Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWW 1697 MD W - często przerywa program

Domelserwis.pl 21 Lip 2018 15:07 180 0
  • #1 21 Lip 2018 15:07
    Domelserwis.pl
    Poziom 1  

Cześć wszystkim, mamy od dawna problem z pralką. Bardzo często przerywa program i nie zwalnia blokady drzwi. Zdaża sie że płyn do płukania jest nie pobrany-wtedy uruchamiamy samo płukanie. Czasem jest tylko nie odwirowane-odpalamy wirowanie. Po kolejnych uruchomieniach wkońcu dokańcza pranie.
    Urzadzenie nie generuje żadnych alarmów, w pamieci trybu serwisowego błąd e41.
    Wymienilem pompę brudnej wody, sprawdziłem drożność wszystkich weży, komorę pompy itd. Kilkukrotnie czyścilismy detergentami-no można jeść ze środka.
    Wypoziomowana prawidłowo,miała wysoko kanalizację bo stoi w piwnicy-zrobiłem podstawę. Bardzo twarda woda-jest uzdatniacz.
    Pralka niekiedy kończy program prawidłowo,dzieje sie tak oczywiscie wtedy kiedy siedzę w piwnicy i się na nią gapię żeby coś ustalić,ZAUWAŻYŁEM ZE DZIAŁA OK JAK WŁOŻYMY MAŁO PRANIA. Max wsad 10 kg i "mało" to mam na mysli do 2kg. Nigdy nie pchamy do oporu, ze 5 kg to nasz max.
    Co robić?
    Alarm wskazuje na blokadę drzwi, sory za zamieszania ale drąże tu cały czas,może jak drga podczas wirowania to coś tam niestyka.
    Jeśli ktoś coś moze podpowiedzieć to chętnie przeczytam, znajdę chwilę to rozgrzebie ten zamek.
    Pozdrawiam

0 0