Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F 1.4 benzyna - Błąd 44 -uboga mieszanka

06 Sie 2018 21:20 351 8
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z moją Astra F 1.4 60km 1998 rok, benzyna bez instalacji LPG

Jadąc w trasie silnik zaczął się trochę dusić i co jakiś czas zapalal się check engine. Zjechałem z trasy na parking i po krótkich ogledzinach doszedłem do wniosku, że padł silnik krokowy, bo po odpieciu wtyczki silnik chodził tak samo.
    Wymieniłem krokowca i problem zniknął. Dzisiaj wracając od dziewczyny, w trasie znów ten sam problem się powtórzył. Czy to możliwe, że ciągle padają mi silniki krokowe?
  • Poziom 6  
    robokop napisał:
    Nie, nie możliwe. Czemu wszyscy pchają łapy do silnika zaworu IACV od razu?

No, a co to innego może być? Sonda lambda i świece nie, bo w domu wymieniłem i bez poprawy
  • Moderator Samochody
    Silniczek krokowy reguluje tylko obroty biegu jałowego - żeby były akurat w zakresie 850obr/min. Nie ma nic do szarpania, spadków mocy czy tego że kury przestały się nieść.
    tensor125 napisał:
    Sonda lambda i świece nie, bo w domu wymieniłem i bez poprawy
    To wymień jeszcze koło zapasowe - też nie będzie poprawy, a parę groszy zejdzie z portfela. Nie wiadomo nic - żadnej diagnostyki, czy ginie iskra, coś się dzieje z ciśnieniem paliwa cz regulacją dawki.
  • Poziom 6  
    robokop napisał:
    Silniczek krokowy reguluje tylko obroty biegu jałowego - żeby były akurat w zakresie 850obr/min. Nie ma nic do szarpania, spadków mocy czy tego że kury przestały się nieść.
    tensor125 napisał:
    Sonda lambda i świece nie, bo w domu wymieniłem i bez poprawy
    To wymień jeszcze koło zapasowe - też nie będzie poprawy, a parę groszy zejdzie z portfela. Nie wiadomo nic - żadnej diagnostyki, czy ginie iskra, coś się dzieje z ciśnieniem paliwa cz regulacją dawki.

Napisałem Ci, że po wymianie krokowca problem zniknął na ok 400 km
  • Poziom 6  
    robokop napisał:
    tensor125 napisał:
    Napisałem Ci, że po wymianie krokowca problem zniknął na ok 400 km
    Zbieg okoliczności.

Pompa paliwa była wymieniana rok temu na nową, filtr paliwa wymieniony miesiąc temu, wszystkie czujniki w silniku były już wymienione, wraz z MAP Sensorem. Nie wiem co to może być, pozostaje monowtrysk, ale nie wiem jak go sprawdzic
  • Poziom 15  
    Sprawdz szczelność kolektora dolotu.