Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows nie odpala po instalacji sterowników karty graficznej

mpknap 18 Feb 2019 09:29 1494 11
    mpknap
    Level 9  
    Mam kartę GTX 580 od roku, sprawna nie zawodząca. Do nie dawna była na płycie z AMD Phenom 955. Miesiąc temu wymieniłem płytę na Asus A320M-K z procesorem Ryzen 1600. Wszystko śmigało jak powinno. Po jakimś czasie komp zgasł i po uruchomieniu pokazał się BlueScreen z napisem Video Scheduler Internal Error. Nie dało się uruchomić Windows 10, odpalał i ponownie uruchamiał. Przywracanie punktu ani naprawa z poziomu instalatora windows nic nie dawała. W końcu uruchomiłem w trybie awaryjnym i wyłączyłem w Menadżerze kartę graficzną. Wszystko wróciło do normy. Ale ponowne instalowanie sterowników do karty powoduje to samo, że windows nie uruchamia się. Już nawet sformatowałem dysk i zainstalowałem Windows na nowo i wciąż to samo....
    Co jest grane?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1  
    mpknap
    Level 9  
    mpknap wrote:

Sam instalujesz czy pobierają się automatycznie?

To samo było i po instalacji automatycznej tuż po zainstalowaniu Windows, jak i po ręcznym pobraniu sterowników z Nvidia.

Dodano po 6 [godziny] 12 [minuty]:

Żaden z powyższych sposobów nie działa. Komp działa w trybie karty (menedzer urządzeń) Zgodna z VGA. Po zmianie na GTX 580 od razu reset.
    Jest sposób żeby jakoś kartę sprawdzić?
    badboy84
    Level 42  
    Jest, w innym komputerze. Jaki zasilacz ma ten komputer?
    mpknap
    Level 9  
    Zasilacz AeroCool KCAS 700W 80PLUS BRONZE 700 W

Dodam, że jak wywali bluescrena, to są na nim takie kreski poziome, jak szum.

Chodziło mi o sprawdzenie karty jakimś programem, inny komp to wiadomo ;).

Tylko czego tak nagle? I czy jakby karta była walnięta to wogóle nie powinno działać? A tu jest normalny windows tylko że w trybie "karty zgodnej z MS VGA"..
    mpknap
    Level 9  
    A czy jesteś pewien? skąd to wiesz?
    mpknap
    Level 9  
    No to młody mi się załamał, jakiś model do 300zł? Bo na lepsze nie stać.....