Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.

21 Cze 2018 21:23 1917 10
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Chciałem prosić o pomoc w sprawie mojej lodówki. Oczywiście jak to już bywa, pół roku po upływie gwarancji lodówka przestała działać. Tak jak już dużo osób pisało, zamrażarka działa a lodówka nie. Sprzęt jest firmy Gorenje z funkcją "no frost" (więcej szczegółów na zdjęciu). Rozkręciłem klapę w zamrażarce, ponieważ znalazłem gdzieś na forum informacje, że za nią znajduje się sporo lodu, i że trzeba przeczyścić rurkę odpływu. U mnie jednak lodu praktycznie nie było, no i nie wiem za bardzo jak się zabrać za tą rurkę. Poniżej wrzucę zdjęcia jak to wyglądało u mnie i prosiłbym was o pomoc w tej sprawie. Z góry wszystkim dziękuję za wpisy.
    Pozdrawiam.
    Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...163109.jpg Download (2.71 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161413.jpg Download (3.76 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161405.jpg Download (3.88 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161356.jpg Download (3.66 MB)
  • Poziom 8  
    Sprężarka się wyłącza. Zdjęcia wrzucę jak wrócę do domu. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dodano po 9 [godziny] 2 [minuty]:

Przesyłam zdjęcie z tyłu, ustawienie temperatury zamrażarki i pokrętło w środku lodówki. Dodam jeszcze, że wcześniej całkiem inne dźwięki wydawała niż teraz. Teraz jakby cziszej działa.
  • Poziom 42  
    Prawdopodobny wyciek czynnika chłodniczego.
    Weź za tyłek tego papraka, który lutował rurki i filtr odwadniacz ( tu akurat słabo widać) aby poprawił to co spieprzył.
    A z tym zdjęciem komory chłodziarki to przegiąłeś.
  • Poziom 8  
    Można jakoś sprawdzić czy to brak czynnika?

O co chodzi ze zdjęciem?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    To jest lodówka typu no-frost. Kolego jack63 to jest lutowanie fabryczne, widać, że nikt tam nie grzebał. Jęśli zamrażalnik mrozi dobrze to gazu w układzie nie ma się co czepiać. Usterki należy szukać w pracy wentylatora, klapki dopuszczającej schłodzone powietrze do chłodziarki.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Lodówka została rozmrożona. Odkręciłem pojemnik na wodę, który znajdował się z tyłu i wylałem wszystko. Teraz zobaczymy czy coś pomogło.
  • Poziom 42  
    zibi1971 napisał:
    Kolego jack63 to jest lutowanie fabryczne, widać że nikt tam nie grzebał.
    Jak tak ma wyglądać lutowanie w seryjnej produkcji, to chyba pora umierać...
    zibi1971 napisał:
    Usterki należy szukać w pracy wentylatora, klapki dopuszczającej schłodzone powietrze do chłodziarki.
    Zależy czy w ogóle tam jest wentylator/klapki? Rozwiązania są różne, a pojęcie nofrost...bardzo pojemne. Szczególnie dla marketingowców. Dlatego prosiłem o zdjęcia wnętrza chłodziarki, ale się nie doprosiłem...
    fab01 napisał:
    Lodówka została rozmrożona. Odkręciłem pojemnik na wodę, który znajdował się z tyłu i wylałem wszystko. Teraz zobaczymy czy coś pomogło.
    Jak sądzę, na chwilę.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Kolego jack63 proszę się najpierw zapoznać ze schematem lodówki.
    Jest to typowa lodówka z pełnym no-frost, posiada wentylator, klapkę nawiewu, grzałki i wszystkie elementy które posiadają lodówki tego typu.
    Proszę się nie wymądrzać, wydaję mi się że twoja wiedza na temat tego typu lodówek jest troszkę skąpa
  • Poziom 42  
    zibi1971 napisał:
    Jest to typowa lodówka z pełnym no-frost, posiada wentylator, klapkę nawiewu, grzałki i wszystkie elementy które posiadają lodówki tego typu.
    Dzięki za inf. Nie znam akurat tej lodówki, tak samo jak setek, czy tysięcy innych. Tego badziewia jest tyle na rynku, że pewnie i Ty nie znasz wszystkich...
    zibi1971 napisał:
    Proszę się nie wymądrzać, wydaję mi się że twoja wiedza na temat tego typu lodówek jest troszkę skąpa
    O moją wiedzę się nie martw. Jest więcej niż wystarczająca aby naprawić, jak to ma sens, każdą lodówkę. A jak chciałbyś się samemu sprawdzić, to zapraszam do mnie. Mam właśnie do naprawy ciekawy układ. Czekam tylko na zakup pewnej części.
  • Poziom 8  
    Wszystko zaczęło działać jak dawniej. Dziękuję bardzo za pomoc.

Dodano po 9 [godziny] 3 [minuty]:

Rozmroziłem lodówkę i wyczyściłem pojemnik na wodę.