Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Laguna III 2.0dci phI - Nie działa klakson

herPitek 20 Wrz 2018 11:03 555 8
  • #1 20 Wrz 2018 11:03
    herPitek
    Poziom 11  

Witam.
    Mam dziwny problem z klaksonem w Lagunie III. Działa w sposób losowy. Tzn. raz zadziała innym razem nie. Reno jest w systemie handsfree więc klakson jest zintegrowany z modułem, który nim steruje. Przejrzałem złącza, styki w kierownicy, przekaźnik pod kierownicą. Wymieniłem nawet odcinek wiązki wraz z pinami od modułu do głównej wiązki na pasie przednim. Zakupiłem w końcu drugi klakson i dalej to samo. Wydaje mi się, że gdy położę klakson poziomo to działa za każdym razem, gdy przykręcę na właściwym miejscu na chłodnicy zaczynają się problemy. Moduł jest zalany masą polimerową. Więc rozbiórka jest prawie niemożliwa.
    Orientuje się ktoś o co tu chodzi?

Renault Laguna III 2.0dci phI - Nie działa klakson Renault Laguna III 2.0dci phI - Nie działa klakson

0 8
  • #4 20 Wrz 2018 13:16
    Launch78
    Poziom 17  

jezeli przekaznik klaksonu działa to powinno pojawiac sie tez cały czas napiecie na klakson pomimo ze ma w sobie sterowanie DWA

0
  • Pomocny post
    #6 20 Wrz 2018 13:52
    Launch78
    Poziom 17  

sygnał jest na 3 pin 1-braz, 2 czarny, 3 rozowy ktory w komorze silnika przechodzi na kolor biały i wchodzi w pin 30 centr. elektr(kostka30P) podepnij zarowke w piny 1 braz- zasilanie z przekaznika po przycisnieciu switcha klaksonu a pin 2 czarny mase ktora jest na stałe i sprawdz czy zarowka zapal sie za kazdym razem. moze gubi gdzies mase na kablach.

0
  • #7 21 Wrz 2018 05:47
    herPitek
    Poziom 11  

Podłączałem żarówkę i świeciła. Myślę, że problemem jest sam moduł na klaksonie. Zimne luty w środku prawdopodobnie. Drugi, który kupiłem musiał mieć ten sam problem widocznie.

0
  • #8 17 Paź 2018 01:04
    herPitek
    Poziom 11  

Usunąłem masę polimerową, którą zalano moduł klaksonu i przelutowalem piny idące do wtyczki oraz klaksonów. Moduł zabezpieczyłem ponownie termoklejem. Od tej pory działa poprawnie.
    Renault Laguna III 2.0dci phI - Nie działa klakson

0
  • #9 17 Paź 2018 01:06
    herPitek
    Poziom 11  

Usunąłem masę polimerową, którą zalano moduł klaksonu i przelutowalem piny idące do wtyczki oraz klaksonów. Moduł zabezpieczyłem ponownie termoklejem. Od tej pory działa poprawnie.
    Renault Laguna III 2.0dci phI - Nie działa klakson

Dodano po 2 [minuty]:

Pomogło przelutowanie pinów w module klaksonu. Podstawowa trudność to usunięcie zalewy.

0