Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CP HD3000 dźwięk - pytanie o dźwięk CP HD300 w telewizorze UE60H6200AW

13 Sty 2019 17:51 228 4
  • Poziom 2  
    witam serdecznie, mam pytanie jak w temacie. Dekoder od Polsatu hd3000 oraz telewizor juz chyba trochę stary Samsung model UE60H6200AW ale działa bardzo dobrze. Kiedy odbieram z anteny dvb-t, jakość dźwięku jaki mam przez głośniki TV jest o niebo lepsza - i tak samo dobrze jak oglądam np filmy z pudła "Synology" (połączenie Ethernet). Kiedy - bez zadnego zmieniania w ustawieniach - przełączam na polskie programy w CP HD3000 to mam wrazenie, ze jeśli chodzi o dźwięk to jakby nawet nie było stéréo, tylko taki "płaski" jest ten dźwięk.

Telewizor ma cztery wejścia HDMI, przy czym pierwsze ma dopisek "STB", drugie "ARC" a dwa pozostałe tylko "hdmi". Próbowałem zmienić kabel HDMI (w sumie trzy rózne) i oczywiście podłączałem CP HD3000 do kazdej wtyczki ale rezultat jest taki sam.

W menu telewizora, kiedy oglądam tv naziemna, lub z "Synology", mogę wybrać w opcjach dźwięku "PCM" albo "Dolby Digital" lub "DTS Néo 2:5"

Kiedy oglądam polskie telewizje przez CP HD3000, jest tylko "PCM", dwie pozostałe opcje są zdezaktywowane i nie mozna nic zrobić.

Oprogramowanie telewizora UE60H6200AW jest uaktualnione na najnowsze dostępne.

Telewizor jest podpięty kablem optycznym do takiego niby wzmacniacza/BluRay z głośnikami 2.1 ; i jeśli chodzi o efekt dźwiękowy z TV DVB-T, to jest bardzo ładnie słychać bo głośniki rozstawione szeroko. Ale To Samo przy oglądaniu Polsatu, to mam tylko więcej "basu" z tego duzego głośnika od basów. Po prostu jak by nie było nawet stereo tylko ten dźwięk jest "płaski" trudno to wyjasnić. Aha, ten niby wzmacniacz BluRay Samsung ma dopiero widzę, między innymi jedną wtyczkę HDMI INPUT (i dwie HDMI OUTPUT) piszę bo nie wiem czy to wazne

W dekoderze CP HD3000 jest ustawione tak: podłączony dysk Toshiba od starego laptopa (działa OK), oprogramowanie 4.70.1.23 ; HDMI-CEC włączone to mogę wyłączać polsat i tv za jednym przyciskiem ; rodzaj dźwięku : HDMI AUTO (próbowałem drugi wybor "stéréo" ale bez zmian). Co do anteny, zakladał specjalista, siła 100% jakość 95% czasami 98% tak się wyświetla

Stąd moje pytanie, czy moze poprzez Polsat nie ma z tym malutkim dekoderem lepszego dźwięku z takim telewizorem jaki mam?

Przepraszam za niefachowe słownictwo ale wnuk mi w polskim pisaniu nie pomoze, cieszę się ze przynajmniej rozumie nasz język. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam i zyczę pomyślności w nowym roku
    Maurycy
  • Poziom 37  
    barbarianFR napisał:
    wzmacniacz BluRay Samsung

Jaki model?
  • Poziom 2  
    dobry wieczór, nie jestem w domu, jutro zastosuję Państwa poradę i z góry przepraszam, jeśli nie zadziała to będę znowu Państwa prosić o pomoc

bardzo dziękuję i zyczę miłego wieczoru
    Maurycy