Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 3018

Beatles 24 Sie 2005 09:29 35484 45
  • #1 24 Sie 2005 09:29
    Beatles
    Poziom 10  

Witam,

mam problem z wgraniem softu. Wgralem oprogramowanie i OK. Wgralem liste kanalow i klucze i tez wydawalo sie wszystko OK.
    Uruchamiam tuner, pisze ze aktualizuje oprogramowanie i tak juz zostaje, jakby sie zawiesil. Cale programowanie robilem bez telewizora, jak juz wszystklo wgralem, podlaczylem do pudla i lista kanalow byla, ale wszystkie kanaly z $ dalej nie da sie ogladac.

Wiem, ze te tematy byly juz poruszane, ale nie doczytalem sie niczego co moglo by mi pomoc. Moze macie jakis link do instrukcji dla laikow i pelnego pakietu soft+lista_kanalow+klucze, takiego zeby od razu dzialal.

Jeszcze jedno, o co chodzi z tymi dodatkowymi grami i edytowaniem kluczy? Czy dekoder nie powinien sam przeszukiwac tych kluczy, czy jak?!

Za kazde info wielkie dzieki!!!

0 29
  • #2 24 Sie 2005 09:57
    Czarnybytom
    Poziom 13  

Po pierwsze musisz wgrać najnowszy soft.Po drugie lista jak juz wgraleś to oki.Mozesz eszcze wgrac nowe klucze dla spokoju.Następne pytanie pozostaje czy masz dwa konwentery czy jeden bo w tym momencie musisz zmienic ustawienia w antenie czasem same sie zmieniaja po wgraniu nowego softu.Poczytaj na forum o diseq.A co do kluczy i tych gier to musisz je najpierw uaktywnic żeby dekoder wiedział z kad ma brać klucze

0
  • #3 24 Sie 2005 10:00
    bozio
    Poziom 22  

Menu --->Narzędzia---->Gra
    Wpisujesz z pilota 19370 pokaże sie biała ramka z xxxx wpisujesz 2486 zatwierdzasz pokazują sie dodatkowe opcje w Menu-GRA (co oznacz ze jest dobrze). Wychodzisz z Menu włanczasz na kanały z $ i ma działąć (czasami troszke trzeba poczekać aż znajdzie klucze)

POZDRAWIAM.

0
  • #4 24 Sie 2005 10:51
    Beatles
    Poziom 10  

No, o tym ze trzeba jakis kod wpisywac po wgraniu kluczy to nie wiedzialem ;-)

Jeszcze jedno, co to jest FTE, a co to CI.

No i najwazniejsze, ma ktos najnowszy pakiet (soft,lista i klucze), bede dzwieczny. Bardzo mi to pomoze, a nie sciaganie nie wiadomo czego.

Dzieki z gory

Dodano po 32 [minuty]:

Ja juz mialem te dodatkowe opcje w menu gra, bez wpisywania kodow z pilota, ale wygalada na to, ze cos trzeba jeszcze wklepac.

Jak ktos ma chwile (np. wakacje, albo nudna prace ;-) moze napisze mi pokolei od poczatku do konca, jak to sie robi.

No i komplet softu, lista programow i kluczy bylby wskazany.

Pozdr

0
  • #6 24 Sie 2005 12:24
    Beatles
    Poziom 10  

bozio napisał:
    Menu --->Narzędzia---->Gra
    Wpisujesz z pilota 19370 pokaże się biała ramka z xxxx wpisujesz 2486 zatwierdzasz pokazują się dodatkowe opcje w Menu-GRA (co oznacz ze jest dobrze). Wychodzisz z Menu włanczasz na kanały z $ i ma działąć (czasami troszke trzeba poczekać aż znajdzie klucze)

POZDRAWIAM.

Hmm. Ja zaraz po wgraniu softu mialem te dodatkowe opcje w grach. Czy pomimo tego powinienem wpisywac te kody?

0
  • #7 24 Sie 2005 16:31
    bozio
    Poziom 22  

Beatles napisał:
    Hmm. Ja zaraz po wgraniu softu mialem te dodatkowe opcje w grach. Czy pomimo tego powinienem wpisywac te kody?

Jeśłi tak to nie trzeba tego juz robić.

POZDRAWIAM.

