Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Parkside - kto zgadnie czego brakuje?

18 Gru 2018 19:09 1641 10
  • Poziom 8  
    Cześć,

Do wkrętarki został podłączony zasilacz, prawdopodobnie plus z minusem był zamieniony i coś strzelił. Potrafię wlutować element, ale nie wiem jaki mam wstawić. Ma ktoś jakieś pomysły? Zdjęcie przedstawia miejsce brakującego elementu. Zasilanie jedna bateria 3,7v.

Wkrętarka Parkside - kto zgadnie czego brakuje? Wkrętarka Parkside - kto zgadnie czego brakuje?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    No i nie wiadomo czy to jedyna usterka. Nie wszystkie usterki muszą być widoczne.
  • Poziom 8  
    Tak jest tam oznaczenie Q2. Czyli co do kosza? Do naprawy się oddawać nie opłaca, a nie mam pojęcia co tam wstawić ani jak to zweryfikować.
  • Poziom 43  
    Najlepiej gdyby był do podejrzenia w sprawnej wkrętarce.
  • Poziom 38  
    Witam - to może być Q albo D ;

Dodano po 44 [sekundy]:

Wkrętarka Parkside - kto zgadnie czego brakuje?
  • Poziom 43  
    Najlepiej gdyby był do podejrzenia w sprawnej wkrętarce.
  • Poziom 8  
    Napewno Q2. Ooo gdybym miał element albo sprawną wkrętarkę nie męczyłbym was:) Wkrętarka Parkside - kto zgadnie czego brakuje?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ja zwarłem ten tranzystor. Ładowanie zrealizowałem zewnętrznym kontrolerem z zasilaniem z USB.
  • Poziom 8  
    bogi napisał:
    Ja zwarłem ten tranzystor. Ładowanie zrealizowałem zewnętrznym kontrolerem z zasilaniem z USB.

Dziękuję, wpadłem na pomysł podpięcia baterii bezpośrednio do gniazda ładowania i zrobienia dodatkowego przełącznika który łączy baterię z gniazdem lub układem wkrętarki. Jeżeli będzie przelaczone na gniazdo ładowania to będzie się łączyło z ładowarką lii-500 a ona ma już bms., a jeżeli przełącznik będzie przelaczone na układ to będzie mogła wkrętarka pracować na baterii. Sprawdziłem z naładowaną baterią i wkrętarka działa. Dziękuję wszystkim za pomoc i jeszcze nie zamykam tematu bo może ktoś będzie miał pomysł na inne kreatywne ominięcie problemu:)