Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ESAM 4500 - długo włączony nie robi kawy

03 Sie 2018 11:21 312 5
 • Poziom 9  
  Witam.

  Po włączeniu rano robi kawy bez najmniejszego problemu. Jednakże mamy ustawione, iż ma się wyłączyć po godzinie, więc w międzyczasie robimy kolejne kawy. Im dłużej stoi ekspres włączony tym coraz bardziej robi się bardzo gorący po prawej stronie i zaczynają się problemy. Mieli kawę, próbuje przepuścić pierwszą partię wody. Ale tak jak by było coś zapchane. Następnie próba przelotu wody przez sitko cisza. Następnie pojawia się komunikat zbyt drobno zmielona kawa wyreguluj młynek. Zaznaczam, że zaraz po uruchomieniu jak jest zimy to wszystko jest w porządku.

 • Specjalista AGD
  Moja hipoteza jest taka :
  Po przeplukaniu układ zaparzajacy jest czysty.. Po zrobionejj kawie osad z kawy który nie został przeplukany tworzy "skorupe", która zatyka sitko. Po ponownym przeplukaniu układu wodą. Czyli w momencie włączenia bądź wyłączenia mamy czysty uklad.

  Albo systematycznie używać funkcji płukania albo zmienić kawę.
 • Poziom 9  
  Raczej nie bardzo. Ponieważ gdy już nie chce robić kawy i jest tak mocno nagrzany to nawet nie płucze w trakcie wyłączania. Dopiero jak wystygnie to wraca do normalności

 • Specjalista AGD
  Albo.... Wewnątrz faktycznie temperatura jest diametralna do tego stopnia że zmienia rezystancje cewki elektrozaworu i się blokuje.. Czy to możliwe ? Teoretycznie tak. Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem. Rzadko zdarza się by ktoś miał ustawionybekspres na cały dzień grzania.
 • Poziom 9  
  A jest tam przecież czujnik temperatury. Chyba. I może on nie wyłącza grzałki po osiągnięciu pewnej zadanej temperatury.