Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silver Crest USB Video Grabber - brak obrazu przy zgrywaniu

mario84t 26 Wrz 2013 13:20 5832 12
  • #1 26 Wrz 2013 13:20
    mario84t
    Poziom 9  

Zakupiłem taki sprzęt Silver Crest USB Video Grabber w celu zgrania starych pamiątkowych kaset VHS na CD.

Niestety mój magnetowid nie ma eurowejścia. Brak jest również podłączenia S-video.

Posiada tylko wejście/wyjście audio i video.

Podłączyłem to w taki sposób (załącznik-Zdjęcie 61).

Żółty kabel - video wyjście / biały audio wyjście (pomijając czerwony)

Programem CyberLink PowerDirector (załączonym w pudełku) chciałem przechwycić obraz. Niestety dźwięk jest ale obrazu nie ma (Zdjęcie 62).

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

W zestawie jest również przejściówka : podłączenie 3 kabli:video i audio L+R) chinch i eurowyjście. Ale niestety tak jak już pisałem nie posiadam eurowejścia w magnetowidzie
    Czy dokupienie przejściówka 2x chinch (męski) , euro (żeński) rozwiąże problem ? (w celu podłączenia 3 kabli). Czy straty na obraz/dźwięk będą duże ?

• #2 26 Wrz 2013 13:37
    Robert B
    Poziom 43  

Pokaż jak podłączyłeś magnetowid do komputera, bo uciąłeś zdjęcie. Gdzie jest ten grabber USB?

• #4 26 Wrz 2013 14:22
    Robert B
    Poziom 43  

Gorszego i ciemniejszego zdjęcia już nie mogłeś zrobić???

• #5 26 Wrz 2013 15:52
    mario84t
    Poziom 9  

Wtedy podłączyłem do przedniego panelu USB. Teraz mam Grabbera podłączonego do portu USB z tyłu komputera poprzez przedłużkę USB .

Już nie kombinując żeby mieć stereo, podłączyłem po jednym kablu video i audio (żółty i biały). Niestety efekt jest ten sam , dźwięk jest ale obrazu nie ma :/

EDIT:podłączyłem również grabbera do telewizora , już normalnie przez eurozłącze i z 3 chinchami tak jak należy i tutaj już tylko sam szum i obraz tak jak na zdjeciu z pierwszego posta

Zdjecia :

• #8 02 Paź 2013 19:20
    mpamagic
    Poziom 2  

Mam ten sam problem. Znajomy kupił sobie to urządzenie. Wykonaliśmy testy na kablach chinch: żółty video oraz biały i czerwony dźwięk. Efekt taki sam jak na zdjęciu mario84t Zdj__cie0062.jpg. biało szare pływające pasy. Natomiast dźwięk jest prawidłowy.
    Myślałem, że to uszkodzone urządzenie poszło więc do wymiany. Drugie nowe zachowuje się dokładnie tak samo.

• #9 02 Paź 2013 20:30
    kokapetyl
    Poziom 42  

Czy sterownik do Grabber-a został poprawnie zainstalowany?
    Posiadam dokładnie taki sam zestaw i instalowałem na kilku komputerach, na jednym miałem duże problemy z zainstalowaniem tego sterownika, udało się dopiero po wielu, wielu próbach.
    Co do dźwięku to magnetowid jest mono, jedyna rada to zastosować zwykły rozgałęźnik sygnału audio, aby otrzymać sygnały w obydwóch kanałach.

• #10 03 Paź 2013 17:50
    mpamagic
    Poziom 2  

Sprawdzałem w menadżerze urządzeń Windows. Sterownik zainstalował się prawidłowo. Robiłem również aktualizacje sterownika. System twierdzi, iż ma najnowsze wersje. Stąd moje pierwotne podejrzenia co do wadliwości sprzętu. Zmieniłem nawet źródło obrazu z magnetowidu na dekoder TV SAT wykorzystując przejściówkę z zestawu Grabber-a eurozłącze-chinch objaw dokładnie ten sam.

• #11 04 Paź 2013 08:55
    mpamagic
    Poziom 2  

Problem rozwiązany. Błąd polegał na błędnym ustawieniu magnetowidu, a konkretnie złącza, na które wysyłany był sygnał wideo.

• #12 08 Paź 2013 13:01
    anatol.c05
    Poziom 2  

U mnie był problem z programem PowerDirector. Również były zamiast obrazu same paski jak u mario84t (Zdjęcie 62). Trzeba było wejść w Settings na karcie Capture
    https://obrazki.elektroda.pl/9950860900_1381229515.jpg
    a następnie w oknie Video Settings w polu Capture source z listy rozwijanej wybrać Video Capture.
    https://obrazki.elektroda.pl/1660308000_1381229742.jpg
    Obraz od razu się pojawił.

• #13 28 Cze 2016 00:04
    beboszkierembesz
    Poziom 5  

mega hit milo ze ktos pomogl dziekuje anatol.c05

Dodano po 37 [sekundy]:

anatol.c05 napisał:
    U mnie był problem z programem PowerDirector. Również były zamiast obrazu same paski jak u mario84t (Zdjęcie 62). Trzeba było wejść w Settings na karcie Capture
    https://obrazki.elektroda.pl/9950860900_1381229515.jpg
    a następnie w oknie Video Settings w polu Capture source z listy rozwijanej wybrać Video Capture.
    https://obrazki.elektroda.pl/1660308000_1381229742.jpg
    Obraz od razu się pojawił.

Dziekuje

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME