Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki termostat, termoregulator dla grzałki do prasy hydraulicznej?

18 Wrz 2018 19:58 375 9
  • Poziom 13  
    Mam prasę hydrauliczną, musi ona być podgrzewana do +60/70 stopni. Aktualnie mam B118 A001 z czujnikiem taki jak na zdjęciach. Chcę coś co będzie pokazywać temperaturę.

Czy taki tani cyfrowy da się podłączyć jeżeli dodam przewód 230V z trzema żyłami? Obecny (biały) ma dwie co widać na zdjęciach. Grzałka jak widać też ma dwa przewody.

https://botland.com.pl/czujniki-temperatury/7...rmostat-w1209-z-sonda-temperatury-50100c.html

Jaki termostat, termoregulator dla grzałki do prasy hydraulicznej?Jaki termostat, termoregulator dla grzałki do prasy hydraulicznej?Jaki termostat, termoregulator dla grzałki do prasy hydraulicznej?

Jeżeli nie to co polecacie tak aby podłączyć czujnik, grzałkę i wtyczkę 230V? Zakres temperatury od +50 do +80 wystarczy. Czy polecacie również wymienić przewód od grzałki (wysokotemperaturowy, jeżeli tak ile żył)?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Da się ale musisz sprawdzić moc grzałki. Przekaźnik ma obciążalność max 5A Jeżeli grzałka potrzebuje więcej lub na granicy tego warto byłoby dać coś z mocniejszym przekaźnikiem lub zastosować dodatkowo stycznik.
    Przy zastosowaniu takiego termostatu moim zdaniem warto zostawić termostat tradycyjny jako zabezpieczenie np. przed awarią lub sklejeniem przekaźnika.
    Wpinasz szeregowo tradycyjny termostat z tym elektronicznym i ustawiasz go na wyższą temperaturę tak aby zadziałał tylko w wyjątkowych sytuacjach ale żeby jeszcze nie narobić strat.
    np. jeżeli sterujesz 60/70*C to termostat na 85*C
  • Poziom 13  
    piracik napisał:
    Da się ale musisz sprawdzić moc grzałki. Przekaźnik ma obciążalność max 5A Jeżeli grzałka potrzebuje więcej lub na granicy tego warto byłoby dać coś z mocniejszym przekaźnikiem lub zastosować dodatkowo stycznik.
    Przy zastosowaniu takiego termostatu moim zdaniem warto zostawić termostat tradycyjny jako zabezpieczenie np. przed awarią lub sklejeniem przekaźnika.
    Wpinasz równolegle tradycyjny termostat z tym elektronicznym i ustawiasz go na wyższą temperaturę tak aby zadziałał tylko w wyjątkowych sytuacjach ale żeby jeszcze nie narobić strat.
    np. jeżeli sterujesz 60/70*C to termostat na 85*C

no właśnie nie wiem jaka moc grzałki

a coś innego polecasz? no i czy przewód od grzałki można zmienić na jednożyłowy?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Sprawdź na tabliczce znamionowej, może jest podana moc grzałki.

Przewód jednożyłowy wewnątrz urządzenia może być OK. Tylko również pamiętaj o mocy jaką ma przenieść.

Jeżeli chodzi o termostat to ten wygląda w miarę OK ale zastosowałbym dodatkowy stycznik i szeregowo obecny termostat na wypadek awarii czujnika lub regulatora
  • Poziom 13  
    piracik napisał:
    Sprawdź na tabliczce znamionowej, może jest podana moc grzałki.

Przewód jednożyłowy wewnątrz urządzenia może być OK. Tylko również pamiętaj o mocy jaką ma przenieść.

Jeżeli chodzi o termostat to ten wygląda w miarę OK ale zastosowałbym dodatkowy stycznik i szeregowo obecny termostat na wypadek awarii czujnika lub regulatora

chcę z pokrętłem lub wyświetlaczem aby wskazywał temperaturę czyli taki może przerobić, podłączyć termometr pod to? nie ma jakiś gotowych?

ten obecny regulator to B118-A001 -50+300°C

o przewodzie myślałem (chcę trochę dłuższy) wysokotemperaturowym z izolacją z włókna szklanego do +400°C

grzałka ma na pewno max 2300W skoro do tej pory była podłączona na przewód dwużyłowy 230V do gniazdka ale dość solidnie daje i szybko się nagrzewa
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    mumiok, wszystko zależy od tego jaką dokładność temperatury chcesz uzyskać. Jeżeli chcesz pozostać przy termostacie mechanicznym, dokup termometr z czujnikiem temperatury obsługującym żądany przedział temperatury.
  • Poziom 13  
    Ryszard49 napisał:
    mumiok, wszystko zależy od tego jaką dokładność temperatury chcesz uzyskać. Jeżeli chcesz pozostać przy termostacie mechanicznym, dokup termometr z czujnikiem temperatury obsługującym żądany przedział temperatury.

nie chcę dodatkowego termometru bo obok grzałki są tuleje i kabel by się przepalał

więc jeżeli ktoś chciałby pomóc to:
    1. temperaturę utrzymywaną chcę +60/70 stopni
    2. dokładność 5 stopni +/-
    3. pod zasilanie 230V
    4. grzałka niech ma 2000W bo obecnie jest podłączona pod 230V

jeżeli grzałka ma 2000W to czy mogę zastosować taki?
    https://www.egrzalki.pl/pl/p/Termostat-z-kapilara-jednofazowy-HU30-110/716
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    mumiok, w Twoim przypadku powinno wystarczyć. Jeżeli zakres temperatury jest stały ( nie trzeba przestawiać ) to wystarczy raz skalibrować wskazania na tarczy termoregulatora z termometrem.