Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.

21 Cze 2018 21:23 1917 10
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie.
  Chciałem prosić o pomoc w sprawie mojej lodówki. Oczywiście jak to już bywa, pół roku po upływie gwarancji lodówka przestała działać. Tak jak już dużo osób pisało, zamrażarka działa a lodówka nie. Sprzęt jest firmy Gorenje z funkcją "no frost" (więcej szczegółów na zdjęciu). Rozkręciłem klapę w zamrażarce, ponieważ znalazłem gdzieś na forum informacje, że za nią znajduje się sporo lodu, i że trzeba przeczyścić rurkę odpływu. U mnie jednak lodu praktycznie nie było, no i nie wiem za bardzo jak się zabrać za tą rurkę. Poniżej wrzucę zdjęcia jak to wyglądało u mnie i prosiłbym was o pomoc w tej sprawie. Z góry wszystkim dziękuję za wpisy.
  Pozdrawiam.
  Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...163109.jpg Download (2.71 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161413.jpg Download (3.76 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161405.jpg Download (3.88 MB) Gorenje NK9000X typ: HZF3369- Zamrażarka działa normalnie a lodówka nie chłodzi.IMG_201806...161356.jpg Download (3.66 MB)
 • Poziom 8  
  Sprężarka się wyłącza. Zdjęcia wrzucę jak wrócę do domu. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  Dodano po 9 [godziny] 2 [minuty]:

  Przesyłam zdjęcie z tyłu, ustawienie temperatury zamrażarki i pokrętło w środku lodówki. Dodam jeszcze, że wcześniej całkiem inne dźwięki wydawała niż teraz. Teraz jakby cziszej działa.
 • Poziom 42  
  Prawdopodobny wyciek czynnika chłodniczego.
  Weź za tyłek tego papraka, który lutował rurki i filtr odwadniacz ( tu akurat słabo widać) aby poprawił to co spieprzył.
  A z tym zdjęciem komory chłodziarki to przegiąłeś.
 • Poziom 8  
  Można jakoś sprawdzić czy to brak czynnika?

  O co chodzi ze zdjęciem?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Witam
  To jest lodówka typu no-frost. Kolego jack63 to jest lutowanie fabryczne, widać, że nikt tam nie grzebał. Jęśli zamrażalnik mrozi dobrze to gazu w układzie nie ma się co czepiać. Usterki należy szukać w pracy wentylatora, klapki dopuszczającej schłodzone powietrze do chłodziarki.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za odpowiedź. Lodówka została rozmrożona. Odkręciłem pojemnik na wodę, który znajdował się z tyłu i wylałem wszystko. Teraz zobaczymy czy coś pomogło.
 • Poziom 42  
  zibi1971 napisał:
  Kolego jack63 to jest lutowanie fabryczne, widać że nikt tam nie grzebał.
  Jak tak ma wyglądać lutowanie w seryjnej produkcji, to chyba pora umierać...
  zibi1971 napisał:
  Usterki należy szukać w pracy wentylatora, klapki dopuszczającej schłodzone powietrze do chłodziarki.
  Zależy czy w ogóle tam jest wentylator/klapki? Rozwiązania są różne, a pojęcie nofrost...bardzo pojemne. Szczególnie dla marketingowców. Dlatego prosiłem o zdjęcia wnętrza chłodziarki, ale się nie doprosiłem...
  fab01 napisał:
  Lodówka została rozmrożona. Odkręciłem pojemnik na wodę, który znajdował się z tyłu i wylałem wszystko. Teraz zobaczymy czy coś pomogło.
  Jak sądzę, na chwilę.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Witam
  Kolego jack63 proszę się najpierw zapoznać ze schematem lodówki.
  Jest to typowa lodówka z pełnym no-frost, posiada wentylator, klapkę nawiewu, grzałki i wszystkie elementy które posiadają lodówki tego typu.
  Proszę się nie wymądrzać, wydaję mi się że twoja wiedza na temat tego typu lodówek jest troszkę skąpa
 • Poziom 42  
  zibi1971 napisał:
  Jest to typowa lodówka z pełnym no-frost, posiada wentylator, klapkę nawiewu, grzałki i wszystkie elementy które posiadają lodówki tego typu.
  Dzięki za inf. Nie znam akurat tej lodówki, tak samo jak setek, czy tysięcy innych. Tego badziewia jest tyle na rynku, że pewnie i Ty nie znasz wszystkich...
  zibi1971 napisał:
  Proszę się nie wymądrzać, wydaję mi się że twoja wiedza na temat tego typu lodówek jest troszkę skąpa
  O moją wiedzę się nie martw. Jest więcej niż wystarczająca aby naprawić, jak to ma sens, każdą lodówkę. A jak chciałbyś się samemu sprawdzić, to zapraszam do mnie. Mam właśnie do naprawy ciekawy układ. Czekam tylko na zakup pewnej części.
 • Poziom 8  
  Wszystko zaczęło działać jak dawniej. Dziękuję bardzo za pomoc.

  Dodano po 9 [godziny] 3 [minuty]:

  Rozmroziłem lodówkę i wyczyściłem pojemnik na wodę.