Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze skoda fabia - Zapalające się lampki check engine EPC trójkąt w &#

Krzysiekzaq1 14 Feb 2019 21:33 1539 10
    Krzysiekzaq1
    Level 4  
    Witam . Mam problem z samochodem marki skoda fabia 1.4 75KM 2001r.Palą mi sie 3 lampki EPC check engine i trójkąt w kòłku . Gdy samochód postoi pare dni to żaden alarm się nie pali. Check engine pali się często a pozostałe 2 zapalają sie po pokonaniu paru km. najczęściej jak zabuja .samochodem na nierówności lub gdy wyrzuce na luz .Alarmy te uprzykrzaja mi jazde bo czesto gdy zapali sie EPC i ten trójkąt samochód traci moc nie łapie prędkości .Najgorsze jest ze czasem gdy swieca sie te 3 alarmy samochodem zaczyna szarpac i nie chce isc .Gdy zgasze silnik wszystko wraca do normy ale lampki sie palą nadal ale już można jechać . Wymieniłem cewke zaplonowa czujnik pedalu stop swiatel stopu czyscilem zawor Egr i to jednak nie to .Z góry dziękuję za poradę.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    markowik
    Level 12  
    Witam , czy odczytane kody błędów? Bo to może być wszystko od świec do zapchanego katalizatora
    Krzysiekzaq1
    Level 4  
    Tak mechanik czytał te błędy i mówił ze ta cewka koniecznie do wymiany a pozostale czujniki mu sie nie podobaly to wymienil je czyscił ten zawór bo czyms zachodzil . Tylko ze jak bylem drugi raz to podpial pod komputer i żadnych bledów nie pokazywal komputer .
  • Helpful post
    markowik
    Level 12  
    Jak zapalają się te kontrolki ,to błędy muszą być zapisane. Masz problem ze złymi parametrami mieszaki paliwo-powietrze.
    Krzysiekzaq1
    Level 4  
    To może Pan hipotetycznie powiedziec co muszę wymienić bo jestem zielony w elektronice samochodu .
    radex324
    Level 23  
    Elm327 na bluetooth kosztuje ok 5-30zl + program na androida i masz wszystkie błędy odczytane. Polecam zainwestować zwraca się po 1 połączeniu.
    patgaw
    Level 13  
    wiazka do sprawdzenia typowa przypadlosc fabii 1
  • Helpful post
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    Elm327 na bluetooth kosztuje ok 5-30zl + program na androida i masz wszystkie błędy odczytane

Tak właśnie sądzą ludzie, którzy nie mają pojęcia o diagnostyce samochodów.
    Efekt zazwyczaj jest taki, że pół osprzętu silnika zostaje wymienione "na pałę" a samochód dalej nie jeździ tak jak powinien
    Krzysiekzaq1
    Level 4  
    Gdy samochodem szarpie wcisnę sprzeglo i nie szarpie .Już naprawde nie wiem co to moze byc . Mechanik też rozklada rece bo nie chce wymieniac pol samochodu .
    radex324
    Level 23  
    @carrot Posiadam elm327 + SDprog i za cenę 80zł widzę jeżeli jakiś błąd się pojawi i co jest przyczyna i mnie mechanik nie naciągnie. Podłączenie pod komputer to podstawa w diagnostyce samochodu.
    Krzychzaq1
    Level 2  
    Problem już dawno rozwiązany. Rozwiazalem go sam badalem wszelkie polaczenia przewodow pobory energii lecz gdy zaswiecila sie kierownica podpialem pod komputer i okazalo sie ze to czujnik kąta skretu kieownicy .Bylo w nim zwarcie i zbyt duzy pobor pradu powodowal ze elektronika wariowala.