Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Google zmienił mi konto - prywatny adres został zarezerwowany przez organizację

23 Cze 2018 14:33 414 4
  • Poziom 4  
    Proszę o pomoc.
    Podczas próby łączenia się z innym komputerem za pomocą Pulpitu zdalnego Chrome, przechodząc całą ścieżkę, pojawił się komunikat że "Twoje konto zostało zmienione" i "Adres (tu nazwa mojego adresu) nie jest już dostępny, ponieważ został on zarezerwowany przez organizację w domenie gazeta.pl"
    W załączeniu przesyłam zrzut ekranu.

Czy z tego wynika że ta "organizacja" ma teraz pełny dostęp do mojego konta?
    Dodam że po tej sytuacji logowanie i korzystanie z maila przebiega bez problemu.

O co w ogóle z tym chodzi i jak to odkręcić?

Moderowany przez DriverMSG:

Zbędną treść usunąłem, To nie jest miejsce na ogłoszenia tego typu.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Miałeś pewien swój adres e-mail, powiedzmy java3(malpa)gmail.com, który spodobał się gazecie. Uznali, że chcą by ten adres należał do nich, więc zapłacili za to, by Google przekazało im ten adres email. Teraz adres java3(malpa)gmail.com należy do gazety. Gazeta nie ma dostępu do Twoich wiadomości, jedynie przejęli nazwę użytkownika. Ty, by odzyskać swoje maile musisz założyć nowe konto postępując zgodnie z instrukcjami widocznymi na screenie. Założysz nową skrzynkę, o innym adresie niż poprzednio, ale Twoje wiadomości na niej będą.

Jak już pisałam, mam dostęp do skrzynki. Teoretycznie wszystko wydaje się bez zmian.
    Niepokoi mnie tylko ten komunikat że organizacja przejęła moje konto.
    Pytania więc:

1. Jak to odkręcić. Do kogo się zwrócić w tej sprawie
    2. Dlaczego w ogóle zaistniała taka sytuacja, skoro chciałam tylko i wyłącznie skorzystać z Pulpitu zdalnego
  • Poziom 3  
    Być może to nie ma związku ze zdalnym pulpitem, zbieżność zdarzeń.
    Ale dziwi mnie, że google może przejąć adres email. Taki adres jest elementem tożsamości. Teraz jak ktoś wyśle email na ten adres korespondencja miałby trafiać do nowego użytkownika? Inna sprawa gdy alias byłby w postaci typu gazetapl itp. (gazetapl (małapa) gmail.com)