Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera Fs 600 brudzi

24 Sie 2005 23:06 2438 14
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem z Kyocera Fs 600
    Napacztku jak do mnie trafiła miala bardzo słabe wydruki.
    Pomogło czyszczenie optyki jednak po tym zabiegu zaczeła brudzic karke na połowie szerokosci strony.
    Załaczam scan wydruku.
    Prosze o porade co moze byc nie tak
    Kyocera Fs 600 brudzi
  • Poziom 14  
    Witam
    Moim skromnym zdaniem to brud z czegoś co się kręci w instrumencie. Najlepiej to sprawdzić w ten sposób. Skręcić kopie tak aby ślady pokrywały się ze sobą. Będziemy wiedzieli w ten sposób jaka jest średnica tego czegoś co zostawia ten ślad na kopii. Pewnie będzie to bęben, lub zespół utrwalania.
    Powodzenia.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Zwroc uwage, ze:

ten pas....a w szczegolnosci teskst wokol niego sie powtarza....czyli masz tzw. objaw offsetowania.....moga byc dwie przyczyny.....pierwsza....niedokladnie czyszczony beben...stad podwojne nakladanie obrazu....druga zabrudzone walki w utrwalaczu (piecu, fuserze)....tak czy inaczej sadze, ze nalezy sie drukarce sooolidna konserwacja :)

Czy jak czysciles laser....wyjales PU ? ....jesli nie od niego zacznij sprawdzac przyczyne......ostroznie go rozbierz itd.

W przyszlosci uzywaj opcji szukaj....na ten temat napisano juz morzeeeeee tresci ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Co do tego powtarzania to właśnie miałem taki przypadek. Wymieniłem wszystko co się dało i wynik tego był taki że powtórzone wydruki powoduje sam bęben. I tu moje pytanie:

Czy naswietlony w jakiś sposób bęben może być przyczyną powtarzania wydruków? Reszta wydruku bez skazy.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Nie sadze...zeby tego typu objaw byl wynikiem naswietlenia bebna....raczej zlego jego czyszczenia....lub uszkodzenia powierzchni.....kiedys zrobilismy test na takim bebnie.....wystawiajac go na okresowe dzialanie roznego rodzaju swiatla....swietlowka....slonce....lampa blyskowa.....efektem czego bylo faktycznie pogorszenie jakosci wykonania odbitek.....miejscowo....zalezne ktora powierzchnia byla wiecej naswietlona....pojawial sie szarawy nalot na wydruku.....lecz po kilkudziesieciu stronach "czyszczacych" nalot na wydrukach znikal :)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Tak tylko tu wydruk jest igła oprócz powtarzania tekstu. wymieniane było wszystko nawet listwa, bęben był przekładany do dobrego zespołu, nawet zębatkę z tą blaszką która jest w bębnie przełożyłem i nic.
  • Poziom 15  
    Na pewno to nie fuzer bo juz przed fuzerem powstaje problem.
    Beben jest na oko Ok nie ma rys itp.
    Przed wyczyszczeniem optyki nie brudzilo .
    Macie racje ze to nie czysci dokladnie bebna bo na wydrukach widac ze teks sie naklada.
    drukarka ma na liczniku 21tys
    co oznacza skrót PU??
  • Pomocny post
    Specjalista KYOCERA
    Witam

PU...to moj skrot od Process Unit...czyli co co kolega wyjmuj po otwarciu klapy drukarki....i to cos w co wkladamy pojemnik z tonerem ;) ....skoro fuser jest ok....to proponuje zajac sie wlasnie tym PU...ew. sprobuj wyczyscic rolke transferowa.....sprobuj wydrukowac cos innego na drukarce i bedziesz mial podglad czy tez powtarza sie obraz z tego wydruku testowego czy powtarza sie inne tekst......pusc kilkadziesiat czystych kartek w celu czyszczenia bebna....nie ma innej metody czyszczenia bebna....jakakolwiek proba czyszczenia szmatka z czyms tam.....moze spowodowac uszkodzenie powloki bebna :!:
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    masz tylko trzy mozliwosci usterki , tych modeli ponaprawialem sie juz dziesiatki :
    1 . listwa transferowa ktora jest zaraz po walku podajacym toner , dokladniej ta listwa ktora ociera sie o walek podajacy ktora dba o to aby na walku transferowym nie znalazla sie za duza warstwa toneru jest uszkodzona i toner wysypuje sie na walek dociskowy w drukarce , ale to jest mozliowsc malo prawdopodobra ze wzgledu na to ze pasek ciemnieje wzdluz kopi , sprawdzic to mozesz w taki sposob ze jesli stwierdzisz ze na odwrocie wydrukowanej strony sa zabrudzenia tzn ze to jest to jesli jest czysta to ta mozliwosc odpada
    2 . drugi motyw zalezy od tego jak dlugo masz drukarke , jesli masz ja od niedawna to znaczy ze jeden z walkow ocierajacych sie o walek swiatlo czuly jest wilgotny lub tlusty i odciska sie na walku swiatloczulym ktory chwyta toner co tez jest mniejprawdopodobne ze wzgledu na ciemnienie paska , a drugi motyw jest taki ze walek rozladowywujacy jest lekko juz zuzyty i w miajscach juz istniejacego zuzcycia bebna siwatloczulego nie rozladowywuje wlasciwie i beben lapie toner ( ta opcja i tak zapowiada wymiane walka swiatloczulego
    3. rowiez dwa motywy najbardziej prawdopodobne , pierwszy mowi tak , w jakis sposob walek swiatloczuly zostal w miejscu paskow zestkniety z czyms i jest tlusty i poprostu czeba go wyczyscic ale jedynie bezyna ekstrakcyjna , mozesz to zrobic w taki sposob , kup bezyne ekstrakcyjna ( i nic innego nie moze byc zapamietaj to ) wez szmatke najlepiej i jedynie bawelniana , wyciagni beben w jakims malo oswietlonym powieszczeniu ( jedna zarowka i max 40wat - bron boze jakies skupiajace halogeniczne swiatlo a bron boze slonce ) i zmocz szmatke bezyna , przetrzy widoczna czesc walka swiatloczulego kilka razy wzdluz , poczekaj okolo 30 sek az bezyna odparuje i za zebatke ręką ( bedzie wymagac sily ) obruc walek o ta czesc obrotu ktora jest juz wyczyszczona ale obracaj wedlug wskazowek zegara patrzac na toner z lewej strony w stosunku do patrzenia na beben od tylu i powtorz to na calej dlugosci obrotowej bebna i jesli wydrukujesz okolo 10 wydrukow i nie bedzie poprawy tznaczy ze masz niestety naswietlony beben swiatloczuy i czeba go wymienic , tylko to jest mozliwe i nic innego nie pomoze
  • Poziom 15  
    Drukarka nie bawilem sie cały dzien i o dziwo dzis zaceła drukowac prawie normalnie i czysto.
    jest tylko małe powtórzenie tekstu po jednym obrocie wałka pare liter .
    Wychodzi na to ze beben sie naswietlil jak był wyjety bo nic po za tym nic robilem .
    Poczekam jeszcze do jutra moze przejdzie całkowicie.
    Szczerze powiedziewszy 1 raz sie spotkalem z czyms takim zazwyczaj po naswietleniu bebna cale wydruki sa czarne.
    Ewentualnie moze to była wina wilgoci w tonerze bo drukarka jest nie wiadomo jakiego pochodzenie

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
  • Specjalista KYOCERA
    BAUER napisał:
    masz tylko trzy mozliwosci usterki , tych modeli ponaprawialem się juz dziesiatki :
    3. rowiez dwa motywy najbardziej prawdopodobne , pierwszy mowi tak , w jakis sposob walek swiatloczuly zostal w miejscu paskow zestkniety z czyms i jest tlusty i po prostu czeba go wyczyscic ale jedynie bezyna ekstrakcyjna , mozesz to zrobic w taki sposob , kup bezyne ekstrakcyjna ( i nic innego nie moze byc zapamietaj to ) wez szmatke najlepiej i jedynie bawelniana , wyciagni beben w jakims malo oswietlonym powieszczeniu ( jedna zarowka i max 40wat - bron boze jakies skupiajace halogeniczne swiatlo a bron boze slonce ) i zmocz szmatke bezyna , przetrzy widoczna czesc walka swiatloczulego kilka razy wzdluz , poczekaj okolo 30 sek az bezyna odparuje i za zebatke ręką ( bedzie wymagac sily ) obruc walek o ta czesc obrotu ktora jest juz wyczyszczona ale obracaj wedlug wskazowek zegara patrzac na toner z lewej strony w stosunku do patrzenia na beben od tylu i powtorz to na calej dlugosci obrotowej bebna i jesli wydrukujesz okolo 10 wydrukow i nie bedzie poprawy tznaczy ze masz niestety naswietlony beben swiatloczuy i czeba go wymienic , tylko to jest mozliwe i nic innego nie pomoze

