Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Alcatel One Touch SM02 - Zegarek nie chce się ładować

foksik1506 17 Nov 2018 15:45 3129 5
    foksik1506
    Level 3  
    Witam,
    mam zegarek Alcatel One Touch SM02. Problem w tym, że nie chce się on ładować. Jestem laikiem, ale pewne rzeczy sprawdziłem:
    1. Na oznaczeniu baterii Li-ION jest napisane 3.8V i 80Wh. Zmierzyłem napięcie i wyszło 2,75V. Domyślam się, że jest rozładowana w jakimś stopniu, ale nie mam pojęcia czy jest jeszcze nadaje siędo użytku, czy raczej do wymiany. Mógłby ktoś podpowiedzieć jakie zakresy napięcie są dobre dla tej baterii? Ewentualnie jak to sprawdzić, czy policzyć?
    2. Po podłączeniu zegarka do USB na stykach przy złączu(zdjęcie 1) jest napięcie -5,15V, to wiedziałem jak zmierzyć. Na drugim końcu tej taśmy są 4 pady(zdjęcie 2) i nie wiem gdzie mam przyłożyć multimetr, żeby zmierzyć tam napięcie. Próbowałem praktycznie każdej kombinacji i nie pokazało ani razu napięcia. I tu pytania: które pady odpowiadają za napięcie na drugim końcu tej taśmy i co oznacza ten minus przy napięciu? Alcatel One Touch SM02 - Zegarek nie chce się ładować Alcatel One Touch SM02 - Zegarek nie chce się ładować
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    foksik1506 wrote:
    co oznacza ten minus przy napięciu?

Oznacza to zapewne tyle, że przyłożyłeś odwrotnie sondy pomiarowe miernika do punktów pomiarowych - czerwoną sondę miałeś na masie, a czarną na zasilaniu.
    foksik1506 wrote:
    I tu pytania: które pady odpowiadają za napięcie na drugim końcu tej taśmy

Możesz sprawdzić to sam miernikiem ustawionym na test ciągłości obwodu, mierząc między stykami USB a punktami pomiarowymi.
    foksik1506 wrote:
    1. Na oznaczeniu baterii Li-ION jest napisane 3.8V i 80Wh. Zmierzyłem napięcie i wyszło 2,75V. Domyślam się, że jest rozładowana w jakimś stopniu, ale nie mam pojęcia czy jest jeszcze nadaje siędo użytku, czy raczej do wymiany.

Nie spisywałbym jej jeszcze na straty. Podładuj ją zewnętrzną ładowarką (pamiętając o ograniczeniu prądu ładowania - 200 mA powinno być w porządku). Gdy osiągnie napięcie powyżej 3.7 V, spróbuj uruchomić smartwatch i podłączyć go do "tradycyjnego" ładowania.
    Pozdrawiam
    foksik1506
    Level 3  
    A czy to naładowanie baterii w jakikolwiek sposób może wskrzesić ten zegarek skoro taśma odpowiedzialna za ładowanie nie działa?
  • Helpful post
    Dydelmax
    Level 38  
    Tak - zegarek będzie działał. Jeśli jednak faktycznie uszkodzona jest taśma z gniazdem ładowania, to konieczna będzie jej wymiana. Czy jesteś w stanie wymontować taśmę z gniazdem i zamieścić ich zdjęcie z obu stron?
    Pozdrawiam
    foksik1506
    Level 3  
    Raczej nie da rady tego wymontować, bo jest ta taśma wtopiona w pasek zegarka. Zamówiłem nowy pasek z taśmą, jak to wmontuję to wszystko powinno być okej.
    foksik1506
    Level 3  
    Temat do zamkniecia. Po zamianie tasmy ladownaia wszystko jest ok.