Witam Kolegów !
Znowu temat w jakimś sensie gastronomiczny - czy miał Ktoś doświadczenie z takim grillem jak w tytule, widziałem takie w necie - firma beefer. Konstrukcja ze zdjęć wydaje się prosta - płytki ceramiczne (palniki) umieszczone w "suficie" komory grillowej, poziomo (promieniowanie w dół). Takie usytuowanie wydaje się być idealne, raz, że wysoka temperatura i de facto tylko promieniowanie podczerwone, po drugie wytapiający się tłuszcz spada w dół do jakiejś tacki, zero przypalania, szkodliwych związków, itp. . Regulacja banalna poprzez zmianę odległości rusztu od palnika. Próbowałem wykorzystać taki palnik kupiony na aukcji - "Promiennik gazowy ceramiczny termopara SB-620" ale takie usytuowanie nie za bardzo mu sprzyja łato gaśnie obudowa zewnętrzna szybko się nagrzewa, pewnie nie jest przystosowany do pracy w takiej pozycji (choćby obudowa). Stąd też moje dalsze pytanie - jak sądzicie to kwestia tylko tej obudowy czy też taki promiennik do pracy w poziomie powinien mieć jakąś inną konstrukcję ?.
Pozdrawiam
Maws
Znowu temat w jakimś sensie gastronomiczny - czy miał Ktoś doświadczenie z takim grillem jak w tytule, widziałem takie w necie - firma beefer. Konstrukcja ze zdjęć wydaje się prosta - płytki ceramiczne (palniki) umieszczone w "suficie" komory grillowej, poziomo (promieniowanie w dół). Takie usytuowanie wydaje się być idealne, raz, że wysoka temperatura i de facto tylko promieniowanie podczerwone, po drugie wytapiający się tłuszcz spada w dół do jakiejś tacki, zero przypalania, szkodliwych związków, itp. . Regulacja banalna poprzez zmianę odległości rusztu od palnika. Próbowałem wykorzystać taki palnik kupiony na aukcji - "Promiennik gazowy ceramiczny termopara SB-620" ale takie usytuowanie nie za bardzo mu sprzyja łato gaśnie obudowa zewnętrzna szybko się nagrzewa, pewnie nie jest przystosowany do pracy w takiej pozycji (choćby obudowa). Stąd też moje dalsze pytanie - jak sądzicie to kwestia tylko tej obudowy czy też taki promiennik do pracy w poziomie powinien mieć jakąś inną konstrukcję ?.
Pozdrawiam
Maws