Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe w samochodzie?

gls83 28 Sie 2005 14:04 39736 45
  • #1 28 Sie 2005 14:04
    gls83
    Poziom 9  

Interesuje mnie czy jest możliwość podłączenia głosników komputerowch typ Creative p380 do samochodu marki Ford Fiesta (1986r), posiadam radio Philips model 22RC249/00. Jak to zrobić lub ewentualnie gdzie mogę sie dowiedzieć jak to zrobić???

1 29
  • #2 28 Sie 2005 17:53
    batonx
    Poziom 14  

Podpiąć przewody do kostki głośnikowej. Głośniki komputerowe w samochodzie. Zwróć uwagę na odmienność warunków panujących w aucie od tych w domu(wilgoć, wachania temperatury). Według mnie nie jest to dobre rozwiązanie.

1
  • #3 28 Sie 2005 21:26
    bogdan_10
    Poziom 20  

Co ty chcesz słuchać przez te głośniki?

2
  • #4 29 Sie 2005 15:56
    gls83
    Poziom 9  

Tak tylko pytam bo takie głosniki posiadam i chce sie dowiedzieć czy można nimi zastąpić samochodówki bo mam bardzo kiepskie. Jeżeli jest taka możliwość to chętnie bym spróbował, jeśli nie - trudno, będe msiał kupić tradycyjne.

1
  • #5 01 Wrz 2005 23:02
    elektryczek
    Poziom 12  

jeden zasadniczy plus całej ej sprawy ejst taki że głosniki te w domu sa przeznaczone na większą objętość pomieszczenia niż samochod i będzie to dawało naprawde zdrowo a za niewielkie pieniądze ale p niema mowy o wsadzeniu tych głośników w drzwi bo poprostu one tego nie wytrzymaja - myśle że to nie pogra długo- znajomi próbowali i cieszyli sie bardzo krótko- aaa i ejszcze jedno rezystancja głosników samochodowych to 4 omy a domówki... 8??

2
  • #6 01 Wrz 2005 23:29
    Mart15
    Poziom 13  

Nie polecam, szybko się rozlecą (wilgoc i te sprawy) one są "papierowe"
    Dodatkowo są małej mocy, więc za głośno nie pograją.
    Lepiej kup jakieś markowe głośniki samochodowe.

CECHY PRODUKTU: Creative P380 2.1 INSPIRE BOX
    ilość głośników 3 szt.
    ilość głośników satelitarnych 1 szt.
    moc głośników satelitarnych (RMS) 6 W/kanał
    moc subbwoofera (RMS) 17 W
    całkowita moc zestawu (RMS)29 W
    częstotliwość przenoszenia 40 Hz-20 kHz

Do samochod ? Szału nie zrobisz.
    Nie polecam, kiedyś eksperymentowałem podobnie, bez pozytywnych efektów.

0
  • #7 01 Wrz 2005 23:52
    kraz73
    Poziom 27  

Hmmm, za głośno grać to one na pewno nie będą. W domu pomieszczenie jest większe ale za to w samochodzie poziom szumów dużo dużo wyższy, także za wiele z nich nie usłyszysz. Dom jest dość prostym środowiskiem do nagłośnienia samochód wprost przeciwnie. Nawet jeżeli podłączysz te głośniki do radia to za długo nie pociągną w związku z ich niewielką mocą. Głośniki mają 4 omy także nie tu jest przeszkoda a w sporej różnicy mocy głośnika i radioodtwarzacza. Obojętnie gdzie je zamontujesz i tak trafisz na przeszkody wymienione przez :arrow: batonx, także może lepiej niech grają w domu?

0
  • #8 02 Wrz 2005 20:42
    gls83
    Poziom 9  

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi. Przyznaję że właśnie tych wszystkich spraw które wymieniliście sie obawiałem i tylko potwierdziliście moje wątpliwości. Pozostanę przy glośnikach tradycyjnych. Pozdrawiam.

1
  • #9 03 Wrz 2005 11:50
    mhara
    Poziom 10  

Witam
    Ja przy komputerze posiadam głośniki Cambridge Soundworks. Są to głośniki już kilkuletnie, ale nadal dają radę. Zestaw 4 satelitek i aktywnego subwoofera. Ostatnio kupiłem sobie skrzynię basową do samochodu i potrzebowałem do niej wzmacniacza (podpięta pod wieżę Sony nie spełniała moich oczekiwań). Rozkręciłem komputerowego suba, odpiołem jego 20watowy głośnik i wpiałem samochodową skrzynię basową (jej głośnik ma średnicę 30cm). W miejsce satelitek podłączyłem dwa, 3drożne głośniki od wieży. Wzmacniacz ma zwrotnicę, gdyż na te głośniki od wieży przenoszone są tylko tony wysokie. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że taki malutki wzmacniacz tak dobrze poradzi sobie z samochodową skrzynią. Bass jest potężny i gra to wszystko zajebiśćie.
    Dodam, że wzmacniacz zasilany jest z zasilacza 12V, a więc spokojnie można go podłączyć w aucie. Myślę że możesz pokombinować, życzę powodzonka!

0
  • #10 03 Wrz 2005 12:07
    Hucul
    Poziom 39  

Podłączałem i słuchałem zestawu creatiwa 5.1 w samochodzie i uważam , że brzmi super jak na jego gabaryty i moc . Jest zasilany z 12V i nie wymaga przeróbki zasilania . Zamontowałem go w oryginalnych obudowach (nie przekładałem głośniczków w drzwi ). Nie wiem jak z trwałością tego rozwiązania bo auta od dawna nie widziałem , ale byłem mile zaskoczony efektem tego eksperymentu .

0
  • #11 27 Lip 2008 17:04
    marcinfiles
    Poziom 9  

Hehe kto nie słuchał creativków niech się nie wypowiada :D fakt sprzętu za 1000 zł nie mam w aucie więc nie mówię że te głośniczki to jakieś cuda :D większość ludzi chce je podłączyć bo jest w szoku dźwięku i mocy muzycznej jaką dysponują te pierdółka żeby mu dorównać trzeba wstawić wzmacniacz tubę lub skrzynie ok 350 zł plus nagłośnienie przodu i 500 zł braknie :). Ja bym zrobił to tak kupił na allegro przetwornice napięcia (taką z gniazdkiem 220V) prąd już mamy :) a podłączenie zestawu chyba z wyjścia Rca od radia najprościej by było a potem przejściówki przejściówki i jeszcze raz przejściówki na allegro i w skpepach rtv tego pełno i masz surround ze stereo ;). Zgadzam się z jednym takie rozwiązanie tylko chyba okresowo na lato zima mrozy wilgoć i po głośnikach :)

0
  • #12 06 Wrz 2008 19:13
    Grezliq
    Poziom 9  

Mam głosiki Creative 2.1 (dwie satelitki, przy prawej regulacja glosnosci + sub), zasilane sa zewnetrznym zasilaczem 230/12V. Wiec podlaczylem wtyczke pod suba, i dwa kable podpiąłem pod zapalniczke w samochodzie, do tego podlaczylem odtwarzacz mp3. Głosniczki sie włączają (zapala sie dioda w glosniczku) ale muzyka z mp3 nie gra ;| Zauwazyłem, ze na subie jest znaczek prądu zmiennego, a z tego co sie orientuje w aku w samochodzie jest stały.
    Jak moge sobie z tym poradzic?

