Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocieplenie garażu - ponownie (płytami PIR z piany PUR)

kermu 17 Feb 2019 16:20 1221 1
Optex
 • #1
  kermu
  Level 11  
  Ponieważ temat
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15855335#15855335
  został zamknięty a stoję przed problemem ocieplenia garażu z blachy akrylowej jak w załączniku, chciałem się poradzić czy dobrym pomysłem jest zastosowanie płyt poliuretanowych typu PIR zabezpieczonych obustronnie włóknem szklanym klejonym np klejem do materiałów izolacyjnych.
  Zależy mi w szczególności na jak najmniejszym nakładzie prac choć cena ma też znaczenie.
  Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
  Orientacyjny koszt dla garażu 3x5m i wys 2,1/2,5 m (ok. 35m2) wyszedł mi (przy cenie okoł 30 zł m2 płyty oraz 25zł/0,5l kleju): 1250 zł
  Nie jest to najtaniej ale rozwiązanie chyba dużo bardziej trwałe i funkcjonalne niż styropian czy wełna mineralna + płyta osb.

  Krzysztof
  Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
 • Optex
 • #2
  Mobali
  Level 39  
  Pyta poliuretanowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od styropianu, szczególnie do stosowania w garażu! Jak dla mnie, dwie największe wady styropianu to:
  - wrażliwość na opary benzyny i rozpuszczalniki organiczne. W skrajnych przypadkach styropian po prostu "znika".
  - styropian lubią skubać myszy i inne drobne gryzonie. Gdy już zaczną dłubać sobie chodniki to bardzo trudno walczyć z tą plagą!
  - do tego kwestia dochodzi palności, choć to podobno materiał... samogasnący ;-)

  U znajomego w garażu doskonale sprawdziły się płyty oklejone z zewnątrz siatką z włókna szklanego i zaciągnięte klejem (zwykła tania masa klejowa do siatki). Całość po pomalowaniu wygląda jak zwykła ściana - jest ciepła, nie poci się, nie puchnie i nie odpada. Całość wisi już ładnych kilka lat i spełnia swoje zadanie.

  Kleju ze zdjęcia nie znam, więc nie wypowiadam się. Nie za drogi? Może korzystniej wyjdzie coś z rozwiązań typowo budowlanych, czyli w wiadrach lub workach? Można też pomyśleć o wzmocnieniu całości delikatnym stelażem z listew lub ocynkowanych profili.