Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik ciepły u góry zimny na dole

24 Paź 2018 23:12 525 2
  • Poziom 4  
    Witam mam całą nową instalacje piec węglowy, połączenie grzeników mam nie na rozdzielacz lecz na trójniki,napełniłem instalację odpowietrzając grzejniki i pompę, wodę spuściłem delikatnie, piec się nagrzał dość szybko, gdy już napaliłem w piecu do 40 stopni załączyła się pompa po chwili była ciepła góra grzejnika a dół zimny, potem zaczeło robić tak z drugim grzejnikiem w trzecim ledwo było czuć ciepło a reszta nie grzała wcale były zimne, napełniałem instalację mając odkręcony zawór termostatyczny i zawór od powrotu, rury mam PP 20mm gdzie szukać przyczyny tego problemu?
  • Poziom 21  
    Witam.
    W starych instalacjach to był "zamulony" grzejnik a jak jest u Ciebie, to trudno powiedzieć?
    Odpowietrzanie nic nie da, powrót masz zapchany (wcale bądź mało drożny).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Chaotycznie jest ta procedura opisana i bez jakiegoś szkicu tej instalacji trudno coś sensownego wyrokować. Z opisu można wyciągnąć tylko wniosek, że przez grzejniki, te górą ciepłe, jest na tyle słaby przepływ że nie zdążą się całe rozgrzać, a przez te zimnie nie ma wcale przepływu. Więc wnioski (jeżeli przewody są drożne) mogą być takie: albo woda ma możliwość powrotu z powrotem do pieca, z pominięciem grzejników, albo jest za mała wydajność pompy wymuszającej obieg wody. W obydwóch przypadkach, jeżeli nie ma automatyki, temperatura na piecu powinna szybko wzrastać.