Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CabletechVideo Grabber URZ0192 - Nie mogę znaleźć steroników

plspawel 07 Feb 2019 15:19 1080 9
 • #1
  plspawel
  Level 2  
  Tematów o tym urządzeniu kilka już powstało, nawet z zapytaniem o sterowniki, jednak linki w nich są już od dawna wygasłe. Szukałem też na własną rękę steroników przez Google, korzystałem z poradników jak znaleźć sterowniki na podstawie identyfikacji urządzenia z Menedżera Urządzeń, próbowałem też przez DriverIdentifiera ale wszystko bezskutecznie. Byłbym bardzo wdzięczny za sterowniki do urządzenia z tytułu tematu, gdyż płytę z pudełkiem przesiałem na dobre przy przeprowadzce. Poniżej podaję kody z identyfikacji sprzętu z Menedżera Urządzeń.

  USB\VID_1D19&PID_6109&REV_4001&MI_01
  USB\VID_1D19&PID_6109&MI_01
 • #2
  RADU23
  Moderator of Computers service
  Pod jaki system kolega szuka sterowników?
 • #3
  plspawel
  Level 2  
  Windows 10, szanowny kolego.
 • #6
  plspawel
  Level 2  
  Działają sterowniki od @tronic1, wielkie dzięki! @nomudrek również chapeau bas za poświęcenie!

  Dodano po 12 [minuty]:

  Zresztą, skoro już temat dotyczy po części samego Grabbera to żeby nie odkopywać żadnego innego starego zadam pytanie tutaj - 8 sekundowe zgranie z VHSa o rozdzielczości 720x480 zajęło 147MB. Czy ktoś ma pomysł jak to zredukować? Bo na zgranie całej kasety nie starczy chyba dysku :D Aha, korzystam z Virtual Duba.
 • Helpful post
  #7
  nomudrek
  Level 36  
  Potrzebne jest po prostu dobranie odpowiednich kodeków umożliwiających zapis w docelowej jakości albo posiadanie posiadanie programu do przechwytywania i edycji wideo jak Pinnacle video studio, Corel Video, Cyberlink power director. Można też po zgraniu użyć innego programu jak FormatFactory, którym zakodujemy nasz film, sam program posiada olbrzymie możliwości konfiguracyjne.
 • #8
  plspawel
  Level 2  
  @nomudrek,
  1. Ostatnia propozycja czyli użycie np. FormatFactory odpada gdyż lepiej zapobiec otyłości niż się rozpaść a potem próbować schudnąć :P W trakcie zgrywania waga pliku bardzo szybko rośnie i cała kaseta chyba na prawdę nie zmieści mi się na dysku. Potrzebuję aby zapisywany na bieżąco plik miał normalną wagę.

  2. Inny program z wymienionych przez Ciebie zamiast Virtual Duba wypróbuję jutro kiedy ponownie siądę do VHSu. Na razie chciałbym się tylko dowiedzieć więcej na temat "dobrania odpowiednich kodeków umożliwiających zapis w docelowej jakości", bo ja zupełny laik jestem i mało z tego rozumiem :P Mogę prosić o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie albo link gdzie coś o tym przeczytam i wpadnę jak to zrobić?

  Merci!
 • Helpful post
  #9
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  Nie uzyskasz zadowalających efektów tym urządzeniem. Format kodowania: MPEG-1, MPEG-2 - czyli technologia z przed ćwierć wieku.
  Aby kompresować plik do jakichś przyzwoitych wielkości, potrzebny jest grabber ze sprzętową kompresją danych, a nie urządzenie przechwytujące obraz.
  Pogódź się z tym, zgraj pliki i po ich zgraniu skompresuj do przyzwoitych rozmiarów dobrym kodekiem lub wymień urządzenie na coś lepszego.