Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW

Śturloc 12 Dec 2018 20:36 2103 4
 • #1
  Śturloc
  Level 2  
  Witam wszystkich, posiadam dogrzewacz webasto z tourana oraz eberspachera ogrzewanie postojowe z volvo. Od dłuższego czasu plątają mi się po garażu i w związku z tym chciałbym któreś z nich wykorzystać do ogrzewania garażu blaszaka, oba przed demontażem były sprawne. Posiadam same piece nie mam wiązek ani schematów do ich uruchomienia . Szukałem po necie, do volvo problem a do VW jest i to dużo tylko nie znalazłem dokładnie tego modelu. jeżeli jest ktoś kto pomoże mi z tego zrobić ogrzewanie stacjonarne do garażu będę wdzięczny. W dogrzewaczu VW brakuje pompy wody, paliwa, sterownika czy jest cyfrowe lub analogowe również bym chciał wiedzieć. Poniżej wkleje zdjęcia jednego i drugiego. Każda pomoc jest mile widziana. Pojęcie czy będę umiał to poskładać , Tak to nie problem. Problemem są schematy oraz sterowanie a raczej czym wysterować oba modele. Dziękuje. webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW
 • Helpful post
  #2
  fifcio13-13
  Level 30  
  Webasto masz cyfrowe. Sterowanie po szynie W-bus. Pompa wody może być z dowolnego Webasto. Pompka paliwa prawdopodobnie będzie pasować z evo. Możesz kupić sobie płytkę, na którą podajesz sygnał 12V, a przetwornik generuje sygnał po W-bus do odpalenia pieca.
 • #3
  Śturloc
  Level 2  
  Dzięki wielkie, udało mi się znaleźć schemat do termo top V i były 3 rodzaje wtyczek
  ta dla VW webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW

  a opierać mam się o schemat
  webasto thermo top VEVO oraz oraz eberspacher nordic AB 912D/952DW
 • Helpful post
  #4
  fifcio13-13
  Level 30  
  Schemat wydaje się być dobry, ale polecam kupić wiązkę ze wszystkimi wtyczkami. Wyjdzie Cię tyle samo co kupienie elementów. Wtyczkolandia - w tym sklepie dobiorą Ci odpowiednią wiązkę.
  Dodatkowo dostaniesz moduł z bezpiecznikami, przekaźnikami i niezbędnymi wtyczkami do pompy paliwa, dmuchawy itd.
 • #5
  Śturloc
  Level 2  
  Temat dogrzewacza webasto ogarnięty dziękuje za pomoc fifcio13-13 za rzetelne podejście do tematu,
  Temat eberszpachera nordic AB 912D/952DW nadal aktualny wszelakie informacje o schematach, czym sterowane itd. są ważne. Niestety nie wiele informacji jest o nim a coś bym chciał wiedzieć.