kabel).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Powieś 90 Coraba. Solidna antena.
    Jak nie masz elewacji a ją planujesz to zamocuj solidny uchwyt na lata.
    UCHWYT ŚCIENNY 60cm USL60/500
    Stosuję taki gdy muszę sporo odsunąć antenę od ściany.