0
  • #8 25 Sie 2005 08:42
    Beatles
    Poziom 10  

Oprogramowanie wgrywa sie najwyrazniej dobrze - wszystko dziala. Lista programow tez jest po uruchomieniu tunera, wiec tez raczej OK. Problem chyba tkwi w kluczach. Po uruchomieniu tunera pisze "Aktualizacja oprogramowania", po kilku minutach wsykakuje na moment " Zachowuje", potem znowu " Aktualizacja .. " i tak juz zostaje. Jak wgralem inne klucze, to po wejsciu na kanal z $ pisze serwis niedostepny. Czekalem ponad 10min. Czy jest mozliwe, zeby szukal tych kluczy az tak dlugo?! Skad wziac pewne i najnowsze klucze - te z downloadera nie dzialaja mi!!!

Sa moze rozne wersje programow, moze niektore nie dzialaja do konca jak powinny?

Jeszcze jedno, czy jest roznica miedzy 3018 i 3018SE - ja mam ten drugi?

Co to jest SE, SEC, SEC FTA itd...

Wiem ze mam w tunerze taka opcje FTP - na co to?

Pozdr,

0
  • #9 26 Sie 2005 11:24
    pierzi
    Poziom 11  

generalnie FTA - czyli free to air to tunery do obioru "darmowej" tv cyfrowej - czyli inaczej niekodowanych kanalow

CI - to taki model w ktory mozesz wlozyc karte (cyfry polsatu i innych)

natomiast jesli chodzi o pozostale kwestie to np 3018 rozni sie od 3018SE wnetrznosciami i stad potrzebne jest inne oprogramowanie (jest tez roznica w wersji boot'a)

jesli nie aktualizuje kluczy to sproboj wylaczyc tunek na pare min z pradu, moze pomoc

0
  • #10 07 Paź 2005 11:48
    zzzcia
    Poziom 11  

ja do ładowania kluczy zawsze używam programu ,,Gasoline,,
    a oto instrukcja;
    . Ładowanie kluczy / Pobieranie kluczy
    Wysyłanie kluczy do odbiornika:
    1) W trybie Stand-by (czuwanie), wprowadź za pomocą przycisków numerycznych pilota kod 24680 (na wyświetlaczu odbiornika pojawi się napis AIT)
    2) Wybierz opcję Send To STB (Wyślij do odbiornika) z menu programu Gasoline lub przyciśnij ikonę z czerwoną strzałką na pasku narzędzi programu
    3) Nastąpi transfer danych
    4) Po zakończeniu ładowania kluczy, zostanie wyświetlona informacja o pomyślnym załadowaniu danych. W przeciwnym wypadku zostanie wyświetlona informacja o błędzie.
    5) Odbiornik automatycznie uruchomi się ponownie

0
  • #11 07 Paź 2005 13:43
    jesta19
    Poziom 24  

pierzi napisał:
    generalnie FTA - czyli free to air to tunery do obioru "darmowej" tv cyfrowej - czyli inaczej niekodowanych kanalow

CI - to taki model w ktory mozesz wlozyc karte (cyfry polsatu i innych)

natomiast jesli chodzi o pozostale kwestie to np 3018 rozni sie od 3018SE wnetrznosciami i stad potrzebne jest inne oprogramowanie (jest tez roznica w wersji boot'a)

jesli nie aktualizuje kluczy to sproboj wylaczyc tunek na pare min z pradu, moze pomoc

3018 jest w obudowie takiej jak 2018

0
  • #12 08 Paź 2005 23:33
    pawel270
    Poziom 1  

Cześć Mam Ferguson AF 3018SE. Postępuje wedłg instrukcji i nie mogę wgrać listy. Wyskakuje mi komunikat Downald Fail próbowałem różnych list. Korzystałem z Ariter2N_15 Pomóżcie

0
  • #13 10 Paź 2005 22:42
    huk90
    Poziom 23  

z tego co wiem to database listy musi byc taka jak w tunerze
    menu informacja tam jest wersja bazy

0
  • #16 05 Paź 2006 08:03
    wojciech_marchel
    Poziom 15  

no tak ale na ta strone niema mozliwosci zalogowania (zarejestrowania)
    czyli nie musze dobierac softu do bota ???
    tylko wgrywac

0
  • #17 05 Paź 2006 16:11
    wichz
    Poziom 11  

Zarejestrować się na forum może każdy.
    w tuner co ma boot 20.01 wchodzą softy z tej strony

0
  • #18 05 Paź 2006 23:25
    wojciech_marchel
    Poziom 15  

mi tam pojawia sie komunikat ze nie sa przyjmowani nowi ludzie na forum
    ale dzieki za odp o botach

mam jeszcze jedno pytanko ktory z softów ze strony lakiego polecacie do 3018 se bo jest tam ich chyba 4 macie moze jakis sprawdzony moze link do dobrego softu

0
  • #19 09 Paź 2006 21:38
    wojciech_marchel
    Poziom 15  

czy wiecie co zrobic zeby podczas wgrywania softu nie wyskakiwalo download file mam system xp

0
  • #22 01 Lis 2006 17:22
    Ambrozy
    Poziom 13  

Witam.
    Polecam soft 3018SE x-650_AA6_6686_turk_HB13+national-geographic_by-djminato_20-10-2006.auc

0
  • #24 02 Lis 2006 01:05
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

dlaczego ciągle chcecie zmieniać boty.co wam to da?prawie wszyscy co zmieniają boty tylko patrzeć jak polecą tematy.CO TO JEST NA WYŚWIETLACZU 8888.bo to nie raz ktoś uwalił ferdka przy zmianie bota.jeśli posiadacie bota większego od 13.1 to nic nie zmieniajcie.a wtej chwili najnowszy soft do ferdka to AA6 do pobrania z fredki.klucze na tpsy też tam są w formacie AUC.dodam jeszcze że wszystkie ferdki FTA czyli od 1018 do 4018 mają ten sam soft.róznica polega w nagłówku który można zmienić w programie specijalnie to tego przeznaczonym auc HE ditv97.pozdro

0
  • #25 02 Lis 2006 22:32
    sexbik
    Poziom 13  

AF_3318SE_dvbxtreme_6686_AA6.rar

Co powiecie o tym sofcie do ferdka 3018se ?
    http://laki.dvhk.pl/fredka.php (<- wziety z )
    Czy zajdzie jakaś różnica w ilości, jakości kanałów?
    Gdzie sie wprowadza klucze i z kąd je wziąść?

pozdro i dzienki za odp.

Dodano po 1 [minuty]:

aha ps. dodam, że teraz mam orginalny soft jaki dają w fabryce :P:P:P

Kanały łapie typu puls, polonia, polsat2, mtv polska, 4fun tv, mango <lol2> i to tylee, mam ustawione na hotbird.

Czy da się jakoś łapnąć eurosport, extrem sport, tvn turbo i coś w tym stylu... ?

Dodano po 4 [minuty]:

aha jeszcze jedno jeżeli przy bot version pisze "0017.1 (tsr s160ec) to jest wporzo czy należy zmienić?

0
  • #26 03 Lis 2006 00:46
    kriss51

jeśli chodzi o klucze to też na fredce lub na uploadzie na lakim.a najnowszy soft do ferdka to AA6.za pomocą tego softu możesz oglądać francuską paczke TPS i jak są klucze to D+ z astry i jeszcze pare innych kanałów.pamiętaj że klucze na tpsy są w formacie AUC,a nie jak zwykłe IRK.więc mam nadzieje że wiesz jak wgrać i czym.pozdrawiam

0
  • #27 03 Lis 2006 07:01
    sexbik
    Poziom 13  

Czyli jak mam ustawione na hotbirda to pupa?

Soft już sobie znalazłem super :]

3018SE_dvbxtreme_6686_AA6.zip

Bota chyba nie musze wgrywać prawda?

0
  • #28 03 Lis 2006 17:05
    kriss51

z hodbirda tpsy francuskie chodzą,ale muszisz wgrać klucze i oglądasz,a prawdą jest że bota nie musisz wgrywać.zresztą dziwie sie że ciągle bota ktoś chce zmieniać.powiem to inaczej.kto ciągle zmienia bios w swoim kompie,a w ferdku bot pełni tą samą role.mam nadzieje że naświetliłem troche sprawe.

0
  • #29 03 Lis 2006 19:41
    sexbik
    Poziom 13  

No oki czekam na kabel potem w "praniu" wyjdzie co bede potrzebował to napisze :]

pzdr

0
  • #30 06 Lis 2006 22:59
    sexbik
    Poziom 13  

No i kabelek doszedł i zaczeły się problemy :(

Wgrałem nowy soft. Super sprawnie poszło. Chciałem wgrać liste no niestety nieumie sie połonczyć. Chciałem zgrać liste to samo, chciałem wgrać klucze to samo :|

Co może być przyczyyną?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

ps. ferguson 3018 SE

Dodano po 23 [minuty]:

Dożuce info, że pisze "waiting connect request ack" no i czekać moge do jutra.

0