Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

apple - Dlaczego w VMware Workstation nie mam do wyboru systemów Appla?

19 Wrz 2018 18:54 159 4
 • Poziom 6  
  Witam. Chciałbym za pomocą VMware Workstation wg. poradnika odpalić OS X El Capitan na maszynie wirtualnej. Mam taki problem, że wskazując plik ISO z systemem nie mam w rozwijanym menu do wyboru żadnego systemu appla jak widać na załączonym obrazku. Co mogę z tym zrobić? Mój komputer jest nie kompatybilny? Mam pentiuma G4560 i 8Gb ramu. Z góry dzięki.
 • Poziom 43  
  Sprawdzał Pan efekt wyboru "Other"?
 • Poziom 15  
  Pamiętaj, że vmware to środowisko wirtualne pod procesory x86 i pochodne. Nie odpalisz czegoś co chodzi na ARM itp.
  Jeśli jednak Twój system OSx chodzi na architekturze wspierającej x86/64 to nic nie szkodzi zrobić sobie cudtomowej maszynki i wybrać ręcznie ustawienia.
  Co do wyboru z listy to podejrzewam, że nie ma tam OSxa nie ze względu, że tego nie obsługuje ale ze względów na to, ze samo apple nie lubi gdy ich system chodzi gdzieś poza maszynami wyprodukowanymi przez nich tłumacząc się, że nie mogą wtedy gwarantować SLA dla jednostki.
 • Poziom 43  
  Nie ma bo to nielegalne. Bez wodotrysków też nie zadziała a przeróbki OSX również są nielegalne. W necie są gotowe, działające obrazy maszyn wirtualnych z OSX (chyba nielegalne).
  Co do platformy - działa na IBM PC ale to tylko kilka chipsetów, procesorów i grafik z nie koniecznie kompatybilnym BIOS w dodatku (dlatego jest stabilny - nie musi obsługować pierdyliardu kombinacji sprzętowych jak Windows czy Linux - tu chylmy czoła dla obydwu, które jednak pierdyliard kombinacji w ogóle ogarniają, a często nawet nieźle im to idzie). Weź teraz ustaw odpowiednio VMVare (o ile się da, nie wiem jak są widzine chipsety w tej aplikacji).
  Co do Virtualbox - jeśli jest taka opcja to nie zmienia faktu, że to nielegalne. Apple nie tylko nie wspiera ale zabrania instalacji OSX na czymkolwiek, co nie ma znaku nadryzionego jabłka.