Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunac fioletowawa poswiate lamp 6550 w jadis DA60?

jarko_k 31 Sie 2005 22:46 1095 3
  • #1 31 Sie 2005 22:46
    jarko_k
    Poziom 10  

Witam, mam problem ze wzmacniaczem lampowym Jadis da 60, po zakupie nowego kompletu lamp 6550 i lamp sterujacych, wczesniej wymieniono kondensatory, mam poswiate na 6 lampach z 8 i niestety nie moge jej usunac regulac prad podkladu - napiecie ustawiam 6,3 V na drugiej parze lamp 12,6 V , podnosilem do 6,6 zmiejszalem do 6 i nic. wymienilem kondensatory przy lampach sterujacych byly lekko wybrzuszone (220µF - 450V) oraz 22000µF 25 V - jeden sie uszkodzil wymienilem wszystkie bo mialy juz ponad 2 lata. jaka moze byc przyczyna poswiaty i czy cos nie tak z lampami?? prosze o porade za ktora z gory dziekuje.

0 3
  • Pomocny post
    #2 31 Sie 2005 23:27
    JasiuB
    Poziom 20  

Czołem.

O ile wszystko poza tym działa normalnie to nie usuwać... W niektórych lampach taka poświata jest zupełnie normalna (a po ciemku dekoracyjna :-) ).

Pozdrawiam,
    Jasiu

0
  • #3 01 Wrz 2005 04:03
    jarko_k
    Poziom 10  

dzieki za info, reszta dziala poprawnie, pozdrawiam

0
  • #4 01 Wrz 2005 14:41
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

jarko_k napisał:
    Witam, mam problem ze wzmacniaczem lampowym Jadis da 60, po zakupie nowego kompletu lamp 6550 i lamp sterujacych, wczesniej wymieniono kondensatory, mam poswiate na 6 lampach z 8 i niestety nie moge jej usunac regulac prad podkladu - napiecie ustawiam 6,3 V na drugiej parze lamp 12,6 V , podnosilem do 6,6 zmiejszalem do 6 i nic. wymienilem kondensatory przy lampach sterujacych byly lekko wybrzuszone (220µF - 450V) oraz 22000µF 25 V - jeden się uszkodzil wymienilem wszystkie bo mialy juz ponad 2 lata. jaka moze byc przyczyna poswiaty i czy cos nie tak z lampami?? prosze o porade za ktora z gory dziekuje.

Jeżeli świeci wnętrze lampy (obszar tuż przy katodzie) to oznacza, że lampa jest zagazowana. Taką lampę można tylko wymienić (ale gdy zagazowanie jest niewielkie, jak lampa nie wypada z punktu pracy, głównie chodzi tu o wpływ jonowego prądu siatki, to wymieniać jej nie trzeba). Gdy świeci szkło i ew. powierzchnia anody - to normalne - rozpędzone elektrony pobudzają do świecienia substancje znajdujące się na powierzchni szkła czy anody - analogicznie jak w oczku magicznym (ale tam to jest porządane). Takie świecienie jest absolutnie niegrośne.

0