Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs&Stratton 625 e series - falujące obroty silnika

Pavel81 24 Jul 2018 11:03 19236 4
 • #1
  Pavel81
  Level 17  
  Witam wszystkich. Mam problem z którym nie wiem już jak sobie poradzić. Posiadam kosiarkę z silnikiem Briggs&Stratton 625 e series ready start. W kosiarce zaczęły falować obroty góra dół oraz widać (nie wiem jak to fachowo nazwać) jak w silniku taka blaszka przypięta do sprężynki cały czas się rusza powodując dodawanie i odejmowanie gazu. Na początku nie było takiego zjawiska i kosiarka chodziła równo. Teraz zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku występuje ten problem.

  Kosiarkę oddałem na gwarancję i nie naprawili tego problemu, tylko napisali że kosiarka jest sprawna. Poniżej przesyłam link do filmu z pracy kosiarki wrzucony na dysk.
  https://drive.google.com/open?id=1OXtLMiKR6byELb-c2HSJvb1zTfvSSjak

  1. Czy w silniku Brigs&Stratton 625 e series falowanie obrotów jest rzeczą normalną? Wygląda to tak jakby regulator obrotów cały czas dodawał i odejmował gazu.
  W kosiarce falują obroty i cała się trzęsie podczas pracy. Widać jak dźwignia od obrotów cały czas się porusza powodując nierówną pracę.

  Proszę o pomoc.

  Nie da się nią kosić niestety.
 • #2
  Toyota190
  Level 1  
  Niechce wprowadzac w blad ale jesli masz gaznik przymocowany do zbiornika paliwa ten plastikowy to pomiedzy zbiornikiem paliwa a tym wlasnie gaznikiem jest uszczelka ktora wystarczy ze bedzie za duzo odksztalcona i poprostu beda obroty falowaly tak jak piszesz, zrobilem to w swojej kosiarce i po problemie koszt ok 20zl polecam kupic sobie na zapas tego bo jest to glowna przyczyna tego zjawiska .Dzieje sie tak z uplywem czasu i pozostawionym paliwie w zbiorniku po sezonie, kiedy kosiarka niepracuje zalecam wypalenie calego paliwa po skonczonej pracy.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Staszek49
  Level 35  
  Czy jest to nowa kosiarka, bo informujesz o gwarancji, czy po naprawie i na gwarancji. Ciekawe, że fachowcy nie zdołali usunąć tej usterki.
  Nie poddaj się. Jeśli masz pewne obycie z takim sprzętem, to spróbuj dokonać oględzin działania silnika, oczywiście po zdemontowaniu "opierzenia"
  silnika. Zwróć uwagę na mechanizm, który powoduje dodawanie i odejmowanie obrotów silnika, w szczególności, czy sprężynki są podpięte pomiędzy dźwignią regulatora a gaźnikiem, czy są zbyt luźne, bądź naprężone. Może uda Ci się uruchomić silnik (we właściwym kier. obrotów) z pomocą np. sznurka nawiniętego na "szpulę" (w kole zamachowym) współpracującą z szarpakiem. Podczas pracy silnika spróbuj przytrzymać dźwignie regulatora w różnych położeniach i czy ma to wpływ na pracę silnika. Metodą prób i błędów może uda Ci się wyregulować właściwe obroty silnika, poprzez np. naciąg sprężyny lub zmianę punktu jej zaczepienia na dźwigni regulatora.
  Pooglądaj "filmiki"z takimi czynnościami.
 • #4
  Pavel81
  Level 17  
  Kosiarka jest pierwszy sezon przepracowała może z 20 motogodzin, jest na gwarancji ostatnio wróciła z opisem, że jest sprawna a nie jest. Dzisiaj po pracy spróbuję się za to zabrać. To wygląda tak jakby dźwignia która jest podpięta do sprężynek była za luźna i lata w jedną i drugą stronę dodając i odejmując gazu. Dla porównania przy kosiarce takiej samej nowej w sklepie mam wrażenie że ta dźwignia chodzi sztywno, nie tak lekko jak u mnie.

  Jak przytrzymam dźwignię w jednej pozycji to silnik chodzi równo
 • #5
  KrzychoF
  Level 12  
  Natrafiłem na ten temat dopiero teraz. Pewnie za późno, ale temat nie zamknięty. Wg mnie kosiarka pracuje jak najbardziej prawidłowo, jest bez obciążenia i dobiera sobie obroty. Może trzeba trochę zmniejszyć obroty przez zmianę linką gazu.