Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CabletechVideo Grabber URZ0192 - Nie mogę znaleźć steroników

plspawel 07 Feb 2019 15:19 1080 9
    plspawel
    Level 2  
    Tematów o tym urządzeniu kilka już powstało, nawet z zapytaniem o sterowniki, jednak linki w nich są już od dawna wygasłe. Szukałem też na własną rękę steroników przez Google, korzystałem z poradników jak znaleźć sterowniki na podstawie identyfikacji urządzenia z Menedżera Urządzeń, próbowałem też przez DriverIdentifiera ale wszystko bezskutecznie. Byłbym bardzo wdzięczny za sterowniki do urządzenia z tytułu tematu, gdyż płytę z pudełkiem przesiałem na dobre przy przeprowadzce. Poniżej podaję kody z identyfikacji sprzętu z Menedżera Urządzeń.

USB\VID_1D19&PID_6109&REV_4001&MI_01
    USB\VID_1D19&PID_6109&MI_01
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Pod jaki system kolega szuka sterowników?
    plspawel
    Level 2  
    Windows 10, szanowny kolego.
    plspawel
    Level 2  
    Działają sterowniki od @tronic1, wielkie dzięki! @nomudrek również chapeau bas za poświęcenie!

Dodano po 12 [minuty]:

Zresztą, skoro już temat dotyczy po części samego Grabbera to żeby nie odkopywać żadnego innego starego zadam pytanie tutaj - 8 sekundowe zgranie z VHSa o rozdzielczości 720x480 zajęło 147MB. Czy ktoś ma pomysł jak to zredukować? Bo na zgranie całej kasety nie starczy chyba dysku :D Aha, korzystam z Virtual Duba.
  • Helpful post
    nomudrek
    Level 36  
    Potrzebne jest po prostu dobranie odpowiednich kodeków umożliwiających zapis w docelowej jakości albo posiadanie posiadanie programu do przechwytywania i edycji wideo jak Pinnacle video studio, Corel Video, Cyberlink power director. Można też po zgraniu użyć innego programu jak FormatFactory, którym zakodujemy nasz film, sam program posiada olbrzymie możliwości konfiguracyjne.
    plspawel
    Level 2  
    @nomudrek,
    1. Ostatnia propozycja czyli użycie np. FormatFactory odpada gdyż lepiej zapobiec otyłości niż się rozpaść a potem próbować schudnąć :P W trakcie zgrywania waga pliku bardzo szybko rośnie i cała kaseta chyba na prawdę nie zmieści mi się na dysku. Potrzebuję aby zapisywany na bieżąco plik miał normalną wagę.

2. Inny program z wymienionych przez Ciebie zamiast Virtual Duba wypróbuję jutro kiedy ponownie siądę do VHSu. Na razie chciałbym się tylko dowiedzieć więcej na temat "dobrania odpowiednich kodeków umożliwiających zapis w docelowej jakości", bo ja zupełny laik jestem i mało z tego rozumiem :P Mogę prosić o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie albo link gdzie coś o tym przeczytam i wpadnę jak to zrobić?

Merci!
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Nie uzyskasz zadowalających efektów tym urządzeniem. Format kodowania: MPEG-1, MPEG-2 - czyli technologia z przed ćwierć wieku.
    Aby kompresować plik do jakichś przyzwoitych wielkości, potrzebny jest grabber ze sprzętową kompresją danych, a nie urządzenie przechwytujące obraz.
    Pogódź się z tym, zgraj pliki i po ich zgraniu skompresuj do przyzwoitych rozmiarów dobrym kodekiem lub wymień urządzenie na coś lepszego.