Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF0502NUV - urwany bęben

Bastee 28 Jun 2018 16:22 2793 4
    Bastee
    Level 2  
    Witam. Jak w temacie podejrzewam że bęben urwany, całkiem opadł jest luźny nie da się nim zakręcić. Jakiś czas temu pralka strasznie halasowala podczas wirowania, do tego duże wibracje, drgania. Podczas ostatniego prania/wirowania było słychać stukanie, halas i na tym koniec, bęben się zatrzymał a silnik chodził dalej. Interesuje mnie koszt naprawy, przyczyna i ewentualnie czy warto naprawiać. Dodam jeszcze że układ piorący w tym modelu jest rozkręcany. Pozdrawiam
  • Helpful post
    Chupacabra
    Level 33  
    Prawdopodobnie urwany krzyżak lub ukręcona oś. Trzeba rozebrać sprzęt i stwierdzić jakie straty, dopiero później rozmawiać o kosztach. Ciekawe, czy zespół piorący klejony, czy skręcany, bo to też trzeba wziąć pod uwagę przy kosztach.

P. S. Jak pralka hałasuje, to się ją wyłącza z użytku i naprawia a nie eksploatuje do końca bo to podwaja wydatki.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Witam.
    Na znanym portalu aukcyjnym jest cały zestaw naprawczy za 99 zł.
    W skład tego zestawu wchodzi krzyżak bębna, łożyska i uszczelniacz oraz śruby mocujące krzyżak do bębna.
    Przyznam, że cena naprawdę niewygórowana bo do innych modeli pralek Samsunga a tym bardziej do pralek innych producentów krzyżaki są znacznie droższe.
    Chupacabra
    Level 33  
    Bastee wrote:
    Wiem Kierowniku ale to wina mojej partnerki :D Dziękuję za info Pozdrawiam

A tam, na kogoś trzeba winę zwalić ;-)
    Kenworth 18 wrote:
    Witam.
    Na znanym portalu aukcyjnym jest cały zestaw naprawczy za 99 zł.
    W skład tego zestawu wchodzi krzyżak bębna, łożyska i uszczelniacz oraz śruby mocujące krzyżak do bębna.
    Przyznam, że cena naprawdę niewygórowana bo do innych modeli pralek Samsunga a tym bardziej do pralek innych producentów krzyżaki są znacznie droższe.

Cena faktycznie atrakcyjna, warto pokusić się o samodzielną naprawę.