Cześć.
PC w obudowie Antec GX-500 - na przednim panelu 2x USB 3.0, ale wtyczka nie pasowała do płyty, więc podpięte miałem przez adapter i działało w trybie 2.0. Teraz modernizowałem wnętrze (nowa płyta Asrock Z370 Pro4) i tu wtyczka ładnie pasuje - w końcu mogę cieszyć się prędkością 3.0 bez nurkowania na tył obudowy - pendrive i dysk zewnętrzny śmigają 100-250 MB/s we wszystkich gniazdach.
Również karty micro SD (różne) podane przez czytnik Kingston MobileLite G4 dają transfer do 100 MB/s ... ale tylko w gniazdach płyty. Gdy wpinam czytnik do portów 3.0 w obudowie odczyt/zapis ograniczony jest do 40 (prędkości z benchmarków, czyli tak jakby działało w trybie 2.0). Sprawdzałem ten czytnik na innych PC z obudowami Zalman Z1, oraz SilentiumPC Regnum RG4 (w środku nawet to samo mobo) i tam wszystko idzie pełną prędkością.
Sterowników nie instalowałem z cd dołączonego do mobo, tylko od razu najnowsze. Wygląda jakby ta obudowa gryzła się z tym czytnikiem. Co sądzicie o tym przypadku?
PC w obudowie Antec GX-500 - na przednim panelu 2x USB 3.0, ale wtyczka nie pasowała do płyty, więc podpięte miałem przez adapter i działało w trybie 2.0. Teraz modernizowałem wnętrze (nowa płyta Asrock Z370 Pro4) i tu wtyczka ładnie pasuje - w końcu mogę cieszyć się prędkością 3.0 bez nurkowania na tył obudowy - pendrive i dysk zewnętrzny śmigają 100-250 MB/s we wszystkich gniazdach.
Również karty micro SD (różne) podane przez czytnik Kingston MobileLite G4 dają transfer do 100 MB/s ... ale tylko w gniazdach płyty. Gdy wpinam czytnik do portów 3.0 w obudowie odczyt/zapis ograniczony jest do 40 (prędkości z benchmarków, czyli tak jakby działało w trybie 2.0). Sprawdzałem ten czytnik na innych PC z obudowami Zalman Z1, oraz SilentiumPC Regnum RG4 (w środku nawet to samo mobo) i tam wszystko idzie pełną prędkością.
Sterowników nie instalowałem z cd dołączonego do mobo, tylko od razu najnowsze. Wygląda jakby ta obudowa gryzła się z tym czytnikiem. Co sądzicie o tym przypadku?