Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HR2740 czy mocną wiertarko- wkrętarkę akumlatorową

17 Lis 2018 17:03 525 11
  • Poziom 3  
    Witam. Kompletuje sobie sprzęt do warsztatu. Potrzebuję sprzęt do własnego użytku. Myślałem aby kupić wiertarkę sieciowa Makita HR2740 oraz zestaw akumulatorowy wiertarko-wkrętarkę + klucz udarowy. Pomyślałem po co mam kupować wiertarkę i zestaw, jak mogę kupić zestaw wiertarko wkrętarkę z udarem+ klucz udarowy. Chyba bezsens wydawać pieniądze na wiertarkę sieciową skoro niezbyt często będę potrzebował udaru. Co o tym myślicie. Jeśli tak jak ja to czy możecie polecić wiertarko-wkrętarkę z udarem firmy Makita
  • Poziom 43  
    Tom140386 napisał:
    Myślałem aby kupić wiertarkę sieciowa Makita HR2740 oraz zestaw akumulatorowy wiertarko-wkrętarkę + klucz udarowy

Jaki zakres prac ? (chodzi mi o braże) zakup udarowego świadczyć może o mechanice (np,samochodowej) Warto też wspomnieć o częstotliwości wykorzystywania tego sprzętu.
  • Poziom 3  
    Prace domowe. Wywiercenie otworu np. pod karnisz w betonie. Używana niezbyt często
  • Poziom 43  
    Tom140386 napisał:
    Prace domowe. Wywiercenie otworu np. pod karnisz w betonie. Używana niezbyt często

Każdy sprzęt się nada. Po co kupować "ferrari" jak jeździsz maksymalnie 100 km/h i to sporadycznie "
  • Poziom 3  
    W sumie racja, ale akurat ten sprzęt chciałbym mieć porządny. Chyba że może ktoś polecić sprawdzona wiertarko-wkrętarkę + klucz udarowy firmy która byłaby wystarczająca dla mnie i można było dokupić jakieś radio także tej firmy by po prostu baterie pasowały
  • Poziom 43  
    Tom140386 napisał:
    + klucz udarowy

Co masz na myśli z tym kluczem ? To już jest specjalistyczny sprzęt i absolutnie zbędny w pracach domowych.
  • Poziom 3  
    Klucz służyłby tylko jako wkrętarka.
    Może dla mnie wystarczający sprzęt byłby firmy Ryobi, Einhell , Parkside, co sądzicie o tych firmach. Chodzi mi aby była dosyć mocna wkrętarko wiertarka z udarem, żeby jak przyjdzie mi wywiercić coś w betonie nie musiał pożyczać od sąsiada
  • Poziom 31  
    To ja już gubię się. Chodzi Ci o impakt w końcu czy o klucz udarowy. Bo to dwa różne narzędzia o różnych mocach ( mam na myśli tutaj NM i częstotliwość udaru). Te marki, które wymieniłeś do amatorskiego użytku wystarczą a plus jest taki, że kupisz je w marketach i w czasie trwania gwarancji jak coś padnie to odnosisz i tyle. Ale z radiami budowlanymi tych marek nie spotkałem się . A tak dla wyprzedzenia : jeżeli planujesz odkręcać koła w aucie to tymi które wymieniłeś nie da rady.
  • Poziom 3  
    Tak. Pisząc klucz udarowy miałem na myśli impakt
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Po co Ci udar we wkrętarce?
    Zdecydowanie wolę wiertarkę SDS Plus i zestaw wiertarkowkrętarka + zakrętarka. Wszystko tym obskoczysz i nie będziesz myślał czy sprzęt da radę...