logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Nbox HDTV enigma2 nie uruchamia TV po zmianie skina - ciągły restart

25 Sty 2019 16:50 4110 11
REKLAMA
  • #1 17729552
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 17730526
    charlee
    Poziom 20  
    Posty: 309
    Pomógł: 30
    Ocena: 135
    Na początek wgraj od nowa image. Jaki to dekoder?
  • REKLAMA
  • #3 17730542
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #4 17730552
    charlee
    Poziom 20  
    Posty: 309
    Pomógł: 30
    Ocena: 135
    Ale podaj jaki to dekoder. BSKA .BSLA BZZB, BXZB?
    I jakie image masz teraz? OpenPLI?
  • REKLAMA
  • #5 17730561
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 17730581
    charlee
    Poziom 20  
    Posty: 309
    Pomógł: 30
    Ocena: 135
    No jak nie odpali to raczej ne sprawdzisz chyba że pod komputer podłączysz, ale też nie wiem czy się uda.
    mirvisek napisał:
    I jakie są jeszcze image?

    OpenPli, Graterlia, Freebox
    Kiedy kupiony?
  • #7 17730584
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #8 17730639
    charlee
    Poziom 20  
    Posty: 309
    Pomógł: 30
    Ocena: 135
    Instrukcja wgrania image i inne przydatne:
    http://nbox24.pl/instrukcje_i_porady.html

    Poniżej image, w tamtym okresie chyba najbardziej popularne. Sprawdź, powinien ożyć.

    Napisz jeszcze jaki u-boot w nim siedzi tj. co pisze wyświetlaczu gdy startuje czy np.:
    Boot następnie NAND, Load i "E2

    czy zaczynał od: [B4Team]
    Załączniki:
    • openpli_adb5800_v86_29062014_nand.zip (51.29 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #9 17731194
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 17731251
    charlee
    Poziom 20  
    Posty: 309
    Pomógł: 30
    Ocena: 135
    Dalej nic - ale co robisz. Z opisu na wyświetlaczu wynika że masz boot b4t. Osobiście nie wgrywałem nic na tego boot-a mam freeboxa, Z opisów w necie wynika że :
    wtyczka z prądu, do boxa wpinasz pena z openpli przygotowanego według opisu zamieszczonego wyżej, wtyczka do kontaktu, gdy na wyświetlaczu pojawi się nlan strzałkami góra dół wybierasz updt i ok. Rozpocznie się programowanie, na koniec na wyświetlaczu pojawi się OK. wyłączasz z prądu, wyjmujesz pena, włączasz, strzałkami ustawiasz z powrotem nlan, ok i powinno działać. Jako że sam tego nie robiłem to może ktoś potwierdzi?
  • #11 17731298
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 17740581
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z tunerem Nbox HDTV Enigma2, który po zmianie skina nie uruchamia telewizji i ciągle się restartuje. W odpowiedziach zasugerowano wgranie nowego obrazu (image) oraz podano instrukcje dotyczące tego procesu. Użytkownik zidentyfikował model jako Nbox ITI-5800S i uzyskał pomoc w zakresie sprawdzenia wersji bootloadera oraz przygotowania pendrive'a z odpowiednim oprogramowaniem. Po wykonaniu wskazówek, problem został rozwiązany.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA