Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odpaleniem hondy civic 1.4 6 gen

04 Sie 2018 20:29 312 11
  • Poziom 3  
    Witam , mam problem z uruchomieniem silnika , chcialem zrobic pomiar cisnienia sprezania wyniki pozytywne , lecz zeby wykonac sprawdzenie musialem odlanczyc kostki od wtryskow by nie podawalo paliwa , i po sprawdzeniu zamontowaniu spowrotem kostek oraz swiec auto nie chcialo juz zapalic wczesniej normalnie chodzila nie bylo z nią problemow żadnych , a teraz nie wiem co jest grane , jak wiecie o co chodzi to prosiłbym o pomoc
  • Poziom 11  
    Elo. Może wykonaj najprostszą rzecz odepnij akumulator odczekaj i ponownie podłącz, sprawdź wtedy czy odpali. Bezpieczniki ok, przekaźniki? Nie wywaliło czegoś jak podłączałeś wtryski?
  • Poziom 3  
    już odłączałem akumulator odczekałem 30min lecz to nic nie pomogło , bezpieczniki wszystkie sprawdzilem sa dobre przekaźniki też

Dodano po 1 [minuty]:

chyba że to wina cewki zapłonowej albo modułu bo auto sie nie zbierało troche jak trzeba
  • Poziom 11  
    Topowa Honda Civic napisał:
    już odłączałem akumulator odczekałem 30min lecz to nic nie pomogło , bezpieczniki wszystkie sprawdzilem sa dobre przekaźniki też

Dodano po 1 [minuty]:

chyba że to wina cewki zapłonowej albo modułu bo auto sie nie zbierało troche jak trzeba

OK. W innym temacie odnośnie Seata Ibizy tez Kolega miał problem i wymiana cewki pomogła. Wiadomo że to są inne auta i problem może leżeć gdzie indziej, ale warto spróbować podmienić cewkę i zobaczyć.
  • Poziom 3  
    A jaka rezyzystacje powinna mieć cewka zapłonowa bo mi pokazuje 1,5
  • Poziom 34  
    Filtr paliwa kiedy wymieniałeś . Wtryski podają paliwo.
  • Poziom 3  
    Filtra paliwa nie wymienialem mam te auto od ponad tygodnia , wtryski podaja paliwo
  • Poziom 11  
    A tak zapytam po co robiłeś pomiar sprężania jak piszesz, że z autem było ok? Może coś źle złożyłeś . Jaki silnik dokładnie masz?
  • Moderator Samochody
    Co sprawdziłeś? Jest iskra?

Jak chcesz kręcić silnikiem z wyjętymi świecami zapłonowymi to odepnij sterownie cewek i/lub czujnik wału (to "załatwi" też brak impulsów na wtryskiwacze). Jak nie masz wpiętych i "umasowanych" świec to gdzieś ta iskra jednak musi przeskoczyć.
  • Poziom 3  
    Pomiar robilem dlatego ze chcialem zobaczyc w jakim stanie jest silnik 1.4 to jest benzynka
  • Poziom 3  
    Sprawa sie wyjasnila to byla wina cewki zaplonowej , lecz z przyspieszaniem mam nadal problem auto strasznie wolno wkreca sie na obr
  • Poziom 11  
    Topowa Honda Civic napisał:
    to byla wina cewki zaplonowej

...wszystko jasne...

Czyli musisz zacząć jakby od początku czyli sprawdzić:
    - podłączyć pod komputer,
    - świece,
    - kable,
    - cewka ( już wymieniłeś),
    - filtry,
    - wtryski.
    - pomiar ciśnienia (no akurat już robiłeś),
    to taki początek, myślę że koledzy tu z forum jeszcze Ci więcej podpowiedzą co jeszcze.