Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa mi mikrofon gdy podłączam do pc a jak do tel działa

makarononowski 07 Sie 2018 21:24 150 6
  • #1 07 Sie 2018 21:24
    makarononowski
    Poziom 2  

Mam słuchawki razer kraken mobile. Kupiłem je nie wiedząc ze maja wyjście mini jack 4 pin. Wiec dokupiłem adapter z 1x 4pin żeński na 2x 3pin męski. Bo gdy podłączałem do pc to nie działał mi mikrofon a gdy do iphone 6s to wszystko działało. Lecz nadal nie działa mi mikrofon gdy podłączam do pc. Mam win 10. Proszę o pomoc!!

0 6
  • #2 07 Sie 2018 22:02
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Pokaż dokładnie jaka przejściówkę kupiłeś i napisz która wtyczkę w które gniazdo wspinasz.

0
  • #4 08 Sie 2018 06:22
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Popraw link bo kieruje do odwrotnego adapter.
    Podepnij adapter pod przewód od słuchawek, odepnij przewód od samych słuchawek i pomierz czy masz połączenie takie jak na schemacie.
    Nie działa mi mikrofon gdy podłączam do pc a jak do tel działa

0
  • #5 08 Sie 2018 07:27
    Polon_us
    Poziom 41  

Eee, nie ma tu co dywagować.

makarononowski napisał:
    ... gdy do iphone 6s to wszystko działało ...

Jeżeli działają na iPhone to oznacza, że wtyk mini-jack słuchawek jest ułożony wg standardu Apple.

Czyli, od czubka patrząc - kanał lewy, prawy, masa, mikrofon.
    Standard PC jest trochę inny:
    Od czubka - kanał lewy, prawy, mikrofon, masa.

Z tego wszystkiego wynika, że autor kupił niewłaściwą przejściówkę.
    Na rynku są dwie wersje onych przejściówek, takich jak autor pokazał na zdjęciu.
    Wizualnie niczym się nie różnią.
    Pożądana przejściówka nie powinna mieć masy na wejściowym (widocznym) metalowym wejściu.
    Sprzedawcy (mam nadzieję) powinni rozróżniać te przejściówki.
    Zakładam tu, że do iPhona słuchawki podłączane były bezpośrednio, bez korzystania z przejściówki.

0
  • #6 08 Sie 2018 07:44
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Dopiero znalazłem to na stronie producenta:
    In-Line Mic and Remote for iOS

Your Razer Kraken Mobile has a detachable cable, complete with its own dedicated in-line microphone and media controls made specifically for iOS devices, allowing you full functionality through the 3 button remote to easily accept or reject calls, adjust the volume, and even play, pause as well as skip tracks.

*Functionality on all other devices may vary

Optional android cable accessory pack*

Developed in mind for Android users, this optional cable is compatible with most Android mobile devices** offering its own dedicated in-line microphone and media controls allowing full functionality through the 3 button remote to easily accept or reject calls, adjust the volume, and even play, pause as well as skip tracks.

*Sold separately and available exclusively on RazerStore. **Compatible with Android devices running Android 4.4 or later from Samsung / Sony / LG / Xiaomi / HTC / Nexus / Blackberry.

0
  • #7 08 Sie 2018 09:24
    makarononowski
    Poziom 2  

Dziękuje za rady kupię nowy adapter i napisze czy zadziała. Poda ktoś link do gdzie taki mogę dostać ??

0