No niezle....niezle.... :) :) :) ....przepraszam nie chce byc sarkastyczny....ani nic takiego :) ....ale ta zarowka mnie rozsmieszyla :) .....czyli co mam robic.....wywalic wszystkie swietlowki z serwisu? :) .....a moze zaslaniac okna zaluzjami? :) ....nieraz u nas w serwisie cale PU leza po 2-3 lub pol dnia wyjkete z maszyn i NIC ....sie nie dzieje :)

Jeszcze raz.....tylko bez obrazy....bo nie to bylo moim zamiarem....ale nie przesadzajmy z tymi srodkami zaradczymi :) bo nabawimy sie jeszcze wady wzroku w serwisie :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    sluchaj , nie chce sie chwalic ale dosyc sie znam na osprzecie do laserowek i dobrze wiem jak mozna naswietlic beben , ale jesli chodzi o rady dawane innym to nie kazdy jest specem i lepiej go przezornie poradzic niz gdyby mial pod sloncem patrzec czy nie ma rys, podejrzewam ze jestes na tyle specem ze wiesz na ile mozna wystawic beben na swiatlo i ja tez to wiem , ale nie wszyscy sie na tyle znaja a zwlaszcza ze mialem juz przypadki ze pisalem ludzią jak co robic a ONI ogladali bebny pod swiatlem slonecznym czy nie ma rys i wogole wptrywali sie w nie kilkadziesiat minut na sloncu , a nawet mialem goscia ktoremu pisalem zeby pod niewielkim swiatlem stwierdzil czy na bebnie sa naswietlone paski ( podejrzewam ze wiesz jak to wyglada ) a on mi pozniej pisal ze wyszedl na dwor bo na sloncu lepiej widac i po 20 minutach skapnal sie ze sa , ale wiadmomo beben do wymiany teoretycznie ( katun naewno ) wiec tak jak pisze w radzeniu ludzią lepiej byc nadto przezornym , u mnie tez leza walki ocb w kartoniku z wyjetymi zebatkami albo z ucietymi pilka ( bo wiadomo ze walki z jednej drukarki pasuja tez do innnych ) ale nie radze ludzia bez ostrzezen bo wiem jak ludzie potrafia interpretowac pewne rzeczy ) ale wole juz napisac o niewielkim swietle niz widzialem wypowiedz pewnego kolesie ktory pisal ze on sprawdza i wyciagta walki chowajac sie prawie w szafie zeby nie naswietlic wiec wiesz
    TO JEST WIADOMOSC DLA OSOSBY KTORA NAPISALA POS POWYZEJ TEGO

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze nawiazujac do twojej wypowiedzi zauwaz ze osoba piszaca ten post to jest zwykly uzytkownik tej drukarki i nie jest on pracownikiem ani wlascicielem zadnego serwisu tak jak ja czy ty
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Oj kolego ;) ....nie moim zadaniem jest poddawac ocene merytoryczna twojej wiedzy :) ....chodzilo mi tylko o ta zarowke ....czyz nie moglem sie usmiechnac? :) ....kazdy z nas sie utrzymuje z jakiejs dzialalnosci i kazdy ma jakies tam doswiadczenie....lepsze....gorsze...nie istotme :) ....tylko wiecej usmiechu nam trzeba jak widze :) :)

Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na mój skromny gust listwa czyszcząca nie zbiera tak jak powinna albo bęben idzie po "jaju" i całą powierzchnią nie przylega do listwy stąd powtarzanie obrazu.
    Warto sprawdzić cały moduł obrazowy luzy itp...
  • Poziom 13  
    jesli beben szedl by po jaju to nie bylo by zaciemnionych paskow tylko niedodruki , co wiecej zeby beben szedl po jaju to caly modol mosialby byc drastycznie traktowany albo od nowosci wadliwy