Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kody błędow w autobusie Irisbus Midway silnik Iveco Tector

lukas_w24 31 Jan 2019 10:16 1560 8
Texa Poland
    lukas_w24
    Level 4  
    Witam. Mam pytanie odnosnie kodów błędow w autobusie Irisbus Midway silnik Iveco Tector typ: F4AE0682L, 194KW, poj 5880cm
    Moze ktoś wie co oznaczają błędy ktore wymruguje kontrolka EDC po nacisnięciu i przytrzymaniu klawisza kilka sekund?
    1. Kontrolka mruga 7 razy
    2. Kontrolka mruga 5 razy 3 szybko
    3. Kontrolka mruga 5 razy 2 szybko
    4. Kontrolka mruga 6 razy 2 szybko
  • Texa Poland
    kwok
    Level 39  
    52 wtryskiwacz 2 cyl
    53 wtryskiwacz 3 cyl
    62 czujnik wałka rozrządu
    Co to jest te 7 mrugnięć - nie wiem, nie ma czegoś takiego w spisie. Silnik normalnie chodzi? Klawisza nie trzeba trzymać kilka sekund, wystarczy pół sekundy. Procedura kasowania jw po puszczeniu klawisza odpalić silnik.
  • Texa Poland
    lukas_w24
    Level 4  
    Silnik jak jest zimny i sie go odpali to działa normalnie pozniej po przejechaniu paru km kontrolga EDC zaczyna mrugac i w momencie mrugnięcia czuc jak auto staje sie slabsze po czym przy dalszej jezdzie jak silnik bardziej sie rozgrzeje kontrolka zaświeca sie na stałe i auto staje się słabsze.
    Hart3
    Level 26  
    Lukas...błędy w Iveco są zawsze dwucyfrowe tak że 7 nie występuje.Błąd 53i52 dotyczy wtryskiwacza 3i2,np.uszkodzony elektrozawór lub połączenie elektryczne.Błąd 62 to nieprawidłowy sygnał z wałka rozrządu.Przy aktywnych błędach kontrolka EDC będzie świeciła a dodatkowo ze względu na błąd 62 trudny rozruch.Błędy najlepiej wykasować i zrobić próbną jazdę.
    11TTR11
    Level 1  
    Witam
    Mam podobny problem czy jest ktoś w stanie napisać co oznaczają błedy w tym samym silniku IVECO TECTOR
    - 6 mrugnięć i 3 mrugnięcia
    - 7 mrugnięć i 2 mrugnięcia
    A problem jest taki że jak zaczyna mrugać kontrolka po zatrzymaniu silnik gaśnie, po przejechaniu jakiś 20 km wszystko wraca do normy, czujnik wału wymieniony i nic nie pomogło.
    z góry dzięki
    lukas_w24
    Level 4  
    Witam. Mam pytanie dotyczące tego samego autobusu jak w temacie Irisbus Midway silnik Iveco Tector typ: F4AE0682L, 194KW, poj 5880cm rocznik 2004. Czy jest możliwość podniesienia obrotów biegu jałowego tak do około 700 obr./min? Chciałbym zwiekszyc obroty bo na niższych są odczuwalne wibracje w kabinie co jest troche uciązliwe dla pasazerów. Niestety podłożenie czegoś pod pedał gazu nie rozwiązuje problemu bo jak wcisnie sie pedał hamulca to obroty i tak spadają. Proszę o kontakt czy ktoś posiada odpowiedni program do takiej zmiany i mógłby ogarnąć ten temat.
    lukas_w24
    Level 4  
    mario11031980 wrote:
    Texa powina poradzic sobie z tym problemem.

Czy w okolicach Łodzi ktos posiada taki program by to zrobić?