Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu

12 Sty 2019 14:09 435 18
  • Poziom 4  
    Witam. Panowie mam taki problem skoda fabia 1.4 MPI 2001r. Auto zostało zamknięte z pilota po pewnym czasie nie chciało się otworzyć z pilota zostało otwarte z kluczyka i tu jest problem włączył się alarm i nie dało rady go wogole wyłączyć. A teraz jak przekręcam kluczyk nie ma żadnej kontrolki, auto kręci ale nie odpala. Wie ktoś co to może być ? Czy to imo?

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z archiwalnego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2553884.html
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Reg. 3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem.

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Wszystkie bezpieczniki sprawdzone ?
    Jaki model systemu alarmowego ?
    Akumulator naładowany i 100% sprawny ?

Odszukaj centralkę alarmu, zamieść zdjęcia centralki, wiązki przewodów centralki, pilota.
  • Poziom 4  
    Ok. Jutro po pracy wszystko wrzucę dzięki z góry
  • Poziom 40  
    Jak nie ma kontrolek to dostawka.Jest dioda dodatkowa?
  • Poziom 4  
    Ale jaka dioda dodatkowa i gdzie ona ma być na alarmie ? I jaka dostawka?
  • Poziom 4  
    Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu [img-2] Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu

Dodano po 45 [minuty]:

A model alaurmu to shark V2. Akumulator sprawny bezpieczniki też sprawdzane
  • Poziom 4  
    [img-0] Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu

Dodano po 34 [sekundy]:

Mówisz o tych dwóch czarnych co oznaczyłem je strzałka ??
  • Poziom 4  
    Wlasnie Pobieram to i nie mogę tego odczytać wyskakuje jakiś błąd.

Dodano po 5 [minuty]:

Masz może jakieś bezpośredni link do tego opisu ?
  • Poziom 4  
    piachu1994 napisał:
    Odłącz dwa czarne przewody od modułu, połącz je ze sobą i sprawdź czy odpali. Mam na myśli te dwa czarne przewody, które znajdują się z lewej strony.

Odłączyłem te 2 przewody i je złaczyłem tak jak mówiłeś auto odpaliło. alarm nadal dawał o sb znać i nie dało rady go wyłaczyć. Odłączyłem wszystkie przewody od centralki. i tu moje pytanie czy to pilot sie rozkodował i dlatego go nie moge wyłaczyć jak jest wszystko podłączone ??
  • Poziom 31  
    Cezary.pyrek1996 napisał:
    Akumulator sprawny bezpieczniki też sprawdzane
    A bateria w pilocie też sprawdzona?
  • Poziom 4  
    Tak nowa założona jest
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    piachu1994 napisał:
    Odłącz dwa czarne przewody od modułu, połącz je ze sobą i sprawdź czy odpali. Mam na myśli te dwa czarne przewody, które znajdują się z lewej strony.

Odłączyłem te 2 przewody i je złaczyłem tak jak mówiłeś auto odpaliło. alarm nadal dawał o sb znać i nie dało rady go wyłaczyć. Odłączyłem wszystkie przewody od centralki. i tu moje pytanie czy to pilot sie rozkodował i dlatego go nie moge wyłaczyć jak jest wszystko podłączone ??

Po prostu te moduły po jakimś czasie się kończą. Nawet nie chodzi o Twój model. Po prostu osobiście je usuwam i zastępuje nowszymi rozwiązaniami.
  • Poziom 4  
    A jak odłączyłem od jednostki te kostki oraz załączyłem te 2 kable o których mówiłeś to mogę tak narazie jeździć ??
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    A jak odłączyłem od jednostki te kostki oraz załączyłem te 2 kable o których mówiłeś to mogę tak narazie jeździć ??

Oczywiście że możesz, na pewno nie będzie problemu z odpaleniem.
    Zamieszczam opis kostki Twojej centralki.
    Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu Skoda Fabia 1.4 MPI 2001r - Nie można rozbroić alarmu
  • Poziom 4  
    No ta kostkę właśnie odłączyłem. Chodziło mi czy żadne zwarcie się nie zrobi przez to że te dwa kable będą złączone tak przez dłuższy czas
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    No ta kostkę właśnie odłączyłem. Chodziło mi czy żadne zwarcie się nie zrobi przez to że te dwa kable będą złączone tak przez dłuższy czas

Nie zrobi się żadne zwarcie. Chociaż te dwa przewody połącz ze sobą solidnie i dobrze zaizoluj :)