2
  • #13 07 Paź 2008 17:25
    kokosek89
    Poziom 2  

Ja zrobiłem inaczej. Mianowicie, mam cinquecento w którym wszystko chodzi na zwykły odtwarzacz MP3. A to wygląda tak:

Odtwarzacz mp3 --> głośniki komputerowe umieszczone pomiędzy kierowcą a pasarzerem, pod ten zestaw podłączone są dwa głośniki oryginalne przednie --> sam wzmacniacz z głośników komputerowych (czyli wyciągnięta sama elektronika) --> kolejny wzmacniacz z głośników komputerowych --> w bagażniku kolumny (czasem jedna) od wieży HI-FI o mocy ok35W które nadają niezłego basu w całym samochodzie.

Lecz pojawiają się problemy mianowicie w głośnikach mam nadal odgłos silnika (większość powinna wiedzieć o co chodzi) już trochę tego problemu się pozbyłem ponieważ przed zasilaniem wszystkich głośników umieściłem zwojnice. A drugi problem to podczas depnięcia w gaz (szybkiego zwiększenia obrotów) mam szelest lub przerywaną muzyke dokładnie się nie wsłuchiwałem ale domyślam się że jest nagły spadek mocy i głośniki po prostu nie mogą grać. Chciałem to jakoś zniwelować lecz jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to kondensator. I tak się zastanawiam czy da się go czymś zastąpić? Chodzi o to żeby jak najmniej wydać. Jak by ktoś wiedział to proszę o propozycję.

0
  • #15 07 Paź 2008 19:13
    kokosek89
    Poziom 2  

Ale sprawdzając alternator mogę się pozbyć tylko tego odgłosu w głośnikach które są podczas grania nie do usłyszenia więc tym się już nie interesuje. Chodzi mi o to jak zniwelować te wahania napięcia podczas nagłego zwiększenia obrotów nie używając kondensatora. Uwielbiam kombinować z nagłośnieniem i z elektryką więc może ktoś podobny do mnie już coś takiego wymyślił ;)

0
  • #16 07 Paź 2008 23:06
    adrian6na9
    Poziom 10  

ja dałem do fiesty sub i dwa głosniki samsunga od kompa . troche przeróbek to tylko pominełem zasilacz . Pisało na nim 230V/13V więc zaryzykowałem . gra , małe zamontowałem w półce na tyle i z nich do przodu podciągnąłem tweetery jakieś byle jakie :P kumpel przyniósł tube jakąś starą i dość to grało choć wstyd sie przyznać :P hehe ale stare dzieje . także popieram takie experymenty :) hihi

0
  • #17 30 Wrz 2009 12:10
    roolon
    Poziom 9  

Elektryczek napisał że samochodowe głośniki maja 4 omy zazwyczaj. Mój soobwofer creativa ma 6 omów. Jakie mogą być efekty podłączenia go pod samochodowe radio? Tzn czy duże jest ryzyko uszkodzenia sprzętu bo jeśli mogę w ten sposób uszkodzić radio to zaniecham tego pomysłu. Na głośniki mi tak bardzo nie zależy bo i tak leży w piwnicy i się kurzy, ale jeśli uda się go w jakiś sposób wykorzystać to spróbuję. Z zasilaniem nie będzie problemów - 12V. Może to dla niektórych głupie pytanie ale w sprawach elektroniki jestem kompletnym laikiem.

0
  • #18 30 Wrz 2009 12:24
    all4you_9
    Poziom 19  

Na początku piszesz że ma 6ohm co sugeruje że chcesz go poodłączyć pod końcówkę mocy(wzmacniacz) z radia samochodowego. Dalej piszesz coś o 12V co sugeruje że masz aktywny subwoofer(wbudowany wzmacniacz).

Napisz model tego sprzętu i jak go chcesz podłączyć tzn. bezpośredni pod głośnik, czy tak jak w domu z komputera.
    Jakie masz radio?

PS: Żeś odkopał temat z przed 4 lat.

