Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nbox HDTV enigma2 - błąd po zmianie skina

mirvisek 25 Jan 2019 16:50 2958 11
    mirvisek
    Level 4  
    Witam,
    mam problem z tunerem nbox hdtv enigma2. Po zmianie skina w ustawieniach tuner prosił o uruchomienie ponowne więc dałem tak, po rozpoczętym uruchamianiu. Wszystko było dobrze, wszystko wczytało się pokazało się logo enigmy a na dekoderze wyświetliła się ikona błędu. Dekoder uruchomił się ponownie i znów to samo. Przez cały czas uruchamia się ponownie ale nie uruchamia telewizji. Dodam że dziś przepiąłem na nowy dekoder bo zmieniamy dostawce, a stwierdziłem że ten tuner podepnę do monitora bo zostało mi jeszcze 2 miesiące cyfry.
    Proszę o pomoc!!!
    charlee
    Level 19  
    Na początek wgraj od nowa image. Jaki to dekoder?
    mirvisek
    Level 4  
    charlee wrote:
    Na początek wgraj od nowa image. Jaki to dekoder?

A mógłby pan/pani wytłumaczyć jak to wgrać? (bo jestem zielony w te klocki)
    I link do tego image. I dekodek nbox iti-5800s
    charlee
    Level 19  
    Ale podaj jaki to dekoder. BSKA .BSLA BZZB, BXZB?
    I jakie image masz teraz? OpenPLI?
    mirvisek
    Level 4  
    charlee wrote:
    Ale podaj jaki to dekoder. BSKA .BSLA BZZB, BXZB?
    I jakie image masz teraz? OpenPLI?

BSKA
    A jak sprawdzić jaki mam? I jakie są jeszcze image?
    charlee
    Level 19  
    No jak nie odpali to raczej ne sprawdzisz chyba że pod komputer podłączysz, ale też nie wiem czy się uda.
    mirvisek wrote:
    I jakie są jeszcze image?

OpenPli, Graterlia, Freebox
    Kiedy kupiony?
    mirvisek
    Level 4  
    charlee wrote:
    No jak nie odpali to raczej ne sprawdzisz chyba że pod komputer podłączysz, ale też nie wiem czy się uda.
    mirvisek wrote:
    I jakie są jeszcze image?

OpenPli, Graterlia, Freebox
    Kiedy kupiony?

Był kupiony ok. 4 lata temu może dłużej o 2 lata, mogę powiedzieć że przy włączaniu wyświetlało się tylko enigma 2 i nic więcej.
    A w jakim folderze mogę znaleźć image?
    mirvisek
    Level 4  
    Dalej nic, jakbym nie miał kilku opcji
    charlee
    Level 19  
    Dalej nic - ale co robisz. Z opisu na wyświetlaczu wynika że masz boot b4t. Osobiście nie wgrywałem nic na tego boot-a mam freeboxa, Z opisów w necie wynika że :
    wtyczka z prądu, do boxa wpinasz pena z openpli przygotowanego według opisu zamieszczonego wyżej, wtyczka do kontaktu, gdy na wyświetlaczu pojawi się nlan strzałkami góra dół wybierasz updt i ok. Rozpocznie się programowanie, na koniec na wyświetlaczu pojawi się OK. wyłączasz z prądu, wyjmujesz pena, włączasz, strzałkami ustawiasz z powrotem nlan, ok i powinno działać. Jako że sam tego nie robiłem to może ktoś potwierdzi?
    mirvisek
    Level 4  
    charlee wrote:
    Dalej nic - ale co robisz. Z opisu na wyświetlaczu wynika że masz boot b4t. Osobiście nie wgrywałem nic na tego boot-a mam freeboxa, Z opisów w necie wynika że :
    wtyczka z prądu, do boxa wpinasz pena z openpli przygotowanego według opisu zamieszczonego wyżej, wtyczka do kontaktu, gdy na wyświetlaczu pojawi się nlan strzałkami góra dół wybierasz updt i ok. Rozpocznie się programowanie, na koniec na wyświetlaczu pojawi się OK. wyłączasz z prądu, wyjmujesz pena, włączasz, strzałkami ustawiasz z powrotem nlan, ok i powinno działać. Jako że sam tego nie robiłem to może ktoś potwierdzi?

Zrobię tak jak Pan/Pani napisał/a. Jak nie wyjdzie to napiszę.
    mirvisek
    Level 4  
    Już zrobione, Dziękuję wszystkim za pomoc.