Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler elektryczny Ariston

27 Dec 2018 21:48 846 13
  • Level 3  
    Witam
    Nie wiem czy napisałam to na dobrym forum , ale mam pytanie I może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
    Posiadam bojler elektryczny Ariston 50 L. Przed świętami wyłączylam go z prądu , aby nie naciągał niepotrzebnie prądu. Temp wody na mierniku była ustawiona na letnią, czyli strzałka z określeniem temp wody była na środku. Wczoraj podłączylam to do prądu aby woda się nagrzała i dziś zauważyłam , że strzałka nie mierniku jest cały czas na 'bialym' polu i nie chce pójść dalej , a wcześniej była na polu szarym.
    Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć co mogło się stać podczas gdy był wyłączoby z prądu , czy coś w ogóle się stało ?
    Z góry dziękuję .
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 3  
    No niby ta kontrolka się święci , i niby podgrzewa wodę , no ale wskasnik nie pokazuje tego co powinien pokazywać ...
  • Level 41  
    Ten wskaźnik to termometr i mógł przestać działać.
    Ważne jest to czy bojler podgrzewa wodę i czy się załącza i wyłącza.
  • Level 3  
    No wodę grzeje normalnie , ale nie jest nawet Tak samo ciepła jak była zanim wyłączyłm góry z prądu
  • Helpful post
    Level 22  
    Przekręć pokrętło regulacji temperatury wody tak, aby strzałka pokazała okolice pomiędzy dwoma a trzema kreskami (lub kropkami - w zależności co tam masz narysowane). Poczekaj, aż bojler się nagrzeje (to może potrwać nawet kilka godzin) i sprawdź temperaturę wody czy jest odpowiednia.Podejrzewam, że przypadkowo ktoś to przekręcił, albo jeszcze bojler nie nagrzał wody.
  • Helpful post
    Level 33  
    Ten wskaźnik temperatury nie jest w elektryczny sposób powiązany z grzałką, jeśli się uszkodził to przypadkowo i nie ma żadnego związku z wyłączeniem. Może się wysunął i nie jest włożony odpowiednio w zbiornik. Czas pełnego podgrzania z grzałką 1,5kW do 40oC to około 1,5h (woda ciepła) lub 2h do 50oC (woda gorąca). Jednak po dłuższym wyłączeniu woda na górze zbiornika mogła wystygnąć, na dole już się nagrzała i grzałką się wyłączyła, trzeba spuścić nieco wody lub poczekać aż się wymiesza grawitacyjnie.
  • Level 33  
    Najprostsza sprawa - zobacz czy po włączeniu grzałki licznik zaczyna się mocniej kręcić? Jeżeli nie to mamy doczynienia z jakąś usterką, czasami banalną. Np. kiedyś po dłuższym nieużytkowaniu niedługo po włączeniu grzałki wywaliło wyłącznik termiczny, wystarczyło go wcisnąć i po problemie.
  • Level 3  
    Witam. Zapomniałam dodać , że gdy odłączylam ten bojlee z prądu to nie zakręciłam kurków z wodą, czy to może mieć jakoś wpływ, bo bojler dalej nie chodzi tak jak powinien
  • Level 22  
    To jak nie zakręciłaś kurków, to woda z kranu się nie lała? Czy może zakręciłaś główny zawór wody? A teraz woda z ciepłego kurka leci normalnie tylko jest zbyt chłodna, czy całkiem zimna? Może zrób fotkę tego bojlera, żeby tochę rozjaśnić, bo nie bardzo rozumiem.
  • Level 33  
    Kup sobie w markecie budowlanym lub na Allegro gniazdkowy licznik prądu (wskaźnik zużycia właściwie), zobacz czy grzałka pobiera energię i ile działa/nie działa. Rozumiem, że chodzi Ci o zawory odcinające przy bojlerze, to nie miało znaczenia.
  • Level 3  
    Bojler elektryczny Ariston

Właścicielka kazała mi zakręcić zawór wody i wyłączyć bojler, a Ja zapomniałam zakręcić zawór , ale bojler odlaczylam, I gdy go po kilku dniach włączyłam już nie gadał wody tak jak powinien wodą jest 10 min ciepła , a potem zimna

Dodano po 3 [minuty]:

Bojler elektryczny Ariston Bojler elektryczny Ariston

I wcześniej woda była ustawiona na tyke samo kwadracikow i strzalka na mierniku była na środku szarego pola, a teraz strzałka nie chce przejść w ogóle z białego pola na szare ....
  • Level 41  
    Raczej to zbieg okolicznośći z tym, że zapomniała Pani zakręcić zawór dopływu wody bo z tego powodu nie powstała awaria.
    Problem będzie raczej związany z termostatem przez który jest realizowane zasilanie grzałki lub z samą grzałką.
    Bez pomocy fachowca lub kogoś kto ogarnia tego typu sprawy się nie obejdzie.
  • Level 33  
    Może grzałka po prostu zarosła kamieniem, w zależności od jakości wody może się tak stać po 2-5 latach. Nie ma jak oddawać ciepła, po chwili wyłącza ją zabezpieczenie. Jak to nie Twoje mieszkanie to po prostu zgłoś awarię i tyle. Nie ma to żadnego związku z zaworami. Jakby to był mój podgrzewacz to jeszcze bym go ustawił na maxa na termostacie, na zdjęciach widać, że nie jest tak ustawiony, przy okazji sprawdzając czas pracy grzałki, na wyższej nastawie powinna grzać dłużej.