Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet termaq electronic nie odpala

Gr3GoRbw 02 Jul 2018 08:22 2316 11
    Gr3GoRbw
    Level 4  
    Witam. Mam problem ze swoim piecykiem, nie odpala. Po odkreceniu wody slychać iskre i po dluższym czasie przy piecyku czuć gaz. Gdy zakrece zawór gazu to piecyk odpala i gaśnie(z powodu braku gazu). Od zapałki odpala odrazu. Wygląda to tak jakby iskra nie potrafiła odpalić gazu. Co może być problemem? Wzywać serwis?
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    wiertacz
    Level 34  
    Baterie sprawdzone ? Może są już słabe i iskra ma zbyt małą energię aby zapalić świeczkę. Na to by wskazywał fakt iż w momencie zakręcenia wody gaz się zapala bo być może zamknie się elektrozawór od gazu i napięcie baterii się podniesie i iskra ma większą energię.
    Może też być przytkana dysz pilota i zbyt mało gazu się przez nią wydostaje.
    wiertacz
    Level 34  
    Gdyby nie był podłączany któryś z dwóch przewodów do pojemnika na baterie to piecyk nie działałby wcale. Gdyby się odłączył jakiś przewód to wisiałby w powietrzu.

Gdy zapalisz pilota od zapałki to potem zapala się główny palnik ?
    Jeśli nie to podejrzewam, że coś nie tak jest z zespołem gazowym.
    I tu radziłbym wezwać serwis.
    Gr3GoRbw
    Level 4  
    Gdy przyloże zapałke to zapala sie najpierw pilot i odrazu od niego glowny palnik
    wiertacz
    Level 34  
    Nie ma żadnej nawet sekundowej zwłoki między zapaleniem pilota i palnika głównego ?
    Normalnie po zapaleniu pilota elektroda dozorująca musi wykryć obecność płomienia na pilocie i dopiero wtedy zezwala na zapalenie palnika głównego. Zajmuje to przynajmniej jedną sekundę.

A regulacja wydatku gazu pokrętłem gazu działa prawidłowo ?
    Nie podoba mi się to, że w momencie jak zamykasz dopływ gazu to wtedy zapala się pilot od iskrownika. Tak jakby następował wtedy chwilowy większy wyrzut gazu przez dyszę pilota.
    Gr3GoRbw
    Level 4  
    Jutro nagram filmik jak odpalam zapałką jak to wygląda. Regulacja wydatku gazu według mnie działa prawidłowo.
    Przy zakreceniu korka z gazem slychać właśnie jakby odpalał i jeśli w odpowiednim momencie zdążę go odkręcić to piecyk zapala.

Dodano po 17 [godziny] 8 [minuty]:

Załączam 2 filmiki. Jeden na którym odpalam zapałką i drugi na którym widać, że odpala przy zakręceniu zaworu z gazem.

• Helpful post
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Prawdopodobnie zabrudzona dysza na palniku startowym lub szczelina na palniku startowym jest zbyt duża.
    wiertacz
    Level 34  
    Tak jak napisał przedmówca wyczyść dyszę pilota i zobaczymy czy to pomoże.
    Gr3GoRbw
    Level 4  
    Dysza wyczyszczona, niestety problem dalej nie ustępuje. Czy może to być wina elektrody zapalającej? Mogę kupić nową i wymienić.
    Szczelina na palniku ustawiłem najmniejszą jaką się dało - i tak jest na całym 'przodzie' palnika.
  • Helpful post
    wiertacz
    Level 34  
    Zamiast wymieniać w ciemno to proponowałbym najpierw wyczyścić całą elektrodę iskrownika razem z kablem który biegnie z modułu oraz czy nie jest pęknięta gdzieś porcelana elektrody.
    Tu zepsuć się nie bardzo ma co.
    Jeśli to nie pomoże to ja bardziej byłbym skłonny twierdzić że bardziej coś nie tak jest z generatorem iskry w module i przez to energia iskry jest słaba. Tego nie da się tak prosto stwierdzić.
    Tylko, że moduł dużo kosztuje i nie chciałbym kupować go w ciemno nie mając pewności że na pewno jest zepsuty.
    Ideałem by było wypożyczyć taki sprawny moduł od jakiegoś znajomego który posiada taki sam piecyk.
    Gr3GoRbw
    Level 4  
    Zakupiłem nową elektrode ale nie pomogło, koszt na szczescir tylko 10zl więc nic straconego. Okazalo sie, że winna jest jednak szczelina przy palniku startowym. Pozaginałem ją tak, że praktycznie cały gaz leci prosto na iskre i działa.
    Dziekuje za pomoc