0
  • #19 30 Wrz 2009 12:46
    roolon
    Poziom 9  

Zestaw głośników to CREATIVE SBS 350. Subwoofer ma zasilanie zewnętrzne dlatego podałem wartość 12V którą odczytałem z zasilacza. Jak pisałem wcześniej nie mam zielonego pojęcia o elektronice więc nawet nie wiem jak to powinno być podłączone. Radio to Soniak z wyjściem 4x45 ale mam podłączone tylko 2 głośniki (raczej o niższej mocy niż 45). Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Może ktoś mi zasugeruje najlepsze wyjście.

0
  • #20 30 Wrz 2009 13:36
    all4you_9
    Poziom 19  

Ten creative ma "subwoofera: 6W (RMS )", radio około 17W RMS (45W max) na kanał. Jak podłączysz bezpośrednio pod radio to go spalisz.
    żeby go podłączyć tak jak z komputera musisz mieć w radiu wyjście przedwzmacniacza, z tyłu złącze "czincz":
    Głośniki komputerowe w samochodzie?

Zasilanie 12V możesz doprowadzić z zapalniczki.

PS: Za nim się za to weźmiesz przemyśl to, ten subwoofer ma tylko 6W RMS i pewnie 12W max. Wsadź go do samochodu doprowadź zasilanie 230V z domu, podłącz mp3 z radiem, ustaw tą samą stacje radiową na mp3 i w radiu samochodowym, włącz silnik i zastanów się czy ci to potrzebne.

0
  • #21 30 Wrz 2009 15:55
    xe0
    Poziom 9  

Co myslicie o wlozenie na jakis czas kolumnu od wiezy do baga, bo mi podczas jazdy tyl troche skrzeczy a jak dam sam przod to lipnie to gra.

kolumna panasonic:
    impedance Total 6 ohm
    Input total 100w music
    do alpinki 9812rb?

0
  • #22 30 Wrz 2009 17:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 30 Wrz 2009 18:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 30 Wrz 2009 19:02
    xe0
    Poziom 9  

Narazie podlaczylem jedną i w sumie gra czysiej , ale dziwinie cicho. Bass sie znacznie poprawil na tyle.

0
  • #26 02 Lut 2010 21:30
    leptyk002
    Poziom 9  

witam, podłączyłem takie głośniki do samochodu i grają bardzo fajnie, mam jednak problem z podłączeniem ich o radia w samochodzie, nie chcę pod końcówkę mocy żeby czegoś nie wypalić. narazie słucham z mp3, ponieważ końcówka jest na mini jacka. chciałem podłączyć pod dwie chinche które wychodzą z tylu radia i zrobiłem przejściówkę na gniazdo jacka, prubowałem wszystkich możliwości podłączenia i za każdym razem z głośniki buczą jak by było gdzieś zwarcie, może mi ktoś pomóc?

0
  • #27 03 Lut 2010 00:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 03 Lut 2010 18:17
    leptyk002
    Poziom 9  

źle polutowana na pewno nie, ponieważ jak już pisałem próbowałem podłączyć na wszystkie możliwości, jeżeli ktoś jeszcze coś proponuje, to bardzo proszę o rade

0
  • #29 03 Lut 2010 22:30
    dawidus
    Poziom 20  

Witam,
    możecie mnie krytykować.
    Ja mam podłączonego suba od Logitech X-230 w aucie pod wyjście głośnikowe w radiu.
    Nie mam wyjścia na wzmacniacz.
    Kiedyś używałem konwertera poziomu sygnału ale od roku jest bez i działa ok.
    Z siłą sygnału nie przesadzam.
    Zrobiłem własną skrzynkę i gra bardzo ładnie.
    Można to usłyszeć tutaj:
    Link
    Jeśli ktoś chce podłączyć Logitech x230 do auta to służę pomocą na PW.

PS: Mam też przekaźnik który podczas włączania radia załącza napięcie na wzmacniacz.
    Nie trzeba wciskać żadnych guzików.

0
  • #30 04 Lut 2010 11:31
    leptyk002
    Poziom 9  

podłączyłeś bezpośrednio pod końcówkę mocy i nic się nie spaliło? wszystko działa bez zarzutu?

0