Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Land rover freelander - elektryka wariuje

Bunny82 30 Cze 2018 10:00 228 14
  • #1 30 Cze 2018 10:00
    Bunny82
    Poziom 16  

Witam w przyszłym tygodniu będę miał landka z 99r. z silnikiem 2,0 D do naprawy.Nie działa w nim tylna wycieraczka, spryskiwacz, ogrzewanie tylnej szyby, ciągle świeci STOP, nie działa tryb zjazdu z góry. potrzebował bym schemat elektryczny pod te dolegliwości. Czy ktoś z kolegów mógł by się podzielić schematem będę bardzo wdzięczny.

0 14
  • #2 30 Cze 2018 16:41
    charlee
    Poziom 17  

Proszę. Schemat ogrzewania tylnej szyby, wycieraczka i spryskiwacz, odnośnie trybu zjazdu z góry(HTC) to sprawdź podłączenie przewodów i przełącznik pod mieszkiem zmiany biegów, czy linka gazu nie jest zbyt napięta (ma być luz na niej - http://www.myfreelander.co.uk/Body/femmemprobs9.htm) ,czujnik 1 i wstecznego biegu w skrzyni biegów. Cała tylna klapa w której wariuje elektryka to może być wina tylnej wiązki i/lub punktu masy który to obsługuje.Freelandery lubią gubić masę.

0
  • #3 04 Lip 2018 11:24
    Bunny82
    Poziom 16  

jeżeli chodzi o ogrzewanie tylnej szyby to doszedłem do tego że centralny komputer nie podaje masy na przekaźnik .Zasilania są i tylna masa też jest w porządku sprawdzana pod obciążeniem dwóch H4 żarówek zmostkowanych . Kable w przelotce nie są popękane . Czy komp może nie zezwolić na ogrzewanie szyby gdy tylna klapa jest otwarta????
    Pytam bo jak włączysz zapłon i wszystkie drzwi są zamknięte i tak pali się kontrolka drzwi.
    Charlee masz może schemat central zamka?

0
  • #4 04 Lip 2018 12:06
    charlee
    Poziom 17  

Bunny82 napisał:
    Czy komp może nie zezwolić na ogrzewanie szyby gdy tylna klapa jest otwarta????
    - może.

On jest 4 drzwiowy? Tylna szyba pracuje prawidłowo?
    Wrzucę Ci schemat centralnego wieczorem.

0
  • #6 04 Lip 2018 12:38
    charlee
    Poziom 17  

charlee napisał:
    Tylna szyba pracuje prawidłowo?

Opuszcza się i podnosi?

0
  • #8 04 Lip 2018 12:52
    charlee
    Poziom 17  

Skoro zamek nie daje sygnału że drzwi zamknięte to szyba nie podjedzie do góry, nie zadziała ogrzewanie i nie będzie działać tylna wycieraczka.
    Odłącz na chwile akumulator, po ponownym podłączeniu szyba powinna zjechać na sam dół, jak zadziała to następnie zamknij ją z przycisku do samej góry.

0
  • #9 04 Lip 2018 12:56
    Bunny82
    Poziom 16  

To powiedz mi czy w samym zamku jest krańcówka która daje sygnał o zamknięciu i otwarciu czy w klamce??
    Widzę że już ktoś wymieniał centralny komputer ,czyli nasi tam byli :D

0
  • #10 04 Lip 2018 13:04
    charlee
    Poziom 17  

Bunny82 napisał:
    To powiedz mi czy w samym zamku jest krańcówka która daje sygnał o zamknięciu i otwarciu czy w klamce??

Tak właśnie jest. W żadnych drzwiach nie ma dodatkowych krańcwek - wszystko jest w zamku. Wieczorem wrzucę Ci jeszcze schemat zamka tylnej klapy.

0
  • #11 04 Lip 2018 13:41
    Bunny82
    Poziom 16  

znalazłem wtykę krańcówki i wypiąłem i zmostkowałem ,wszystkie drzwi zamknięte a kontrolka dalej się pali. Krańcówka w klapie pracuje dobrze bo sprawdziłem omomierzem.

0
  • #12 04 Lip 2018 17:55
    charlee
    Poziom 17  

W załącznikach parę schematów:
    alarm i centralny - tam znajdziesz też zamki drzwi
    CCU czyli komputer (ale nie silnika)

0
  • #13 05 Lip 2018 17:30
    Bunny82
    Poziom 16  

Po zdjęciu prawego boczka w bagażniku okazało się za nasi już tam byli i z kablami się bawili. Uszczelniłem facetowi klimę w 6 miejscach!! ładuję gaż a tu zonk kompresor nie pracuje .Gdzie jest przekaźnik sprzęgiełka kompresora i jaki bezpiecznik odpowiada za zasilanie sprzęgiełka?????. w osuszaczu jest czujnik albo włącznik z czterema przewodami ,czy to czujnik ciśnienia czy przełącznik ciśnieniowy?? jak bys mi podał co za sygnały na tych 4 kablach mają się pojawić to będę wdzięczny

0
  • #14 05 Lip 2018 18:59
    charlee
    Poziom 17  

Nie grzebałem w klimatyzacji tak że raczej nie pomogę, ale podrzucam schematy elektryczne, niestety od serii L (diesel ale nie TD) Mam jeszcze od serii K jakby były potrzebne.

Jakbyś potrzebował jeszcze jakiś schemat to napisz, od jutra urlop więc nie będę miał jak wrzucić.

0
    Załączniki:
  • #15 06 Lip 2018 14:48
    Bunny82
    Poziom 16  

Dałem sobie spokój z tym składakiem kable poprzerabiane na od....ol amatorszczyzna a klienta znam i wiem że nie zapłaciłby mi za tą robotę. Więc sobie podarowałem. Dzięki Charlee za chęć pomocy i ZAMYKAM TEMAT. :D

0