Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] fiat ducato 2.8 jtd 2003r - świeca żarowa nie dostaje sterowania i elektrozawór

25 Sty 2019 17:09 420 4
  • Poziom 5  
    pojazd: Fiat Ducato 2,8JTD, 2001r.
    usterka: nie dochodzi napięcie na świecę płomieniową. Dokładniej mówiąc brak napięcia załączającego przekaźnik tej świecy.
    Pewnego zimowego poranka próbowałem uruchomić Ducato. Zaskoczył dopiero z pomocą drugiego akumulatora. Podczas rozruchu z kapturka świecy płomieniowej zaczął wydobywać się dym. Po chwili gumowy kapturek zaczął się palić. Od tej chwili na świecę nie dochodzi napięcie. Elektryk znalazł przepalony bezpiecznik 60A, ale po wymianie nadal brak napięcia na świecy. Świeca jest zasilana poprzez przekaźnik. Do przekaźnika napięcie dochodzi, ale nie ma napiecia sterującego przekaźnikiem. Po podaniu masy na sterowanie tego przekaźnika przekaźnik załapuje. Wygląda na to, że nie ma masy na sterowaniu przekaźnika.
    Czy ktoś już spotkał się z takim problemem? Czy załączaniem świecy steruje tylko jeden przekaźnik? Czy może jest jeszcze jeden, który steruje sterowaniem tego głównego przekaźnika? Z jakiegoś powodu przy rozruchu świeca dostawała napięcie przez zbyt długi czas. Tylko dlaczego?
    P.S. czy ktoś może dysponuje jakąś dokumentacją do tego samochodu? szukałem w necie i jedyne co znalazłem to serwisówka do Ducat rocznik 2002, ale niestety są zbyt duże różnice.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    sprawdź okablowanie pomiędzy sterownikiem a przekaźnikiem (B1, C51 i C38 to piny w sterowniku, reszta to piny na przekaźniku)

B1 -- 5
    C51 -- 4
    C38 -- 3

Pin 7 przekaźnika to wyjście na świece, pin 1 i 2 to masa przekaźnika, pin 6 to zasilanie przekaźnika
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    pojazd: Fiat Ducato 2,8JTD, 2003r.
    usterka: nie dochodzi napięcie na świecę płomieniową. Dokładniej mówiąc brak napięcia załączającego przekaźnik tej świecy.
    Świeca jest zasilana poprzez przekaźnik. Do przekaźnika napięcie dochodzi, ale nie ma napiecia sterującego przekaźnikiem. Po podaniu masy na sterowanie tego przekaźnika przekaźnik załapuje. Wygląda na to, że nie ma masy na sterowaniu przekaźnika.
    Czy ktoś już spotkał się z takim problemem? Czy załączaniem świecy płomieniowej steruje tylko jeden przekaźnik? Czy może jest jeszcze jeden, który steruje sterowaniem tego głównego przekaźnika?
    brak zasilania na zaworku dawkującego paliwo na świece.
    gdzie się znajduje sterowanie świecą czasem i gdzie znajduje się czujnik temperatury włączający automat.
    P.S. czy ktoś może dysponuje jakąś dokumentacją do tego samochodu? szukałem w necie i jedyne co znalazłem to serwisówka do Ducat rocznik 2002, ale niestety są zbyt duże różnice.
  • Poziom 26  
    Jaki tam masz system zasilania w paliwo?
    Bosch EDC 15C7 Common Rail czy Bosch MS6.3 Commonrail ??

schematy

fiat ducato 2.8 jtd 2003r - świeca żarowa nie dostaje sterowania i elektrozawór fiat ducato 2.8 jtd 2003r - świeca żarowa nie dostaje sterowania i elektrozawór
  • Poziom 5  
    sam się rozwiązał .temperatura była za wysoka powietrza i nie działąłą