Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piloty do rolet i bramy nie działają prawidłowo

06 Dec 2018 11:03 390 2
  • Level 2  
    Czy ktoś ma pomysł co się dzieje od wczoraj mam kłopot ze sterowaniem bramy garażowej i rolet wszystko pracuje na 433 mhz.
    Opiszę dokładniej problem. Brama i rolety są różnych producentów, mam poza tym transmiter RF433 mhz który ma przez WIFI dostęp do netu i też steruje bramą i roletami pozwalając przez apkę na telefonie zdalnie otwierać i zamykać bramę i rolety. Transmiter obsługuje też podczerwień i pozwala uruchamiać np telewizor (przez tą samą apkę na telefonie)
    Od wczoraj nie mogę zarówno pilotami jak i przez telefon obsługiwać bramy i rolet. Szansa że wszystko padło równocześnie 3 piloty do bramy ( jeden nowy dokupiony wczoraj i zaprogramowany ), pilot do rolet i transmiter RF to mało prawdopodobne.
    Moje jedyne podejrzenie że coś od wczoraj zakłóca tą częstotliwość.
    Zagadkowe jest również to że przy wielokrotnych próbach z bramą i roletami czasem udaje się niektóre zamknąć lub otworzyć ale bez żadnej powtarzalności przy czym przez telefon dwie z sześciu rolet reagują a brama zaś ani drgnie.
    Dodam, że przez 3 lata nie było żadnych problemów i mogłem bramę czy rolety zamknąć nawet gdy byłem za granicą.

Ktoś ma jakiś pomysł co się dzieje ?
  • Level 2  
    Jakieś konstruktywne rozwiązanie ?