Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SLICAN program Sysroz do bilingów

jankes61 04 Gru 2018 10:51 171 11
  • #1 04 Gru 2018 10:51
    jankes61
    Poziom 9  

Witam kolegów
    Mam pytanie dotyczące programu sysroz do central slikana. Jest to program dosowy więc jest z nim problem na nowszym sprzęcie. Otóż mam na laptopie zainstalowanego Dosboxa na którym programik pracuje. Pracuje poprawnie. Nie ma problemów ze ściągnięciem rozmów. Problem pojawia się z ich wydrukiem. Otóż obecne laptopy nie posiadają złącza LPT, mozna jedynie podłączyć przejściówkę. Ale tu jest problem ponieważ w opcjach drukowania w programie są tylko wskazane porty LPT a nie ma możliwości wskazania portów COM. Czy idzie to jakoś obejść? Co prawda jest możliwość zapisu bilingów na dysk jako plik txt. I wtedy można drukować. Jest to jednak trochę czasochłonne więc najlepiej byłoby drukować bezpośrednio z programu. Czy macie może jakieś rozwiązania?
    Pozdrawiam

0 11
  • #2 04 Gru 2018 18:43
    Zutket
    Poziom 30  

jankes61 napisał:
    Witam kolegów
    Mam pytanie dotyczące programu sysroz do central slikana. Jest to program dosowy więc jest z nim problem na nowszym sprzęcie. Pozdrawiam
    A cóż to za centrala się uchowała, że jeszcze chodzi pod dosem, może czas ten zabytek wymienić :?:

0
  • Pomocny post
    #3 04 Gru 2018 19:12
    irkor
    Poziom 27  

Już dokładnie nie pamiętam, ale radziłem sobie z wydrukiem programem d2wPrint. Wydrukujesz po USB.

0
  • #4 04 Gru 2018 20:04
    jankes61
    Poziom 9  

Zutket napisał:
    jankes61 napisał:
    Witam kolegów
    Mam pytanie dotyczące programu sysroz do central slikana. Jest to program dosowy więc jest z nim problem na nowszym sprzęcie. Pozdrawiam
    A cóż to za centrala się uchowała, że jeszcze chodzi pod dosem, może czas ten zabytek wymienić :?:

No cóż, jak widać jeszcze trafiają się perełki. Nie mnie jednak decydować o zmianie :cry:

Dodano po 2 [minuty]:

Irkor dziękuję za podpowiedź. Mam nadzieję ze się uda :-)

0
  • #5 05 Gru 2018 07:24
    Zutket
    Poziom 30  

jankes61 napisał:

No cóż, jak widać jeszcze trafiają się perełki. Nie mnie jednak decydować o zmianie
    To była czysta ciekawość z mojej stroni a nie złośliwość, tym bardziej, że przy obecnych cenach raczej wszyscy odeszli od robienia bilingów nawet na centralach po kilkaset NN. Stąd moje zaskoczenie, że jeszcze ktoś robi bilingi z centrali Slican za pośrednictwem programu dosowego.

0
  • #6 06 Gru 2018 15:20
    LChucki
    Poziom 18  

Zutket napisał:
    To była czysta ciekawość z mojej stroni a nie złośliwość, tym bardziej, że przy obecnych cenach raczej wszyscy odeszli od robienia bilingów nawet na centralach po kilkaset NN. Stąd moje zaskoczenie, że jeszcze ktoś robi bilingi z centrali Slican za pośrednictwem programu dosowego.

Pewnie jakaś szkoła lub przedszkole.

SysRoz, to nie jest przypadkiem do centrali CMT?

0
  • #7 06 Gru 2018 20:29
    jankes61
    Poziom 9  

LChucki napisał:
    Zutket napisał:

Pewnie jakaś szkoła lub przedszkole.

Tak masz rację. Te centrale nagminnie można spotkać w szkołach i przedszkolach. Sysroz to programik właśnie do tych central.

0
  • #8 06 Gru 2018 20:36
    LChucki
    Poziom 18  

jankes61 napisał:
    LChucki napisał:

Tak masz rację. Te centrale nagminnie można spotkać w szkołach i przedszkolach. Sysroz to programik właśnie do tych central.

Nawet odnalazłem go w archiwum. Ostatnio używałem w 2006 roku :-) Na SYSROZ używałem drukowania do pliku. Do CMT zrobiłem kiedyś zdalny dostęp przez modem (szkoły nie miały kasy na wymianę na NCT). Zrobiłem też interfejs LPT - RS232C i drukowałem konfiguracje na Mefce.

0
  • #9 06 Gru 2018 20:40
    jankes61
    Poziom 9  

LChucki napisał:
    jankes61 napisał:
    LChucki napisał:

Nawet odnalazłem go w archiwum. Ostatnio używałem w 2006 roku :-) Na SYSROZ używałem drukowania do pliku. Do CMT zrobiłem kiedyś zdalny dostęp przez modem (szkoły nie miały kasy na wymianę na NCT). Zrobiłem też interfejs LPT - RS232C i drukowałem konfiguracje na Mefce.

Teraz mam problem ze ściąganiem rozmów. Przedtem ściągałem je lapkiem który posiadał złącze RS232. Niestety nowym lapkom jego brak. Zakupiłem przejściówkę USB-RS232 i podłączyłem kablem z centralą ale niestety nie komunikuje się. Ręce mi opadają. Nie mam pomysłu co pokombinować. Co za archaik :-)

0
  • #10 06 Gru 2018 20:52
    LChucki
    Poziom 18  

jankes61 napisał:
    Przedtem ściągałem je lapkiem który posiadał złącze RS232. Niestety nowym lapkom jego brak. Zakupiłem przejściówkę USB-RS232 i podłączyłem kablem z centralą ale niestety nie komunikuje się.

I nie zadziała. Program (jak to DOS-owy) odwołuje się bezpośrednio do przestrzeni IO.
    Konstrukcja CMT, soft na PC, pochodzi z lat 90. Wtedy królował Win95/98. Cóż, sprzęt ma 25..30lat. CMT przestano produkować chyba jeszcze w zeszłym tysiącleciu.
    Pozostaje stacja dokująca z COM ale komputer stacjonarny.

0
  • #11 06 Gru 2018 20:56
    Zutket
    Poziom 30  

jankes61 napisał:
    Teraz mam problem ze ściąganiem rozmów. Przedtem ściągałem je lapkiem który posiadał złącze RS232. Niestety nowym lapkom jego brak. Zakupiłem przejściówkę USB-RS232 i podłączyłem kablem z centralą ale niestety nie komunikuje się. Ręce mi opadają. Nie mam pomysłu co pokombinować. Co za archaik :-)
    Obawiam się, że o ściąganiu danych z tej centrali przez lapka bez RS-a możesz pomału zapomnieć. Komunikacja musi odbywać się po RS-sie sprzętowym. Taka jest niestety cena postępu. Centrale tego typu swoje zrobiły. Pracowały i pracują do tej pory (czego twoja jest tego przykładem) bez większych problemów. A co do szkół, to faktycznie dużo ich tam było, ale sporo wymieniłem na nowsze i z tych co obsługuję, żadna szkoła obecnie wydruków nie robi. Przy obecnych cenach połączeń po prostu się nie opłaca.

0
  • #12 06 Gru 2018 20:58
    LChucki
    Poziom 18  

Pewna możliwość istnieje. Program terminala i wydruk na terminal.

0