Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica PCP 5510B623 - Problem z wirowaniem

pionek1 24 Jun 2018 13:15 444 5
 • #1
  pionek1
  Level 15  
  Witam, mam problem z pralką Amica PCP 5510B623. Pranie idąc swoim trybem pierze jednak przed płukaniem pranie próbuje odwirować i nie jest w stanie ponieważ nie może rozpędzić się do pełnych obrotów. Osiąga ok. 600-700 i zgasną cyferki na wyświetlaczu (wyświetlacz jest cały czas podświetlony na niebiesko) oraz mignie światełko "otwarte drzwi". Po takim mignięciu program cofa się o parę minut i próbuje ponownie odwirować, po iluś tam próbach przerwie program i nie płucze prania nie pobiera płynu do płukania.
  Przy programie wirowanie także jest problem z wejściem na obroty bo dochodzi do 7 minuty zwiększają się obroty po przekroczeniu ok 700 obr/min mignie wyświetlacz i cofa się do 9 minuty i tak na okrągło.
  Pralka nie jest przeładowana wsadem a tym bardziej nie jest za mało prania. Pralka bez wsadu wiruje normalnie i osiąga bez problemu maksymalne obroty.
  Jakieś dwa miesiące temu wymieniałem szczotki na dwuwarstwowe.
  Zastanawiam się czy silnik pada, bo to wygląda jakby pod obciążeniem nie dawał rady. Po przeczyszczeniu drobnym papierkiem komutatora jedno pranie poszło całe ale kolejne pranie już nie chciało i problem wrócił.
 • #2
  Gobro
  Level 31  
  Sprawdź szczotki , może się któraś podwieszać. Zwróć uwagę czy silnik nadmiernie nie iskrzy na szczotkach. Jeszcze sprawdź czy nie ma problemu ze spustem wody.
 • #3
  pionek1
  Level 15  
  Gobro wrote:
  Sprawdź szczotki, może się któraś podwieszać. Zwróć uwagę czy silnik nadmiernie nie iskrzy na szczotkach. Jeszcze sprawdź czy nie ma problemu ze spustem wody.
  Szczotki sprawdzałem nie iskrzą i nie zaobserwowałem efektu podwieszania się. Sprawdzę jeszcze drożność spustu, filtr jest czysty, a pompka pracuje prawidłowo. Jakoś czuje ze być może silnik pomału odchodzi w zaświaty, ale nie mam pewności.
 • #4
  Gobro
  Level 31  
  Szczotki aby sprawdzić czy się nie podwieszają trzeba odkręcić i wizualnie sprawdzić , czy tak zrobiłeś?
 • #5
  pionek1
  Level 15  
  Dokładnie tak zrobiłem
 • #6
  pionek1
  Level 15  
  Problem rozwiązany. Przy pustym bębnie pralka wchodziła na obroty wirowania poprawnie ale gdy w bębnie było pranie to nie wirowała prawidłowo. Pralka z wsadem wirowała do pewnych obrotów po czym był efekt jak powyżej przedstawiłem. Przyczyną był uszkodzony kabelek w wtyczce silnika, kiedy bęben zaczął troszeczkę "skakać" w wtyczce kabelek się rozłączał i pralka "szalał". Po zarobieniu od nowa kabli w wtyczce pralka pierze normalnie. Problem rozwiązany temat do zamknięcia.