Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] TV SAMSUNG LE40D503 - Czerwony ekran

06 Lut 2019 22:45 2610 4
  • Poziom 2  
    Telewizor Samsung le40d503F7W, zasilacz BN44-00469B, p造ta g堯wna BN41-01702A, matryca LTF400HM05 (Buffer Board 400HR42S4LV0.B).
    Po uruchomieniu ekran telewizora jest ciemnoczerwony, stopniowo ciemnieje po oko這 pi璚iu minutach obraz jest jak na drugim zdj璚iu i taki stan si utrzymuje.
    TV SAMSUNG LE40D503 - Czerwony ekran

Optycznie brak jest fizycznych usterek (przepalone 軼ie磬i, spuchni皻e kondensatory itp). Zimne luty te raczej mo積a wykluczy, gdy podgrzewanie elektroniki nie ma 瘸dnego wp造wu na objawy usterki.

Zasilacz jest wg mnie sprawny, wszystkie napi璚ia s zgodne z opisem. Poza tym w miar dok豉dnie sprawdzi貫m Buffer Board. R闚nie tam napi璚ia w punktach kontrolnych s zgodne (z dok豉dno軼i do b喚du pomiaru) z napi璚iami, kt鏎e poda Lisek w w徠ku Link.Dla pewno軼i wymieni貫m jeden podejrzany kondensator SMD. Niestety nie ma 瘸dnej zmiany.

Napi璚ia w punktach kontrolnych p造ty g堯wnej s nast瘼uj帷e:
    TX 3,34V
    RX 3,33V
    DI 1,66V
    CK 0,67V
    CS 0,17V
    DO 1,7V
    WP 0,02V
    LED 0.18V
    FUNC_INT 3,32V
    NSDA 3,08V
    NSCL 3,17V
    A3.3 3,32V

W pozosta造ch punktach, gdzie napi璚ia s oznaczone pomiar jest zgodny.

Nie znalaz豉m service manuala i nie wiem czy podane warto軼i s w豉軼iwe. Nie mam du瞠go do鈍iadczenia z napraw telewizor闚, elektronik zajmuj si hobbistycznie, dlatego mam pytania do do鈍iadczonych koleg闚: Czy objawy mog wskazywa na uszkodzenie p造ty g堯wnej (nawet jak jej nie naprawi mam okazj kupi okazyjnie sprawn), te bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie szk豉 lub p造tki matrycy?
    Osobi軼ie bior pod te uwag ewentualno嗆, 瞠 mo瞠 by uszkodzony jeden z czterech uk豉d闚 scalonych na Buffer Board. Bez dokumentacji nie wiem jednak jak je sprawdzi. Mam drug tak sam uszkodzon mechanicznie matryc i m鏬豚ym podmieni kt鏎ego scalaka.
    Jak ju napisa貫m brak mi do鈍iadczenia 瞠by oceni czy uszkodzone jest szk這 i trzeba si podda, czy elektronika i mo積a szuka dalej? Bardzo prosz o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    LCD panel is defective.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    zaqa napisa:
    Napi璚ia w punktach kontrolnych p造ty g堯wnej s nast瘼uj帷e:
    TX 3,34V
    RX 3,33V
    DI 1,66V
    CK 0,67V
    CS 0,17V
    DO 1,7V
    WP 0,02V

To nie s punkty kontrolne, tylko piny do programowania ISP:

Wadliwa matryca, ale jak masz drug identyczn mo瞠sz por闚na warto軼i element闚 i mo瞠 co z tego wyjdzie.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    yes i have one tv this model display defect
  • Poziom 2  
    Zgodnie z sugesti GanCegall jeszcze raz dok豉dnie sprawdzi貫m Buffer Board por闚nuj帷 warto軼i element闚 ze sprawn p造tk. Nie znalaz貫m 瘸dnych r騜nic, co potwierdza Wasz diagnoz, 瞠 uszkodzone jest szk這. Dalsza naprawa nie ma sensu. Gdyby kto potrzebowa co z tego tv wrzucam elektronik do dzia逝 gie責a.
    Bardzo dzi瘯uj wszystkim za pomoc.

Dodano po 4 [minuty]:

Zamykam temat - potwierdzi這 si uszkodzenie matrycy