Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra- dziwne zachowanie pilotów

03 Mar 2016 21:25 1632 3
  • Poziom 15  
    Witam kolegów
    Micra zainstalowana w garażu. Jest sterowana tylko pilotami- dwoma- typ pilota DWUKANAŁOWY PILOT P-2.
    Po notatce moderatora rzeczywiście doczytałem w opisie tych pilotów ze maja one zastosowanie w sterownikach radiowych czyli w radioliniach a niekoniecznie w centrali Micra. Jednakowoż są widziane przez centralę , akceptowane i działają a mają jedynie "kaprysy" opisane poniżej. Jednak teraz myślę że to właśnie w tym tkwi przyczyna że one nie są przewidziane do Micry.

Dalsza część postu:

Wszystko działa dobrze ale wczoraj właściciel mi mówi że zauważył taką przypadłość tych pilotów raz działają znakomicie z odległości ok 15 metrów innym razem z trzech metrów nie działa. Opisał taki przypadek że spod bramy pilot nic nie zareagował więc on wysłał sms dezaktywujący i wszedł do tegoż garażu. Ale od tego momentu pilot znów działał prawidłowo. Na drugi dzień przyniósł drugi pilot i z tym jest tak samo.
    Pilot z dwoma przyciskami , mówi ze nie mógł się pomylić.
    Ja tych central powiesiłem pewno ze dwadzieścia i takiego przypadku jeszcze nie miałem.
    Może koledzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami w tej materii .
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Micra to nie centrala, to tak na wstępie.
    Co do działania pilotów, to może są w eterze inne sygnały radiowe o podobnej częstotliwości i po prostu czasem zakłócają sygnał z pilota.
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    Ja mam piloty mpt300 i czasem tez byl problem bo raz zadzialal a potem nie chcial. Wymienilem baterie i jest ok. Co prawda powinienem byc poinformowany o slabej baterii bo przy kazdym uzyciu pilota jest odbierana informacja o stanie baterii. Sorry za brak Polskich znakow, ale pisze z tel.