Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Soft start do pilarki - Jak podłączyć soft start do pilarki Scheppach HS 100s

DanFal 04 Aug 2018 19:19 22305 8
    DanFal
    Level 8  
    Witam kupiłem pilarkę Scheppach HS 100s, chcę do niej dodać soft start ale mam problem z montażem. Nie jestem pewny po przeszukaniu podobnych wątków jak to zrobić w moim przypadku, co z czym połączyć? Na zdjęciu opisałem problem, nadałem numery dla ułatwienia:
    1-2 - idą od wtyczki urządzenia
    3-4 - idą do silnika
    Jak połączyć to żeby działało tak jak należy? Proszę jak najprościej :)
    Soft start do pilarki - Jak podłączyć soft start do pilarki Scheppach HS 100s Soft start do pilarki - Jak podłączyć soft start do pilarki Scheppach HS 100s
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Soft start podpinamy tak.

Soft start do pilarki - Jak podłączyć soft start do pilarki Scheppach HS 100s
    DanFal
    Level 8  
    Widziałem ten opis ale niestety nadal nie bardzo jestem pewny jak to ma być będę wdzięczny za taką łopatologiczną instrukcję wiem że nie tylko ja szukam na pewno się przyda dla wielu osób
    Pedros050
    Level 43  
    To bardzo proste A I B to zasilanie 230V po wyłączniku a A i C podpinamy silnik do miękkiego startu po włączniku załączającym silnik.
    DanFal
    Level 8  
    Zrobiłem taki drobny rysunek żeby pokazać jak to rozumiem ale też opiszę :
    - Konektor 4 wysuwam i daję zamiast niego z soft startu przewód niebieski
    - Wypięty konektor 4 łaczę z czarnym przewodem
    - czerwony rozdzielam sobie na dwa jeden daję w miejsce konektora 3 a drugi z nim łączę
    Robię wszystko na wyjściach przewodów za włącznikiem które idą do silnika.
    Wszystko robię na konektorach elegancko tak żeby można było to usunąć np przy gwarancji.
    Tak to powinno wyglądać?
    Pedros050
    Level 43  
    Na obudowie jest schemat: Zasilanie czerwony i niebieski.Silnik czarny i niebieski.
    DanFal
    Level 8  
    Faktycznie coś pomieszałem czy tak jak teraz będzie dobrze ? Przepraszam za prymitywność moich malunków :)
    noel200
    Level 26  
    Tak będzie ok. Niebieski podłączasz do 4, do niebieskiego.
    Czerwony podłączasz do włącznika w miejsce 3-przewód brązowy idący do silnika odłączasz od wyłącznika, a podłączasz go do czarnego od soft startu. I to wszystko.
    DanFal
    Level 8  
    Ok tak zrobię. Dzięki za pomoc ☺
    Edit: Wszystko działa bardzo polecam.