Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rolety z napędem Yooda - sterowanie czasowe.

04 Lip 2018 23:02 801 9
  • Poziom 8  
    Cześć,
    mam zainstalowane rolety z silnikami Yooda z detekcją przeszkód, sterowane radiowo (pilot Nuxo 30 kanałów), oraz na przełącznik dzwonkowy przy oknie (zakładając, że roleta w pozycji górnej - klik roleta w dół, drugie wciśnięcie roleta zatrzymuje się i kolejne roleta w górę - rolety sterowane z przełącznika impulsami, do przełącznika nie jest podpięte 230V, tylko 2 cieniutkie kabelki od sterowania).
    Chciałbym tymi roletami sterować czasowo i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać żeby miało to sens, a firma w której kupiłem rolety w żaden sposób nie potrafi zaproponować rozwiązania.

Z każdej rolety mam wyprowadzony przewód do centrali INTEGRA 64, którą to ew. mógłbym czasowo sterować tymi roletami, ale problemem jest sterowanie impulsami, gdzie może pojawić się sytuacja, w której roleta nie zostanie zamknięta na noc i poranny Timer z integry puszczając sygnał na roletę opuści ją zamiast pozostawić w górnej pozycji (chyba, że można to jakoś obejść).

Podpowiedzcie proszę jak ugryźć temat.

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy w sterownikach rolet nie ma innych wejść.
  • Poziom 8  
    Niestety nie ma.
  • OptexOptex
  • Specjalista elektryk
    Może trzeba zakupić dodatkowy pilot. ZajrzyjTUTAJ
    Nie wiem czy ten pilot będzie współpracował z Twoim systemem, ale to można wyjaśnić ze sprzedającym.
  • Specjalista Automatyk
    Z ciekawości poczytałem w sieci o tym systemie rolet.
    Według mojej wiedzy: to oprócz rolet (silnik rurowy w rurze 8-kątnej) każda roleta/ grupa silników? musi posiadać sterownik/przekaźnik.
    Wg https://silnikdorolet.pl/sterowanie-przewodowe-yooda/62-przekaznik-r1s.html
    ma możliwość ustawiania trybu pracy jumperkami. W instalacji Autora zastosowano najprostszy/najtańszy sposób sterowania - jednoprzyciskowy. Gdyby to można było zmienić/ przebudować na system góra/stop/dół to sterowanie grupowe (zamykanie/otwieranie o określonej porze byłoby banalnie proste.
    Trzeba sprawdzić jaki rodzaj przekaźnika został zamontowany - od tego zacząć rozważania o poprawie funkcjonalności systemu.
  • Specjalista elektryk
    pafciowaw napisał:
    Według mojej wiedzy: to oprócz rolet.....

No właśnie nie. Każda roleta posiada własny, zintegrowany sterownik/
    Link
    Wydaje mi się, że rozwiązaniem może być użycie TAKIEGO sterownika.
  • Poziom 8  
    Nadajnik YOODA Sterowany Bezpotencjałowo byłby ciekawym rozwiązaniem gdyby nie fakt, że można tutaj sterować jedną grupą rolet, a cały dom chciałbym podzielić przynajmniej na 2 grupy(salon+kuchnia i osobno sypialnie). Przy takim układzie potrzebowałbym 2 nadajników, które 'zeżrą' 500zł i 6 wyjść z integry - trochę słabo. Wydaje mi się, że będzie ciężko wymyślić coś sensownego z tymi napędami...
  • Specjalista Automatyk
    Kol. kj1 - faktycznie to dobry pomysł :)
    Kol. Fronteri - jak dwie grupy rolet i funkcje zamknij/ otwórz to tylko 2 x 2 = 4 wyjścia z Integry ;)
  • Poziom 8  
    Mogłoby to byc sterowane bez przewodu stop (tak czy inaczej można rolete zatrzymac wciskając podczas ruchu przycisk sterowania w przeciwnym kierunku - mówię o sterowaniu z pilota, więc pewnie iw przypadku tego nadajnika byłoby podobnie). Jakby nie patrzeć wychodzi trochę drogo. Pewnie zostanę przy dwóch przekaźnikach i lekko upośledzonym sterowaniu bezpośrednio z integry.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Fronteri napisał:
    Nadajnik YOODA Sterowany Bezpotencjałowo byłby ciekawym rozwiązaniem gdyby nie fakt, że można tutaj sterować jedną grupą rolet, a cały dom chciałbym podzielić przynajmniej na 2 grupy(salon+kuchnia i osobno sypialnie). Przy takim układzie potrzebowałbym 2 nadajników

Jeden pilot do wszystkich rolet, grup, sterowanie czasowe funkcja astro itp itd np taki:
    https://www.proxima.pl/produkt/pilot-roletowy-tft-kopia-2/
    Yooda=Dooya=Aluprof=Portos...
    https://www.proxima.pl/wp-content/uploads/201...Instrukcja-Proxima-Pilot-TFT-PORTOS-YOODA.pdf