Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektowanie układów pneumatycznych FluidSim

guzex34 13 Sep 2018 18:04 1803 10
IGE-XAO
    guzex34
    Level 6  
    Witam, mam problem z zadaniem, które brzmi następująco. Zaprojektuj w symulatorze układ elektro pneumatyczny z 1 siłownikiem 2str. działania. Zasada działania: Tłoczysko siłownika A1 wysuwa się po wciśniciu przycisku S1 (NO), po całkowitym wysunięciu tłoczyska następuje zatrzymanie na 5sek. następnie tłoczysko wraca do początkowej pozycji. Praca ciągła.
    Będę mega wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi pomóc
    Moderated By trymer01:

Brak rozwiązania własnego.
    Zasady działu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310745.html
    Regulamin, pkt 3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.

• IGE-XAO
  • IGE-XAO
    guzex34
    Level 6  
    Projektowanie układów pneumatycznych FluidSim

W tym, że to ma być praca ciągła. Po tych 5sek ma sie schować i znowu wysunąć na 5sek I przycisk Ma być monostabilny. To musi być zastosowane
    guzex34
    Level 6  
    Tyle, że musi być użyty ten Czujnik zbliżeniowy, a ja nie wiem jak on działa
    guzex34
    Level 6  
    No ale nie jest użyty tylko inaczej zrobiona całość. Musi to byc z zastosowaniem tego czujnika co na zdjęciu
    guzex34
    Level 6  
    zademonstowany układ przez pana również nie działa tak jak trzeba. Jest tak jak u mnie
    Wojciech.
    Level 35  
    guzex34 wrote:
    zademonstowany układ przez pana również nie działa tak jak trzeba.

W którym momencie nie działa tak jak trzeba?
    guzex34 wrote:
    Tłoczysko siłownika A1 wysuwa się po wciśniciu przycisku S1 (NO), po całkowitym wysunięciu tłoczyska następuje zatrzymanie na 5sek. następnie tłoczysko wraca do początkowej pozycji. Praca ciągła.

Uruchamiana jest praca ciągła->[x] -> siłownik wysuwa się do położenia krańcowego-> następuje odmierzenie czasu, powrót siłownika->[x]
    Dokładnie to jest zrealizowane i zasymulowanie. Jeśli w dalszym ciągu nie o to chodziło to proszę o algorytm SFC albo grafcet żeby nie było nieporozumień.